Soomets/Hollas alistasid eile 41 minutiga slovakitarid Andrea Sandanusova/Lesia Slezakova mõlemas geimis 21:16 ja õhtul oldi kodupubliku kurvastuseks 21:17, 21:14 üle Küprose duo Evita Leonidou/Eleni Kolokotronist. Täna mängiti alagrupi esikohta otsustavas mängus seni samuti kaotuseta olnud Šveitsi duoga Selina Marolf/Dunja Gerson, kirjutas volley.ee.

Hollas ja Soomets haarasid kohe initsiatiivi ja spurtisid 9:4 ning 10:5 juhtima. Pärast seda tegid šveitslannad küll neljapunktilise spurdi, ent meie paar suutis uuesti vastata ning läks 18:15 juhtima. Avageimi võit vormistati numbritega 21:16.

Teise geimi kallutasid šveitslannad tasavägise alguse järel enda kasuks numbritega 21:10. Otsustavas geimi alguses hoidsid Hollas ja Soomets alguses juhtohje enda käes, ent šveitslannad hakkasid paaripunktilist kaotusseisu tagasi mängima ja jõudsid seisul 8:8 viigini. Võrdne seis oli tablool korduvalt, ent pidevalt oli meie neiudel vastus olemas ja edu haarasid ikkagi nemad. Seda seisuni 11:11, mil järgmise punkti teenisid vastased. Järgnes Hollase ja Soometsa minispurt 2:0, ent kohtumise kolm viimast punkti teenisid Marolf/Gerson. Nemad seega otse 1/16-finaali, Hollas ja Soomets peavad sinna jõudmiseks homme edukalt läbima esimese play-off ringi.

Meesteturniiri avamängus pidid Kalde/Alliku eile tunnistama prantslaste Arnaud Gauthier-Rat/Arnaud Loiseau paremust. Eestlased kaotasid 36 minutit kestnud matši 13:21, 20:22. E-alagrupi teises voorus jäi meie paar täna hommikul 13:21, 7:21 alla leedukatele Artur Vincelovic/Edvins Vaskelisele.

Otsustavas mängus võideti kodupubliku ees mänginud Charalampos Zorpis/Antonis Liotatise vastu avageim kindala 21:11, kusjuures viimased kaks punkti saime pallinguga. Teises geimis näitas Küprose duo aga hambaid ja andis meie meestele kõva lahingu. Seisul 20:19 ja 23:22 oli neil kasutada ka geimpall, ent need õnnestus Allikul ja Kaldel tõrjuda ja lõpuks pandi paremus maksma numbritega 27:25.

Finikudese rannal tulevad meie paarid seega uuesti võistlustulle homme. Täna õhtul selgub aga, kellega play-off'i avaringis pääsu eest 16 parema sekka heitlema asutakse.