Martti Juhkami klubi alustas eurosarja kaotusega


Martti Juhkami klubi alustas eurosarja kaotusega
Foto eilsest Tourcoing - Teruel kohtumisest.Foto: CEV.eu

Lisaks Eesti klubidele Saaremaa Võrkpalliklubile ja Pärnu Võrkpalliklubile teeb eurosarjades kaasa veel mitmeid Eesti võrkpallureid, kes mängivad välisklubides. Eestlastest käis täna esimesena väljakul Martti Juhkami, kes esindab Prantsusmaa meistriliigaklubi Tourcoing´i.

Tourcoing teeb kaasa CEV Cupil ja avaringi vastaseks on CV Teruel Hispaaniast. Äärmiselt tasavägise avakohtumise kaotas Tourcoing kodusaalis 0:3 (21:25, 25:27, 24:26). Eestlasest nurgaründaja tegi kaasa kogu kohtumise ning oli oma klubi edukaim 12 punktiga (+6), sama palju punkte jäi ka meeskonnakaaslase Ronald Jimenese arvele. Terueli resultatiivseim oli 18 punktiga (+12) Andres Villena, vahendab Eesti Võrkpalli Liidu koduleht.

Kordusmäng peetakse 5. detsembril Hispaanias.

CEV Cupil osalevad meestest lisaks Markkus Keel ja Oliver Venno. Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray (Türgi) esimeseks vastaseks on 28. novembril kell 18.00 peetavas avakohtumises Horvaatia klubi Zagrebi Mladost. Markkus Keel ja Posojilnica Aich/Dob (Austria) langesid Meistrite liigas konkurentsist ja jätkavad samuti CEV Cupil, minnes vastamisi Dukla Libereciga Tšehhist, avamäng toimub 29. novembril kell 19.00.

Naiste CEV Cupil mängib Kertu Laagi tööandja Salo LP Viesti (Soome), kohtudes Beverini Asterixiga Belgiast, avamäng toimub 29. novembril kell 19.00.

Seotud lood:

Challenge Cupil teevad kaasa Andrus Raadik ja Karli Allik. Kvalifikatsioonist alustanud Raadik ja Savo Volley (Soome) mängivad 28. novembril kell 18.30 Austria klubiga Amstetten, Alliku ja Bukaresti Steaua (Rumeenia) vastaseks on samuti 28. novembril kell 18.00 teine Rumeenia klubi Zalau.

Naistest teeb Challenge Cupil kaasa Soome meistriliigas suurepärases hoos olev Nette Peit, kelle koduklubi LP Kangasala läheb vastamisi Sloveenia klubiga Nova Gorica, avamäng peetakse 29. novembril kell 19.00.

Juba varem startisid kõige tugevamas eurosarjas Meistrite liigas Renee Teppan (Belchatowi Skra, Poola), Timo Tammemaa ja Keith Pupart (Maaseiki Greenyard, Belgia) ning Robert Täht (Izmiri Arkas Spor, Türgi).