Võitjat ootab finaalis tiitlikaitsja Selver Tallinn, kes oli kolme mänguga üle TTÜ-st.

Tartu meeskond sai mängu hästi käima ja 13:9 algedu vormistati selgeks 25:18 geimivõiduks. Teises vaatuses sai omakorda ette Pärnu, külalised lasti küll 18:18 järele, kuid parem tegutsemine lõpus tõi 25:22 võidu. Kolmas geim kulges sarnase stsenaariumi järgi, kui siin oli järele jõudnud Tartu omakorda 25:22 parem. Kolmandas geimis sekkus edukalt vahetusest Kristo Kollot asendanud Karl Jaani, kes mängu lõpuks kogus +6 efektiivsuse juures 7 punkti, vahendab volley.ee.

Neljas vaatus pakkus sama palju draamat kui kogu poolfinaalseeria. Tartu sai 10:12 kaotusseisust 17:13 ette, Pärnu jõudis ühe punkti kaugusele, kuid kaotas napimast-napimalt 23:25.

Tartlaste edu võti oli täna edukam rünnak (51%-40%), millele pandi alus korraliku vastuvõtuga. Pärnu meeskond pidi jälle läbi ajama sisuliselt diagonaalründajata, sest Siim Põlluäär jäi 8 punkti juures viiega miinusesse. Tartu meeskonna diagonaal Renee Teppan oli aga neljapäevasega võrreldes justkui ümbersündinud, 23 punktiga (+9) oli ta meeskonna parim.

Finaalseeriaga tehakse algust neljapäeval 3. aprillil kell 20 Tartus. Teine mäng toimub 7. aprillil kell 20 Kalevi spordihallis, kolmas 10. aprillil kell 20 Tartus ja neljas 12. aprillil kell 16 Audentese spordihallis. Vajadusel mängitakse ka viies mäng 13. aprillil kell 16:00 Audentese spordihallis, kuues 15. aprillil kell 20 Tartus ja seitsmes 17. aprillil kell 20 Kalevi spordihallis.

Kahe võiduni mängitava pronksiseeria mängud Pärnu VK ja TTÜ vahel toimuvad 2. aprillil Pärnus, 8. aprillil Tallinnas ning vajadusel 10. aprillil jälle Pärnus.