FOTOD | Saaremaa surus vihaselt võidelnud Eesti pikima võrkpalluri ja Tartu Bigbanki selili ning naaseb Kuressaarde eduseisus

(1)
Naaber: lõpus sai minulgi energia otsas

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseerias alistas Saaremaa VK Tartu Bigbanki 3:1 (13, 24, -18, 23) ning juhib finaalseeriat 2:1. Ees ootab kaks matši Kuressaares.

Esimeses geimis tegi Saaremaa, mis ise tahtis. Seejärel aitas Bigbanki käivitada 211-sentimeetrine temporündaja Mart Naaber, kelle rünnakud hoidsid lootuse elus. Tasapisi sai hea hoo üles ka Tartu diagonaalründaja Curtis Stockton, pingilt sekkus korralikult Markus Uuskari. Nii suutiski Tartu 0:2 kaotusseisus olles võita kolmanda geimi kindlalt.

Ent Saaremaa treeneri Urmas Tali kaardipakis oli kaarte rohkem. Taas tõi ta sisse vahetusest Siim Põlluääre, Helar Jala ja Matej Hukeli ning neljas geim kuulus saarlastele.

Saarlaste parimaks oli seekord 19 punktiga Tomaš Halanda, Mihkel Tanila lisas 11, Pulk 9 ja Põlluäär 7 silma. Jalg lisas 5, lisaks paikas kärisema kippunud servi vastuvõtu ja andis suure panuse kaitses. Tartu resultatiivseim oli 22 punktiga Stockton (rünnak 58%), Naaberi arvele jäi 13. STATISTIKA

"Pigem ei alustanud me ise hästi. Lõpus sai ka mul energia otsa, ei jõudnud," tõdes Naaber, kes pool mängu ründas eksimatult, hiljem põrutas aga kolm lööki vastaste blokki. "Arvasin, et saime meeskonna ilusti käima. Vahepeal oli juba õiget emotsiooni ja Uuskari tuli hästi sisse."

"Ise lasime nad hea alguse järel mängu tagasi, ei suutnud samas rütmis edasi minna," nentis Tanila. "Kui Tartu mängu sisse saab, siis on nad head."

Nüüd on trumbid juba selgelt Saaremaa käes, sest nad juhivad nelja võiduni mängitavat seeriat 2:1, kaks järgmist kohtumist peetakse Kuresaares, lisaks on nad mäng-mängult läinud paremaks ja neil on pikem pink. "No enne finaalseeria algust arvati ka, et trumbid on Saaremaa käes," kinnitas Tartu juhendaja Andrei Ojamets, et püssi pole põõsasse visatud ja nad üritavad soosiku elu raskeks teha.

Eelinfo:

Tegemist on kolmanda finaalmänguga. Kolmapäeval suutis Tartu võõrsil soosikuks peetud Saaremaad Kuressaares üllatada, võttes 3:0 võidu. Reedel juhtisid nad kodusaalis 2:1, kuid Saaremaal õnnestus tänu pingilt sekkunud meestele (Siim Põluäär, Helar Jalg, Matej Hukel) mängu ikkagi võita 3:2.

Seeria mängitakse nelja võiduni, kuid Tartu jaoks on täna väga oluline kohtumine. Kaotuse korral on nende seis juba üsna keeruline, sest kaks järgmist matši peetakse Kuressaares.

