Läti hümni ära õppida lubav Avo Keel: Eestil EM-ile pääsemisega probleeme ei teki


TTÜ vs Pärnu VK
Avo Keel.Foto: Hendrik Osula

Eesti võrkpallikoondis kohtub 2019. aasta EM-i valiksarjas Läti ja Iisraeliga. Eriti põhimõtteline on seekord vastasseis Lätiga, kuna alates eilsest on lätlaste juhendaja endine Eesti koondise peatreener Avo Keel.

Alagruppide koosseise kommenteerides tõdes Keel, et tegelikult mingit loosimist ei olnud ning grupid pandi paika asetuse põhjal. Nii järjepanu koondisi ritta seades Eesti ja Läti ühte gruppi sattusidki.

“Valiksarja mängivatest koondistest on kõige tugevamad Soome, Eesti ja Slovakkia. Nende kolme käest on raske võitu kätte saada. Ülejäänud gruppide soosikutega oleks Lätil olnud lihtsam,“ tunnistas Keel Delfile.

“Eks Eestiga mäng saab olema huvitav. Usun, et Eestil kokkuvõttes edasipääsu tagamisega probleeme ei teki,“ leidis Keel. “Tegelikult on ju Eestiga tore kohtuda. Saan laulda kahte hümni. Ühe salmi Läti hümni õpin ikka ära,“ lubas ta lõbusalt.

EM-finaalturniirile pääsevad lõpuks kõigi seitsme alagrupi võitjad ning viie alagrupi teise koha omanikud. “Edasipääsu pärast läheb Lätil veriseks võitluseks,“ sõnas Keel.