Matšpall jäi realiseerimata: Eesti võrkpallinaiskond pidi peatreeneri debüüdil leppima kaotusega

 (5)
Eesti meeste ja naiste võrkpallikoondiste uued peatreenerid
Lorenzo Micelli.Foto: Rauno Volmar

Eesti rahvusnaiskond pidas uue peatreeneri Lorenzo Micelli juhendamisel esimese ametliku mängu, kui kontrollkohtumises Soomega saadi tasavägise mängu järel 2:3 (24:26, 25:16, 26:24, 11:15, 14:16) kaotus. Esimeseks mänguks rahvusnaiskonna särgis oli tänane ka noortele Karolina Kibbermannile ja Eva Liisa Kuivonenile. Homme kell 18.00 kohtutakse sama vastasega uuesti.

Eesti naiskonna resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga (+6) Kertu Laak, võrdselt 10 punkti panustasid Kristiine Miilen ja Liis Kullerkann (efektiivsus -1 ja +6), 8 punkti (+7) panustas Eliise Hollas. Eesti vastuvõtt oli 32%, rünnakuid lahendati 28-protsendiliselt. Servil löödi 10 ässa ning eksiti 6 pallingul ja blokiga saadi 11 silma. Soome poolel tõi 19 punkti (+14) Piia Korhonen, 18 silma (+6) lisas Suvi Kokkonen. Soome vastuvõtt oli 39% ja rünnak 40%, blokipunkte teeniti 8, servil löödi 7 ässa ja tehti 13 viga, kirjutab volley.ee.

Eesti alustas koosseisus Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Nette Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas ja libero Anu Ennok. Avageimis jäime 10:14 kaotusseisu ja Eesti peatreener võttis juba teise mõtlemisaja. Vahe suudeti tagasi mängida geimi lõpus, Liis Kullerkannu temporünnak tõi tabloole 20:20 viigi. Punkt Miilenilt ja Laagi äss andsid meile 22:20 edu. 24:24 seisult teenisid aga kaks järjestikust punkti soomlannad ning võitsid avavaatuse 26:24.

Seotud lood:

Teises geimis sama koosseisuga jätkanud Eesti jäi taas neljapunktilisse kaotusseisu (4:8). Siiski suudeti end käima saada ja geimi lõpus omakorda ette minna 20:15. Seda edu enam käest ei lastud ja geim meile 25:16. Ka kolmandas vaatuses oli platsil algkoosseis ja seegi kulges sarnaselt eelmisele - jäime kaotusseisu, ent suutsime tagasi tulla ja jätkus tasavägine mäng. Lõpus tegutses liidrile kohaselt Laak, kelle rünnakust viigistati mänguseis 20:20. Hollas viis Eesti ette 25:24 ja geimi lõpetas Mõnnakmäe äss - 26:24 ning Eesti peal 2:1.

Neljandas geimis jäädi 5:12 kaotusseisu, Kadi Kullerkann tuli Laagi asemel mängu ja Mõnnakmäe asemel sekkus naiste koondise särgis esimest korda Karolina Kibbermann. Hiljem tulid mängu nurgaründajad Hanna Pajula ja samuti debütant Eva Liisa Kuivonen. Seda geimi enam päästa ei õnnestunud ja soomlannad võitsid 25:11.

Viiendas geimis saatis Micelli platsile algkoosseisu. Pooli vahetati Soome 8:6 eduseisul, ent Laagi rünnak seadis jalule 9:9 viigi. Sellele järgnes servima tulnud Pajula äss. Soomlannad teenisid siis aga kolm järgmist punkti ja läksid omakorda juhtima 12:10. Uuesti viigistas Miilen 13:13 ning Kullerkann viis kodunaiskonna ette 14:13, ent otsustavatel punktidel olid siiski kindlamad soomlannad, võites geimi 16:14 ja mängu 3:2.

Peatreener Lorenzo Micelli tõdes, et kohtumine kulges tõusude ja mõõnadega, ent esimese mängu kohta võib enam-vähem rahule jääda. "Oli üsna selline esitus nagu ma eeldasin, et tuleb. Üllatusi polnud, oli häid momente, oli vajakajäämisi, aga sain palju vajalikku infot. Mõnedel hetkedel peame olema targemad ja tegema paremaid otsuseid. Serviga võib peaaegu rahule jääda, selles oleme edasi läinud," kommenteeris juhendaja. "Enne mängu tundsin end hästi, oli tore kuulda esimest korda Eesti hümni ja kogeda positiivseid emotsioone. See alles meie teekonna algus," rääkis Micelli.

Õlavigastuse tõttu hetkel liberona tegutsev Anu Ennok lisas: "Kolm kuud pole mänginud, selle kohta oli täitsa okei esitus, ma arvan," ütles tavapäraselt nurgaründaja positsioonil tegutsev mängija. Hästi palju oli arusaamatusi, aga eks trenniolukord on üks ja mänguolukord teine. Usun, et homme tuleb kõva lahing jälle," lisas ta.