Liidrite vastasseisu võitis kindlalt Tartu Bigbank


Tartu Bigbanki mängijad
Tartu Bigbanki mängijadFoto: Karli Saul

Võrkpalli Credit24 meistriliigas läksid täna vastamisi sarja liidrid Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Oodatud põnevuslahingust asja ei saanud, sest tartlased noppisid kindla 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) võidu.

"Valmistusime selleks mänguks terve nädala ja mul on hea meel, et saime asjad plaanitult tööle. Võidu võtmeks olid vähesed omavead. Serviga läksime riski võtma ja olin valmis isegi enamateks eksimusteks. Rünnakul tugeva vastase vastu teha vaid kümme viga. See on meie stiil ja peame nii mängima," rääkis kohtumise järel Tartu juhendaja Oliver Lüütsepp, kirjutab volley.ee.

Tartlased lõid punktiks 53,6 protsenti tõstetest. Punkte tõi võitjatele enim Toms Vanags, kelle saldoks jäi 14. Bradley Robert Gunter lisas 11 ja peatreenerilt kõvasti kiidusõnu teeninud Mart Naaber kümme. Rünnakul lõi keskblokeerija maha viiest tõstest neli, lisaks viis edukat sulustamist ja üks serviäss.

"Eks me täna sellised hambaharjad olime. Rünnakul tegutsesime väga ühekülgselt. Kui me ei saanud 40 protsentigi kätte, siis millest me räägime. Kui me ei saa servi kätte, siis tuleb hakata lihtsalt kahese bloki vastu maha lööma, mitte pole mõtet hingeldama hakata," lausus pärnakate peatreener Avo Keel.

Temporünnakut kasutas Pärnu kohtumise jooksul vaid üksteist korda, millest maha jäid ainult neli palli. Kapten Sander Rätsep lõi kuuest tõstest punktiks kolm (60 %), pooled tõsted realiseerisid nii Taavet Leppik, Toms Švans kui Edvarts Buivdis, ent Aleksandrs Kudrjašovs ja Hindrek Pulk tõid 32st tõstest punkti vaid üheksaga (28,1 %). Halva rünnakute realiseerimise kõrval tõi Keel aga ka välja, et võistkonnal jääb rasketesse olukordadesse sattudes puudu võitluslikkusest.

Seotud lood:

Edu tähendab, et Tartu jätkab sarjas kaotuseta. Üheteistkümne mänguga on nad kogunud 32 punkti. Selveril on teisena 29 ja Pärnul kolmandana 28 punkti. Järgmisel nädalal üritab Tartu võiduseeriat esmalt pidurdada TTÜ ja seejärel põhiturniiri esimese poole viimases mängus Selver Tallinn.

Kuna Rakvere Võrkpalliklubi alistas koduväljakul 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) Järvamaa võistkonna, on Eesti klubidel nüüd Credit24 Meistriliigas nelikvõim.