FOTOTABAMUS: Libero Rikberg näitab, kes on Eesti koondise alahinnatuim mängija

 (2)
Eesti võrkpallikoondis Jelgavas treeningul
Rait Rikberg näitab näpuga: näete, see mees võrgu all... Talle vastu vaielda ei ole võimalik.Foto: Karli Saul

Eesti võrkpallikoondise sõnakas libero Rait Rikberg selgitas lehemeestele ja –naisele, kellega tuleks rohkem intervjuusid teha.

Eilse treeningu lõpus kogunes meediarahvas tavapäraselt koondise kapteni Kert Toobali selja taha, et teda küsitlema hakata. Alati heatujuline Rikberg, kes tihti ajakirjanikke sõbralikult nöögib, tegi seda taas ja selgitas, et mõnelt koondise võtmemängijalt on võetud vähe intervjuusid, isegi häbematult vähe.

Nimeliselt tõi ta välja temporündaja Andri Aganitsa, kelle arvamust võiks Rikbergi meelest tihedamini küsida. Tuleb tunnistada, et jutus on iva. Tihti tekivad ajakirjanikel ühel või teisel põhjusel nö mugavus- või harjumusallikad ehk mõned mängijad saavad pilti rohkem kui teised. Päris demokraatlikuks muutuda pole mõistlik ja intervjueeritavat valides tuleb lähtuda ka platsil toimuvast, kuid ei saa eitada, et käesoleva EM-valikturniiri vältel on põhikoosseisu kuuluv Aganits selles mõttes jäänud põhjendamatult vaeslapse rolli. Mees on olnud kahtlemata tiimis väga vajalik lüli.

Hea lugeja, anna teada, kes on sinu arvates võrkpallikoondise mängija, kes võiks meedias rohkem pildile pääseda?

Andri Aganits rünnakul. cev.lu