Nii seeria neljas kui viies mäng lõppesid koduvõistkonna 3:1 võitudega. České Budějovices peetud kohtumises tõi Treial kolme eduka bloki ja suurepärase rünnakuefektiivsuse juures (79 %, 11/14) 14 punkti. Kohtumise geimid lõppesid võõrustajate poolt vaadatuna 3:1 (27:25, 20:25, 25:22, 25:17), kirjutab volley.ee.

Karlovy Varys mängitud viiendas matšis võttis eestlase koduklubi 22:25, 25:16, 25:16, 25:22 võidu. Rahvusmeeskonna temporündaja lõi punktiks kaks kolmandikku tosinast tõstest, lisaks temalt kolm bloki- ja kaks servipunkti. Karloy Vary meeskond tegutseski ülimalt hästi sulustamisosakonnas, millega nopiti 15 punkti.

Raskesse seisu on jäänud ka Nette Peidi ja Andrus Raadiku ning Martti Keele tööandjad. Naiste Rootsi meistrisarjas on suurfavoriit Engleholm, kes kaotas põhiturniiril 20 mängust vaid ühe, kukesammu kaugusel finaalist. Kolme võiduni peetav seeria võib lõppeda juba pühapäeval.

Teises mängus jäid Peit ja Lindesberg koduväljakul alla 17:25, 18:25, 19:25. Rootsi meistrisarja põhiturniiri parima servija tiitli pälvinud Peit jätkas võimsaid pallinguid nüüdki, kõmmutades vastastele neli pallinguässa. Kokku temalt kaotajate parimana 17 punkti. Teises poolfinaalis juhib Halmstadi Hylte Örebro vastu samuti mängudega 2:0.

Soome kõrgeimas sarjas on Keel ja Raadik Sastamala VaLePa vastu taga 0:3. Teises mängus jäi Pielavesi Sampo alla 0:3 (22:25, 25:27, 15:25). Raadik realiseeris tõsteid 43-protsendiliselt ja näitas vastuvõtul 73-protsendilist kindlust, kogudes lõpuks 16 punkti. Keel käis korra kolmandas geimis servimas.

Kolmandas mängus vangerdas Sampo peatreener Jukka Tuovinen koosseisuga ja saatis sel hooajal enamjaolt pingimehe rollis olnud sidemängija Martti Keele algrivistuses väljakule. Avageimis tasus see ka ära, kui Sampo noppis seisuga 25:23 seeria esimese geimivõidu. Kolmes järgmises võttis tugevam aga 25:15, 25:21, 25:17 eduga oma. Raadik lõi punktiks 34 tõstest pooled, sidemängija Keele protsent oli sama kahest üritusest. Siin paaris võib finalist selguda laupäeval.