Jaanus Nõmmsalu lõpetab sportlaskarjääri, kuid võrkpalli juurest ei lahku


TTÜ vs Pärnu VK
Jaanus NõmmsaluFoto: Hendrik Osula

1994. aastal Oleg Lazarevi käe all Pärnus võrkpalli algtõed selgeks saanud ja juba möödunud sajandi viimastel aastatel noorukina Pärnu Võrkpalliklubi esindusmeeskonda kuulunud Jaanus Nõmmsalu lõpetab sel kevadel pärast Eesti meistrivõistluste medalimänge oma kakskümmend aastat kestnud võrkpalluri karjääri.

Hetkel veel seitsmekordne Eesti meister on profileiba maitsnud Venemaa, Prantsusmaa, Austria, Kreeka ja Tšehhi klubides, kodumaal on tema oskusi vajanud Pärnu Võrkpalliklubi, Tallinna Selveri, Tartu Pere Leiva ja TTÜ meeskonnad. Aastatel 1999 kuni 2013 kuulus ta ka Eesti rahvuskoondisse.

35-aastane Nõmmsalu tegeleb täna lisaks pallimängule ka ettevõtlusega, tema juhtida on Pärnu Võrkpalliklubi toetajate hulka kuuluv ning reklaamtrükiga tegelev PVK Trading OÜ, mis omab ka spordirõiva-brändi Panzeri esindajaõigusi Baltikumis ja Soomes. Lisaks käib SMV kaubamärgi all spordiriide tootmisega tegelevat ettevõtet SMV OÜ.

Nõmmsalu ei lahku võrkpallist, vaid liitub pärast käimasoleva hooaja lõppu MTÜ Pärnu Võrkpalliklubi juhatusega. Jaanuse elutarkus ja välismaal kogetu saab rakendust Pärnu esindusvõistkonna komplekteerimisel ja klubi majandustegevuse igapäevasel koordineerimisel.