Miilen ja Peit särasid koduklubides, Sammelvuole Vene superliigas järjekordne võit


Tuomas Sammelvuo
Tuomas SammelvuoFoto: Tanel Meos

Põhjanaabrite võrkpalliliigas startisid suurepäraselt nii Andrus Raadik kui Kristiine Miilen, kes olid mõlemad oma klubide resultatiivseimad.

Pärnakas Andrus Raadik (saab kolmapäeval 30) debüteeris väga hästi Soome kõrgliigaklubis Pielavesi Sampo, aidates meeskonna 3:1 võidule Leka Volley üle. Raadik tõi parimana 23 punkti (+21). Rünnaku resultatiivsus oli tal kõrge – 69%. Samas klubis palliva sidemängija Martti Keele arvele kanti üks punkt, kirjutab volley.ee.

Soomes elav eestlane Karl Külaots oli 14 punktiga Joensuu Liiga-Riento suurim puntitooja, kuid meeskond ei võitnud Vantaa Ducksi vastu geimigi. Rovaniemi WoVo naiskond kaotas Kuusamole 2:3. Võitjaklubi kodulehel on kirjas: „Vastuvõtt toimis, Kristiine Miilen mängis hästi kogu mängu jooksul.” Viljandlanna oli 21 (+12) punktiga resultatiivseim.

Venemaa superliigas õnnestus start hästi Kemerovo Kuzbassil, mille peatreener on Soome koondise pealik Tuomas Sammelvuo ja libero Lauri Kerminen. Venemaa koondise diagonaal Viktor Poletajev, kes Kaasani Zeniidis rahuldaval määral mänguaega ei saanud (sest jänki Matthew Anderson on parem) tõi eile 35 punkti. Pärast nelja vooru on Kuzbass üheksa punktiga kolmas, kaotades Zeniidile (12 p) kolme punktiga.

Naiste Rootsi meistriliigas mängis väga hästi Nette Peit, kes aitas Lindesbergi naiskonna 3:0 võidule Gislavedi üle. Eestlanna tõi võitjate parimana 19 punkti, jäädes 11-ga plussi.