Hea töö, mehed! Tammemaa ja Toobal jõudsid Prantsusmaal finaali


Timo Tammemaa
Rünnakul ikka Timo Tammemaa - kes muu nii kõrgele kerkiks?Foto: Toulouse Volley

Eesti võrkpallurid olid eile Prantsusmaal edukad nii meistriliigas kui ka esiliigas. Timo Tammemaa klubi Toulouse’i Spacer’s jõudis meistriliigas kullamängule, Kert Toobal ja Rennes’i Volley jõudsid esiliigas finaali ja hakkavad heitlema meistriliiga koha eest.

Kui poolfinaali avamängus sai Spacer’s Nice’ist kodus jagu 3:0, siis eile oli võõrsil hoopis rohkem pusimist, kuid siiski teeniti 3:2 võit (25:23, 18:25, 17:25, 25:22, 15:10). Saarlaste au ja uhkus Timo Tammemaa tõi võitjatele 8 punkti. 9 tõstest realiseeris ta punktiks 5 (56%), 2 silma lisas blokiga ja 1 servi abil. Finaalis läheb põhiturniiri kuuendana lõpetanud Toulouse vastamisi Chaumont’i või Ajaccioga. Esimese matši võitis Chaumont 3:0, täna kohtutakse teist korda.

Esiliiga poolfinaalis võitis Rennes teistkordselt Plessis-Robinsoni, tulemuseks seekord 3:1. Sidemängija Kert Toobal oli tavapäraselt platsil algusest lõpuni, protokolli kanti talle 2 punkti (rünnak ja blokk). Servijoonel käis 17 korda ega vääratanud kordagi. Kõrgliigasse tõusmiseks tuleb Rennes’il ilmselt finaalis jagu saada meistriliigas eelviimaseks jäänud Cannes’ist.

Zalgiris