Tänase vastasseisu avageim kujunes senise seeria pikimaks, kestes koguni 34 minutit. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi Selveri 8:7 juhtimisel, kuid seejärel sai Tartu võistkond kolm punkti järjest (10:8). Edasi mindi kodumeeskonna mõnepunktilises eduseisus (13:10, 18:16), kuni tabloole märgiti Tartu esinduse 20:19 juhtnumbrid. Kuigi Bigbank meeskonnal oli seisul 29:28 kasutada juba viies geimpall, kallutas Selver tasavägise geimi 32:30 enda kasuks, kirjutab volley.ee.

Võõrustajad hoidsid initsiatiivi ka teise geimi alguses, juhtides 4:1. Külalised vastaseid pikalt eest ei lasknud ja viigistasid mänguseisu 10:10-le. Teisele tehnilisele mõtlemisajale mindi Selveri 16:13 eduseisus, kuid mitmete tõusude ja mõõnadega kulgenud geimis õnnestus tartlastel omakorda 17:16 ja 18:17 eduseis saavutada. Geimi murranguks võib pidada Martti Keele serviseeriat, mille toel haaras tiitlikaitsja Selver neljapunktilise 22:18 eduseisu. Kuigi Bigbank vähendas kaotusnumbrid veel ühepunktiliseks (21:22 ja 22:23), asus Selver 25:23 geimivõiduga mängu kaks-null juhtima.

Kolmandas geimis toimusid olulised sündmused kohe alguses, kui Tartu esindus kogus 1:3 kaotusseisust kaheksa punkti järjest (9:3). Eduka serviseeria tegi Robert Täht. Tartlased juhtpositsiooni enam käest ei andnud ja vormistasid 17:11 ja 21:15 eduseisu 25:16 geimivõiduks.

Neljanda geimis suurendas Tartu meeskond 4:2 eduseisu 7:3-le ja 14:9-le. Selver külalismeeskonna hoogu pidurdada ei suutnud ja pidi leppima 21:25 kaotusega.

Viiendas geimis mindi pooltevahetusele Tartu meeskonna 8:5 juhtimisel, misjärel särasid tablool 8:8 viiginumbrid. Seejärel andsid Renee Teppani rünnaku- ja blokipunkt tartlastele 10:8 eduseisu. Selver mängu murrangut tuua enam ei suutnud ja Bigbank Tartu võttis Artis Caicsi rünnakust 15:12 geimivõidu. Seega kulges tänane mäng sarnaselt finaalseeria teisele kohtumisele, kui kaks-null eduseisu saavutanud meeskond pidi lõpuks kaotusega leppima - kui esmaspäeval pidi kaks-null eduseisust mõruda kaotuse vastu võtma Tartu esindus, siis täna tabas sama saatus Selverit.

19 punktiga oli üleplatsimängija Renee Teppan, kes jäi 7 punktiga plusspoolele. Kristo Kollo lisas võitjatele 17, Robert Täht 14 ja Kevin Soo 11 silma. 17 punktiga oli Selveri resultatiivseim Oliver Orav. Martti Rosenblatt toetas võistkonda 12 ning Meelis Kivisild ja Timo Tammemaa võrdselt 10 punktiga. Tartu ületas kodumeeskonda nii blokis (14-12), rünnakul (45%-41%), vastuvõtul (58%-44%) kui serviässade arvestuses (14-8).

Homme on meeskonnad taas Audentese spordihallis vastamisi (kell 16:00) ning seeriat 3:1 juhtiv Tartu võib kindlustada meistritiitli. Delfi TV teeb ka homsest mängust otseülekande.

Schenker League Eesti meistrivõistluste finaalseeria:
03.04 Bigbank Tartu - Selver Tallinn 3:0 (23, 22, 17), seeria 1:0
07.04 Selver Tallinn - Bigbank Tartu 3:2 (-25, -20, 18, 22, 14), seeria 1:1
10.04 Bigbank Tartu - Selver Tallinn 3:1 (-23, 24, 23, 21), seeria 2:1
12.04 Audentes SH: Selver Tallinn - Bigbank Tartu 2:3 (-30, -23, 16, 21, 12) , seeria 1:3
13.04/16:00 Audentes SH: Selver Tallinn - Bigbank Tartu

15.04/20:00 TÜ spordihoone: Bigbank Tartu - Selver Tallinn (vajadusel)
17.04/20:00 Kalevi SH: Selver Tallinn - Bigbank Tartu (vajadusel)