Kais ja Meius triumfeerisid Sloveenia rannavõrkpalliturniiril


Rannavõrkpall. Pilt on illustratiivne
Rannavõrkpall. Pilt on illustratiivneFoto: Tiit Blaat

Sloveenias Murska Sobotas toimus nädalavahetusel Kesk-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (MEVZA) rannavõrkpalli tsooniturniir U18 vanuserühmale. Noormeestest saavutasid Kaur Erik Kais (Pärnu Spordikool) ja Rasmus Meius (VK Tats) turniiril esikoha.

Meespaare osales kokku 19, lisaks Eestile olid esindatud Sloveenia, Austria, Tšehhi, Iisrael ja Poola.

Rasmus Meius rääkis, et turniir oli väga hea tasemega. “Esimesed 10 meeskonda olid kõik väga tugevad ja osavad, kuid me suutsime kõkides mängudes vastastele oma väheste vigadega ja osavat mängu peale suruda ning tänu sellele läbisime turniiri kuni finaalini puhaste paberitega,” ütles Meius Volley.ee-le. “Austria paarid olid kõik ülikõvad, poolfinaal isegi ehk oli kõige vingem mäng, terve mäng käis punkt-punktis ja pigem olime tagaajaja rollis. 18:16 seisult suutsime mõlemad geimid minimaalse vahega võita."

Oma esitusega jäid noored mängumehed rahule. “Jäime väga rahule oma mänguga, esimesed neli kohtumist olid peaaegu veatud, mängisime ideaalilähedaselt. Finaalis jäi paar asja kripeldama, aga tänu eelnevalt võidetud mängudele saime finaaliks rohkem puhata ja vastased tulid miinusringist ja nende füüsis ei pidanud vastu. Kokkuvõttes, tase oli minu arust väga kõva, kindlasti mitte kehvem kui EEVZA-l, pigem isegi tugevam ja ühtlasem,” lõpetas Meius.

Neidudest tegid kaasa Marily Lass ja Eva Liisa Kuivonen, kes teenisid neli võitu ja kaks kaotust ning said 7. koha.