TTÜ meeskond alistas poolfinaalis üle kahe tunni kestnud põnevuskohtumises 3:1 Rakvere, BIGBANK Tartu meeskond kulutas meistrivõistlustel esiliigas osaleva Paide/Türi/Väätsa alistamiseks veidi üle tunni.

Ettearvatult ühekülgses poolfinaalis Tartu ja Paide/Türi/Väätsa vahel oli Tartu meeskonna parim Henri Treial (15 punkti, +13), kaotajate resultatiivseim oli Ilmar Mõttus (7).

Päeva esimeses, tasavägises poolfinaalis juhtis TTÜ avageimi 16:11 ja omas seisul 24:11 ka kolme geimpalli, kuid Rakvere jõudis järele ja sai ise geimivõiduks servida, teatab volley.ee. Otsustavate pallide mängimisel oli parem siiski TTÜ ning Denis Sintovi rünnakuviga lõpetas esimese geimi TTÜ 30:28 võiduga. Rakvere meeskonna esimese geimi lõpuspurdiga saavutatud hea hoog jätkus ka teises vaatuses, kus saavutati kiire algedu ning seda kasvatati pidevalt - tasuks ülekaalukas 25:13 geimivõit.

Pärast teist geimi tegi TTÜ meeskond oma mängus korrektuurid, vastaste serv saadi hästi kätte ning efektiivselt kasutati temporünnakut. Nappi eduseisu hoidis TTÜ kogu kolmanda geimi vältel ning lõppskooriks kujunes 25:22. Neljas geim kulges samuti tasavägiselt viigiseisuni 18:18, seejärel jäid Rakvere mängijad hätta nii vastuvõtul kui rünnakul ning 25:20 paremus viis finaali TTÜ.

TTÜ meeskonnas tegid hea mängu 16 punkti (efektiivsus +13) toonud Siim Ennemuist ja 15 punkti kogunud (+11) Jaanus Nõmmsalu, resultatiivselt mängis ka Mart Tiisaar (22 p). Kaotajate parim oli Denis Sintov 23 punktiga (+14)..

Eesti karikavõistluste finaalmängude ajakava/tulemused:
14.12 kell 15:00, meeste poolfinaal: TTÜ - Rakvere VK 3:1 (28, -13, 22, 20)
14.12 kell 18:00, meeste poolfinaal: BIGBANK Tartu - Paide/Türi/Väätsa 3:0 (13, 15, 18)
15.12 kell 13:00, naiste finaal: Kohila VK - Tartu Ülikool
15.12 kell 16:00, meeste finaal TTÜ - BIGBANK Tartu

Delfi TV vahendab koostöös produktsioonifirmaga Baltic Broadcasting kõigist mängudest otseülekandeid.