Kõige tasavägisemalt kulges seeria vahegrupi võitja BIGBANK Tartu ja kaheksandana lõpetanud Biolars/Jelgava vahel. Sarnaselt avamängule pidi Tartu meeskond täna A.Le Coqi spordihallis võitmiseks pingutama maksimaalsed viis geimi, kusjuures välja tuldi 0:2 kaotusseisust, kirjutab volley.ee. Tartlaste parim oli täna viiendas geimis suurepäraselt tegutsenud Robert Täht, kes kogus +15 efektiivsuse juures 27 punkti. Renee Teppan toetas meeskonda 26 (+14) ja Kristo Kollo (18, +8) silmaga.

Selle nädala põnevaimaks vastasseisuks valitud Schenker Liiga veerandfinaalseeria Selver Tallinna ja TTÜ vahel sai otsa kahe mänguga, mõlemas kohtumises olid Selveri võidunumbrid 3:1. Sarnaselt avamängule otsustas täna Lillekülas toimunud korduskohtumises palju punkte Selveri diagonaal Hindrek Pulk, kes kogus 27 punkti (efektiivsus +16). Kui avamängus lasus kogu mäng vaid Pulga õlul, siis korduskohtumises tegutsesid õnnestunud ka temporündajad Timo Tammemaa (14, +11) ja Meelis Kivisild (11, +6).

Naljaga pooleks sai Selveri peatreener Avo Keel pärast võitu rõõmustada: "Final Four on pääsetud - TTÜ on konkurentsist väljas." Keel vihjas TTÜ edule mullusel Schenker Liiga finaalturniiril ja tänavuses karikafinaalis. Mõlemad veerandfinaalmängud kulgesid sama stsenaariumi järgi - TTÜ võitis avageimi, siis sai oma mängu käima Selver ning lõpus oli nende edu juba selge.

Ainsa Läti tiimi osaluse finaalturniiril tagas Rakvere VK allajäämine
RTU/Robezsardzele
. Nii nagu avamängus, suutis avageimi kaotanud Rakvere seisu viigistada, kuid jäi kolmandas ja neljandas geimis kaotajaks. Rakvere parimad olid ka täna Denis Sintov (20 punkti, efektiivsus +8), Rauno tamme (16, +9) ja Aivar Silm (16).

Pärnu VK üleolekut veerandfinaalis Daugavpilsi vastu võid nimetada selgeks jõudemonstratsiooniks - kodusmängus anti lõunanaabritele geimides vaid 17, 13 ja 14 punkti. Täna olid pärnu parimad Andrus Raadik (14, +10), Siim Põlluäär (11, +8) ja Kardo Kõresaar (11, +6).

Schenker Liiga Final Four turniir peetakse 1.-2. märtsil Kuressaares. Esimeses poolfinaalis on laupäeval kell 16:00 vastamisi BIGBANK Tartu ja RTU/Robezsardze, teises poolfinaalis mängivad kell 18:30 Selver Tallinn ja Pärnu VK.