Gutmanni mälestusturniiril triumfeeris Pärnu võrkpalliklubi


Pärnu Võrkpalliklubi treener Avo Keel
Avo KeelFoto: Argo Ingver

Lõppenud nädalavahetusel Võru spordikeskuses peetud legendaarse treeneri Jaan Gutmanni mälestusturniiri võitis Pärnu Võrkpalliklubi.

Suvepealinna esinduse kõrval osalesid turniiril võõrustaja ja aastase pausi järel taas esiliigas palliv Võru Võrkpalliklubi ning Credit24 Meistriliiga hooajaks valmistuvad Tartu Bigbank, Saaremaa Võrkpalliklubi ja lätlaste RTU/Robežsardze. Kõik võistkonnad mängisid teineteisega kolmegeimilise matši ja iga geimivõit andis tabelisse ühe punkti, kirjutab volley.ee.

Pärnu alistas 3:0 nii Võru kui Tartu, Läti esindus mängiti üle 2:1 ja kohtumises Saaremaaga tuli Credit24 Meistriliiga debütandi 2:1 paremust tunnistada.

Kolm võitu kogus turniiril ka Saaremaa, ent punktide arvestuses jäädi Pärnule alla 7:9. Saarlaste ainus kaotus tuli skooriga 0:3 RTU/Robežsardzelt, artu alistati 2:1 ja võõrustajad 3:0. Kaks võitu ja seitse punkti kogusid nii Tartu kui Läti meeskond.

Pärnu Võrkpalliklubi võitis Gutmanni turniiri kaheksandat korda. Varasemad esikohad nopiti aastatel 2000-2002, 2011-2012 ja 2014-2015.