Kas Gheorghe Cretust saab Venemaa meisterklubi peatreener?


Võrkpallihooaja lõpetamine
Gheorghe CretuFoto: Priit Simson

Venemaa rahvusmeeskonna peatreener Tuomas Sammelvuo on siirdumas Kemerovo Kuzbassist Peterburi Zeniiti, kirjutati möödunud nädalal kõigis maailma suuremates võrkpalliportaalides. Pole välistatud, et üllatuslik tehing mõjutab oluliselt ka Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu tulevikku.

Neljapäeval 51. sünnipäeva tähistav Cretu jättis venelastele hea mulje, kui juhendas kaks hooaega tagasi lühikest aega Belgorodi Belogorjet. Seni on Cretu Venemaale naasmist aga edasi lükanud, sest kosilased pole olnud päris sellisest puust nagu tema viimased koduklubid Belgorod ja Rzeszow, vahendab Võrkpall24.ee.

Olukord võib peagi muutuda, sest Võrkpall24.ee andmetel kuulub Cretu Kemerovo peatreenerikandidaatide hulka. Ühtpidi oleks Kemerovosse minek justkui muinasjuttu sulandumine, sest klubi on värske Venemaa meistrina oma ajaloo tipul ja mängib uuel hooajal esmakordselt Meistrite liigas. Teisalt on Sammelvuo eduka töö jätkamine suur väljakutse, sest Kemerovo ei liigitu maailma jõukamate klubide sekka.

Refereeritud artikli täistekst portaalis Võrkpall24.ee.