FOTOD: Seeria läbi veel ei saanud: Bigbank alistas võõrsil Selveri kolm - null!

(5)

Audentese spordihoones peetud Eesti võrkpalli meistrivõistluste neljandas finaalmängus alistas Tartu Bigbank 3:0 (20, 24, 22) Tartu Bigbanki ja vähendas kaotusseisu kokkuvõttes üks - kolmele.

Tartu juhtis avageimi 8:3 ja 16:12, kuid lasi Selveri seejärel järele ja ka 19:18 juhtima, ent lõpp oli taas külaliste oma. Geim 25:20 Tartule.

Teises geimis jagus punkt-punkti heitlust lõpuni välja. Otsustavatel momentidel oli Selveril seisul 24:22 kaks geimpalli, kuid tartlased võitsid seejärel neli punkti järjest ja ühtlasi ka kogu geimi 26:24. Seis 2:0 Tartule.

Kolmandas geimis tuli Tartu välja 15:20 kaotusseisust ja võitis Bradley Gunteri serviässa toel geimi 25:22.

Bradley Cooper tõi võitjatele 13 punkti (+4) ning Michael Michelau (+1) ja Meelis Kivisild 9 punkti (+6). Oma rünnakute realiseerimisega suures hädas olnud Selveri resultatiivseimaks kerkis Lincoln Williams 19 silmaga (+10).

Seeria jätkub neljapäeval Tartus.

Tallinna Selver - Tartu Bigbank
LÄBI! Matši lõpetab Gunteri võimas serviäss. 3:0 ja kohtume neljapäeval Tartus!
24:22! Kaks matšpalli tartlastele.
Williams eksib rünnakul ja Tartut lahutab matši võidust vaid kaks punkti - 23:22.
Naaberi rünnak aitab Tartul sisuliselt järele jõuda - 20:21.
Tartu eksib rünnakul ja Selveri edu kasvab viiele punktile - 20:15.
Tanila-Williams blokiduo viib Selveri kolmega peale - 17:14.
15:13 Viiberilt tehnilist praaki ja Selver kahega ikka peal.
Orav pole täna oma parimat mängu suutnud näidata: kahe ja poole geimiga tõi ta vaid 2 punkti (-5).
Selver teeb seisul 10:8 vahetuse - Orav välja ja Rauno Tamme sisse.
Selver saab kolmanad geimi alguses väikese algedu - 8:6.
Williams tõi teises geimis Selverile 7 punkti, kuid mujalt suurt abi rünnakul ei tulnud. Tartlastele tõi Gunter 5 ja mitu korda vastased oskuslikult üle kavaldanud sidemängija Viiber 4 punkti.
Selveri blokk on võrgus ja geim lähebki 26:24 Tartule.
Gunteri blokk toob Tartule kolmanda järjestikuse punkti ja nüüd on omakorda neil seisul 25:24 geimpall.
Williams lahendab ka kehva vastuvõtu kenasti punktiks - 24:22 ja kaks geimpalli Selveril.
Rikberg päästab palli pealtnäha võimatust kohast, kuid Vanags lööb seejärel palli lihtsalt võrku. 23:21 Selverile.
Selver saab pärast Michelau halba vastuvõttu ja kesist rünnakut palli kaitses kätte ja Williams toob kindlamast kindlama punkti - 22:20 võõrustajatele.
Punkt-punkti heitlus jätkub: Kivisilla temporünnak toob tabloole viigi 18:18.
Tanila ja Michelau kingivad üksteisele punkti servijoone tagant ja kodumeeskond peal 16:14.
Selver on kaitses olnud täna kõva (blokke juba praeguseks 8), aga oma rünnakuid ei suudeta kuidagi realiseerida (23%).
Selveri sidemängija Dolgopolov on nelja punktiga hetkel resultatiivsuselt meeskonna teine number.
Dolgopolovi ühe-mehe-blokk viib kodumeeskonna esimesele tehnilisele ajale 8:5 eduseisus.
Tartlasi vedasid avageimis leegionärid: Gunterilt 6 ja Michelault 5 punkti. Selveri tulemuslikem oli Williams 5 silmaga.
Allik eksib vastuvõtul ja Tartu võidab avageimi 25:20.
Gunter leiab Selveri bloksit augu ja suunab palli kenasti punktiks - tartlased peal 23:20.
Selveril on Naaberi servide vastuvõtmisega raskusi ja Tartu omakorda peal 21:19.
Williams lööb ässa ja Selver asub avageimi juhtima 18:17.
Aga Selver võtab vahe taas sisuliselt kohe kinni: Rannari ebamugavad pallingud aitavad kodumeeskonna bloki ülesehitamisele kaasa ja Williamsi sulustamisest seis 15:16.
Losnikovilt täiesti ebaõnnestunud tõste ja tartlased peal 16:12.
Selver on vaikselt mängu tagasi tulnud: Dolgopolovi planeeriv serviäss teeb seisuks 11:12.
Tartu algus on vägev: rünnakud toimivad igast suunast ja külalismeeskond läheb esimesele tehnilisele ajale tänu Naaberi tulemuslikule tööle 8:3 eduseisust.
Bigbanki algkoosseis: Bradley Gunter, Mart Naaber, Meelis Kivisild, Rait Rikberg, Michael Michelau, Toms Vanags ja Robert Viiber.
Selveri algkoosseis: Lincoln Williams, Oliver Orav, Karli Allik, Dimitri Dolgopolov, Denis Losnikov, Reimo Rannar ja Mihkel Tanila.