Kolmandas ringis alistuti tasavägise mängu järel viiendas geimis 4:7 Austria duole Peter Eglseer - Felix Koraimann ning langeti miinusringi. Järgmisena vastu tulnud valgevenelaste Aliaksandr Dziadkou - Aliaksandr Kavalenka vastu läksid Kollo ja Vesik geimidega 2:0 juhtima, kuid suutsid edu maha mängida ning ka otsustava viienda geimi ülinapilt 7:9 kaotada.

Sellega oli eestlaste jaoks Antalya turniir lõppenud, tasuks üheksas koht ja 140 edetabelipunkti. Kui algselt pidid Kollo ja Vesik kolmanda ringi mängu pidama reede hommikul, siis keeruliste tuuleolude tõttu lükati kohtumised edasi pärastlõunale. Otse plussringi kaudu on poolfinaali jõudnud kõrgeima asetusega paarid, austerlased Clemens Doppler - Alexander Horst ja lätlased Aleksandrs Solovejs - Martins Plavins.

Mängumehed ise põhjendasid kaotusi vähese treenituse ja ilmaoludega. "Paraku tuli esimesel turniiril leppida üheksanda kohaga, kuigi mõlemas kaotatud mängus juhtisime geimidega vastavalt siis 2:1 ja 2:0. Eks siin oli oma osa ka ilmal, sest oleme väljas paraku saanud treenida alles selle nädala algusest ja ei osanud veel tuule-eeliseid ära kasutada. Küll aga võib rahule jääda nii bloki kui kaitsega," rääkis Kollo.

Uute reeglite järgi mängitakse rannavõrkpalli kolme geimivõiduni, kusjuures geim lõppeb 15 punkti kogumisega (vähemalt 2-punktilise vahega), otsustav viies geim 7 punktiga. Kollo-Vesiku järgmine turniir on 28. mail Venemaal Anapas alguse saab MK-etapp, kus eestlased on asetatud otse põhiturniirile.

Antalya satelliit-turniiri tulemused:

08.05, I ring: Kollo-Vesik - Stoyanovskiy-Yarzutkin 3:1 (5, 8, -12, 14), 37 min
08.05, II ring: Kollo-Vesik - Gordieiev-Iemelianchyk 3:1 (-10, 12, 11, 7), 38 min
09.05, III ring: Kollo-Vesik - Eglseer-Koraimann 2:3 (-12, 12, 11, -13, -4), 50 min
10.05, lohutusring: Kollo-Vesik - Dziadkou-Kavalenka 2:3 (12, 13, -11, -9, -7), 50 min