Kaks nädalat tagasi Venemaal peetud avamäng lõppes Tšehhi võistkonna 3:1 (25:20, 23:25, 24:26, 18:25) paremusega. Rahvusmeeskonna keskblokeerija oli võitjate resultatiivseim, kogudes 17 punkti ja jäädes tosinaga plussi, kirjutab volley.ee.

Edasipääsuks oleks Karlovy Vary klubil seega piisanud kordusmängus kahest geimivõidust, ent olles need kätte saanud, ei võetud jalga pedaalilt ja kogu kohtumine koduvõistkonnale 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

Teises geimis üritas Surguti võistkond mängu pööret tuua, juhtides 10:6 ja 13:9, ent Tšehhi klubi noppis kolm järjestikust punkti ja jõudis seisul 15:15 viigini. Kapten Ondřej Hudečeki õnnestunud pipe-kombinatsioon viis Karlovy Vary teisele tehnilisele mõttepausile 16:15 eduseisus ja enam tagaajaja rolli teises geimis ei jäädudki. Otsustavatel hetkedel mängis väga tähtsat rolli ka Treial, kes esmalt võttis ühese blokiga kinni vastaste temporündaja Teodor Todorovi ja seisul 22:21 pallima minnes lõi ta kaks suurepärast servi, millest teine tõi ka otsepunkti. Geimi lõpetas Vassili Nosenko autilöök.

Kokku Treialilt 11 punkti, kusjuures rünnakul realiseeris ta tõsteid 73-protsendiliselt. Lisaks kaks ässpallingut ja üks edukas sulustamine.

Pääsu eest poolfinaali ehk Final Four´i hakkab ČEZ Karlovarsko heitlema kas Thessaloniki PAOKi või prantslaste Tours VB-ga. Selle paari avamängu võitis Prantsusmaa klubi võõrsil 3:2, korduskohtumine toimub täna.

Meistrite liigas kohtus Maaseiki Noliko (Taavi Nõmmistu) võõrsil valitseva Poola meistri ja karikavõitja Kędzierzyn-Koźle ZAKSA-ga. Matši võitsid võõrustajad 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). Nõmmistu mängis kahes esimeses geimis ja lõi seitsmest tõstest punktiks kaks.