Milline duell! Venno ja Täht vajasid Türgis finalisti selgitamiseks viite geimi

(1)
Robert Täht demonstreerimas, et oskab vajadusel ka jalaga mängida.Izmiri Arkas Spori Facebooki leht

Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas Spor sai Türgi võrkpalli meistrivõistluste poolfinaalis raske 3:2 võidu Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray üle.

Kahe võiduni mängitud seeria avamäng kuulus üsna kindlalt Arkas Sporile 3:0. Ka täna koduväljakul hoidsid nad esialgu ohje oma peos, avageim võideti 25:20 ja teine 25:23. Teise vaatuse lõpus säras Täht, kes pani geimile punkti serviässaga.

Aga seejärel läks põnevaks ja võit kippus Tähel käest libisema. Kolmandas geimis oli neil seisul 27:26 kasutada matšpall, kuid Venno lõi palli kindlalt maha ning veidi hiljem tähendas ta järjekordne löök Galatasaray geimivõitu 31:29.

Neljandas geimis juhtis Arkas Spor juba 23:20, ent ometi suutis kaotada 25:27. Kas mäng kujuneb Izmiri meeste jaoks tõeliseks õudusunenäoks ja võit libiseb hoolimata paljudest võimalustest peost? No ei! Viiendas geimis spurditi Tähe vinge serviseeria toel ette 6:1 ja võideti 15:8.

Venno oli oma meeskonna resultatiivseim 22 punktiga (kasutegur +11; rünnak 50%), neli serviässa virutanud Täht sai isiklikule kontole 17 silma (+7; rünnak 44%; vastuvõtt 52%). Üleväljamees oli seekord Tähe tiimikaaslane Adis Lagumdzija, kelle supermäng saigi otsustavaks. Kokku tõi ta 36 punkti (+19; rünnak 64%). STATISTIKA

Finaalis minnakse vastamisi Fenerbachega, mis mängis teises poolfinaalis üle hooaja eel soosikuks peetud Halkbanki.