Lõhmus ja Korotkov alustasid MK-sarja debüüti võidukalt


rannavolle Nathan Cup Pärnus
Rannavolle. (Foto on illustratiivne)Foto: Ago Tammik

Sel nädalal toimub Leedus Vilniuses esmakordselt 1* MK-etapp, kus osaleb ka kolm paari Eestist. Lisaks juba MK-sarjas kogenud Kusti Nõlvakule ja Mart Tiisaarele teevad oma debüüdi sel tasemel Timo Lõhmus - Dmitri Korotkov ning Heleene Hollas - Liisa Soomets.

Kuigi algse kava järgi pidid Lõhmus - Korotkov alustama kvalifikatsioonist, pääsesid nemadki otse põhiturniirile ja kvalifikatsiooni vähese osalejate arvu tõttu ei toimunud. Et võistkondi osaleb plaanitust vähem, ei ole kõigis alagruppides nelja võistkonda ja nii listakse ühe tulemusena kõigile loobumisvõit. Seetõttu on ka eestlastel justkui üks võit juba kirjas, vahendas võrkpalliliidu koduleht.

Ainsasse neljasesse alagruppi kuuluvad Lõhmus - Korotkov teenisid D-grupi avamängus 2:0 (21:9, 21:14) võidu leedulaste Karolis Lanevski - Daniil Miscenko vastu. Homme mängitakse alagrupi esikoha peale itaallaste Tobia Marchetto - Alberto di Silvestre vastu.

Nõlvak - Tiisaar mängivad B-algrupis ja kohtuvad laupäevases avamängus Leedu duo Linas Petraviciuse - Matas Navickasega.

Naiste turniiril kaotasid B-alagruppi kuuluvad Hollas - Soomets avamängu leedulannade Lilija Freiliku - Vlada Oganauskiene vastu 1:2 (10:21, 21:18, 10:15) ning jätkavad turniiri samuti laupäeval.