JÄRELVAADATAV: Karikafinaalis mängivad TTÜ ja BIGBANK Tartu

(9)
Selver vs Rakvere
Rakvere diagonaalründaja Aivar Silm pallingul.Foto: Tanel Meos

Kuressaares peetud Eesti meeste võrkpalli karikavõistluste poolfinaalides saavutasid võidu TTÜ ja BIGBANK Tartu meeskonnad, kes selgitavad homme kell 16 algavas finaalis 2013. aasta karikavõitja. Naiste karikas mängitakse välja kell 13 algavas kohtumises Kohila VK ja Tartu Ülikooli vahel.

TTÜ meeskond alistas poolfinaalis üle kahe tunni kestnud põnevuskohtumises 3:1 Rakvere, BIGBANK Tartu meeskond kulutas meistrivõistlustel esiliigas osaleva Paide/Türi/Väätsa alistamiseks veidi üle tunni.

Ettearvatult ühekülgses poolfinaalis Tartu ja Paide/Türi/Väätsa vahel oli Tartu meeskonna parim Henri Treial (15 punkti, +13), kaotajate resultatiivseim oli Ilmar Mõttus (7).

Päeva esimeses, tasavägises poolfinaalis juhtis TTÜ avageimi 16:11 ja omas seisul 24:11 ka kolme geimpalli, kuid Rakvere jõudis järele ja sai ise geimivõiduks servida, teatab volley.ee. Otsustavate pallide mängimisel oli parem siiski TTÜ ning Denis Sintovi rünnakuviga lõpetas esimese geimi TTÜ 30:28 võiduga. Rakvere meeskonna esimese geimi lõpuspurdiga saavutatud hea hoog jätkus ka teises vaatuses, kus saavutati kiire algedu ning seda kasvatati pidevalt - tasuks ülekaalukas 25:13 geimivõit.

Pärast teist geimi tegi TTÜ meeskond oma mängus korrektuurid, vastaste serv saadi hästi kätte ning efektiivselt kasutati temporünnakut. Nappi eduseisu hoidis TTÜ kogu kolmanda geimi vältel ning lõppskooriks kujunes 25:22. Neljas geim kulges samuti tasavägiselt viigiseisuni 18:18, seejärel jäid Rakvere mängijad hätta nii vastuvõtul kui rünnakul ning 25:20 paremus viis finaali TTÜ.

TTÜ meeskonnas tegid hea mängu 16 punkti (efektiivsus +13) toonud Siim Ennemuist ja 15 punkti kogunud (+11) Jaanus Nõmmsalu, resultatiivselt mängis ka Mart Tiisaar (22 p). Kaotajate parim oli Denis Sintov 23 punktiga (+14)..

Eesti karikavõistluste finaalmängude ajakava/tulemused:
14.12 kell 15:00, meeste poolfinaal: TTÜ - Rakvere VK 3:1 (28, -13, 22, 20)
14.12 kell 18:00, meeste poolfinaal: BIGBANK Tartu - Paide/Türi/Väätsa 3:0 (13, 15, 18)
15.12 kell 13:00, naiste finaal: Kohila VK - Tartu Ülikool
15.12 kell 16:00, meeste finaal TTÜ - BIGBANK Tartu

Delfi TV vahendab koostöös produktsioonifirmaga Baltic Broadcasting kõigist mängudest otseülekandeid.