Pärnu kogus tasavägiselt alanud esimeses geimis seisult 7:7 kolm punkti järjest ning asus 10:7 juhtima. Kuurortlinna esindus seejärel initsiatiivi enam käest ei andnud ja kuigi TTÜ tuli geimi lõppfaasis veel ühe punkti kaugusele (21:22 ja 23:24), pani avageimile punkti Andrus Raadiku ründelöök, teatab volley.ee. Finaaliväärilise esimese geimi 25:23 võiduga asus Pärnu kullamängu 1:0 juhtima.

Teine geim kulges tasavägiselt kuni seisuni 16:16, seejärel tõi Siim Ennemuist TTÜ-le blokipunkti ning järgnevas pallivahetuses eksis Pärnu poolel rünnakul Siim Põlluäär (17:19). Põhiturniiri parim Pärnu ülikoolimeeskonnale enam ohtlikuks ei saanud ning TTÜ võitis teise geimi tulemusega 25:22.

Kolmas geim oli ühepoolne, kui TTÜ juhtis algusest lõpuni - 8:5 eduseis suurendati 16:10-ni ning 25:16 geimivõiduga asus pealinna meeskond mängu 2:1 juhtima. Neljanda geimi võtmehetked toimusid seisul 7:7, kui Pärnu meeskonna diagonaalründaja Siim Põlluäär vigastas jalga ning teda asendas edukalt Sander Steinberg. Pärnu asus 11:8 eduseisu, suurendas selle 16:11-ni ning geimi 25:15 lõppnumbrid tõi tabloole Edgar Maieri serviäss. Alates geimi teisest poolest mängis vigastuse kiuste edasi Kardo Kõresaar.

Viiendas geimis oodatud tasavägist heitlust tiitli eest ei tekkinud, kui TTÜ võitis seisult 5:3 kolm punkti järjest (8:3) ning saavutas raske 3:2 võidu 15:7 geimivõiduga.

Mart Tiisaar tõi võitjate resultatiivseimana 19 punkti, Denis Sintov ja Siim Ennemuist lisasid vastavalt 14 ja 13 silma. Andrus Raadik kogus kodumeeskonna kasuks 22 punkti, Kardo Kõresaare arvele kirjutati 14 punkti. Kui rünnakuprotsent oli võistkondadel võrdne (44), siis vastuvõtul ja blokis oli edukam TTÜ - vastavalt 59%-50% ja 14-9.

Ülikoolimeeskond võitis ajaloo esimese Schenker Liiga medali, mis oli kohe kuldne. TTÜ senine parim koht pärines eelmisest hooajast, kui finaalturniiril võidurõõmu ei tuntud ning kokkuvõttes saavutati neljas koht.

Liiga pronksmedali võitis Läti meeskond Riia Lase, kui eile poolfinaalis kaotanud meeskondade duellis saavutati 3:1 (18, 17, -18, 20) paremus viiekordse karikavõitja Tallinna Selveri üle.

Hingestatult mänginud Lase kasuks tõid Andrejs Zavorotnijs ja Janis Vavers 16 punkti, Selveri resultatiivseimana kogus Hindrek Pulk 15 punkti. Võistkondade suurim erinevus tuli rünnakul, kui Riia meeskond lõi punktiks 46% tõstetest, Selveri sama näitaja oli vaid 35%. Blokipunkte kogusid meeskonnad võrdselt 9-9.