17. veebruaril lõppenud Schenker liiga põhiturniiri 61 punktiga võitnud Pärnu VK mängib koha eest finaalturniiril lätlaste Ozolnieki/Poliursiga, keda põhiturniiril võideti kõigis kolmes kohtumises. Põhiturniiril teise koha saavutanud Tallinna Selveri (56 punkti) vastasteks on Daugavpils Universitate. Selver võitis põhiturniiri esimsese ja kolmanda ringi omavahelised mängud kindlalt 3:0, kuid jäi teises ringis üllatuslikult 1:3 kaotajaks.

Kodupublikule enim põnevust pakkuvas veerandfinaalseerias lähevad vastamisi põhiturniiri kolmas TTÜ ning eelmise hooaja Schenker liiga võitja BIGBANK Tartu. Favoriidiks on selles paaris pealinna võistkond, kes kõigist omavahelistest põhiturniiri mängudest väljus võitjana (kahel korral napilt 3:2). Põhiturniiri lõpus mängis BIGBANK Tartu aga tõusvas joones ning selle veerandfinaali tulemus on seega raskesti prognoositav.

Kui möödunud hooaja Schenker liiga finaalturniirile jõudsid vaid Eesti meeskonnad, siis tänavu on vähemalt ühe Läti esinduse osalemine tagatud - viimase Final Four koha mängivad välja põhiturniiri neljas-viies meeskond Riia Lase ning VK Jelgava/Biolars.