SKOOR JA STATISTIKA

Võrkpalli finaal: Tartu Bigbank - Saaremaa
Märt Roosna: 23:25. Stockton lööb auti ja mäng on läbi. Saaremaa võitis 3:1 ning juhib seeriat 2:1.
Märt Roosna: 23:24. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 22:24. Stocktoni serviviga.
Märt Roosna: 22:23. Stockton! See mees on olnud seekord jälle pidurdamatu.
Märt Roosna: Uuskari tagasi.
Märt Roosna: 21:23. Jalg blokist auti.
Märt Roosna: 21:22. Stocktoni löök.
Märt Roosna: Uuskari asemel tuleb tagasi Sedore. Saaremaa on Halanda asendanud Tammega.
Märt Roosna: 20:22. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 20:21. Jalg!
Märt Roosna: 20:20. Põlluäär lööb auti ja mäng viigis!
Märt Roosna: 19:20.
Märt Roosna: 16:20. Hukeli äss.
Märt Roosna: 18:20. Kaibaldi äss.
panda: Huvitav, et blokiga Tartu diagonaali kinni ei saada.
Märt Roosna: 16:19. Tanila paneb keskelt Naabri kinni. Enam ei jää Eesti pikima mehe löögid maha.
Märt Roosna: 16:17
Märt Roosna: 14:16. Hea serviseeria Uuskarilt ja Tartu on mängus tagasi!
Märt Roosna: 13:15. Stocktoni rünnak.
panda: Paar head servi ka Jalalt.
Märt Roosna: 11:15. Harvanähtav vaatepilt: Tanila servis võrgu alt läbi. Mõnes klubis tähendab see eksimus seda, et tuleb meeskonnakaaslastele kast õlut osta.
Märt Roosna: 10:15.
Märt Roosna: Lisaks on Jalg olnud hea ka kaitsemängus, tal on kirjas juba 3 päästmist.
Panda: Jalg on parandanud Saaremaa vastuvõttu negu eelmises mängus.
Märt Roosna: 9:12. Tanila saab käed ette Kivisilla löögile. Ta on täna tegutsenud vägagi kiiduväärselt: 5 blokki, rünnak 7st 5, 1 äss.
Märt Roosna: 8:10. Põlluäär lahendab raske olukorra, järgmise pallivahetuse lõpetas Uuskari löök auti.
Märt Roosna: 7:8. Mainimata jäi, et lisaks Põlluäärele ja Jalale tuli eelmise geimi lõpus platsile Hukel, kes vahetas välja Rjabuhha.
Märt Roosna: 25:18. Tartu vähendab kaotusseisu 1:2-le. Läheb põnevaks! Tartu on oma mängu käima saanud, samas tulid Saaremaa poolel Põlluäär ja Jalg kenasti sisse ja neljas geim tõotab tulla väga tasavägine.
Märt Roosna: 24:17.
Märt Roosna: 23:15.
Märt Roosna: 21:13. Naabri heas mängust oleme kirjutanud, aga hoogu on läinud ka Stockton (11 punkti; rünnak 69%), hästi on Tartu poolel sekkunud Uuskari. See mäng alles algab!
Märt Roosna: 16:7. 12 punkti toonud Naabri supermäng on kaaslased käima tõmmanud ja Tartu kontrollib sündmusi. Tali tegi ka teise vahetuse, Jalg tuli Tamme asemele.
Märt Roosna: Pulk on toonud 9 punkti, kasutegur +1, rünnak 41%. Näis, mida suudab Põlluäär. Reedel tõi ta sekkumine Saaremaale uut hingamist.
Märt Roosna: 12:5. Pulk paugutab auti ja Urmas Tali teeb vahetuse. Platsile tuleb Siim Põlluäär.
Märt Roosna: 10:4. Naaber sulustab Pulga löögi.
Märt Roosna: 8:4. Tartu on talveunest ärganud ja mängus tagasi.
Märt Roosna: 4:2.
Märt Roosna: 24:25. Uuskari sai kaitses kätte Pulga pommlöögi, kuid Halanda rünnakut Tartu enam päästa ei suutnud.
Märt Roosna: 24:26. Saaremaa juhib 2:0. Tartu oli vahepeal taga juba 9:15, kuid lubas Tartu mängu tagasi. Eelkõige tassis Bigbank Naaber, kelle kontos on kahe geimiga 10 punkti. Saaremaa rünnakuliider on olnud 11 silma kogunud Halanda.
Märt Roosna: 24:24. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 23:24. Hea serv Tanilalt, Tusch blokeerib Uuskari rünnaku.
Märt Roosna: 23:23. Stocktoni serviviga.
Märt Roosna: 23:22. Uuskari rünnak.
Märt Roosna: 22:22. Stockton viigistab.
Märt Roosna: 21:22. Pulga rünnak.
Märt Roosna: 21:21. Pulga serviviga.
Märt Roosna: 20:21.
Märt Roosna: 19:19. Viik! Esmalt paneb Naaber Pulgale bloki, siis Stocktoni edukas rünnak.
Märt Roosna: 14:16. Naaber tegi hea serviseeria ja Tartul õnnestus mängu tagasi tulla.
Märt Roosna: 12:15. Saaremaa juhtis vahepeal juba 15:9. Ojamets vahetas Sedore asemel sisse Uuskari.
Märt Roosna: 7:12.
Märt Roosna: 6:8. Tartut hoiab mängus Naaber, kes on ära löönud 7 tõstest 7. Samas teise tempo ründajad on kokku lahendanud edukalt 18st vaid 4.
Märt Roosna: 13:25. Saaremaa võttis avageimis seljavõidu ja juhib 1:0. Tartu jäi alla igas elemendis: servi vastuvõtt 61% vs 67%, rünnak 32% vs 69%. Tanila ja Halanda on toonud 5 punkti
Märt Roosna: 11:21.
Märt Roosna: 8:16. Esimeses geimis päästaks Tartut veel ime. Saaremaad on vedanud viis punkti kogunud Halanda, nende poolt vaadates on hea märk ka see, et Pulga mõlemad rünnakud on maha jäänud.
Märt Roosna: 7:13. Saaremaal õnnestub kõik, Tartul hetkel ei midagi. Halandalt äss, Kaibald lööb auti.
Märt Roosna: 6:8. Kohtumine on alanud Saaremaa dikteerimisel. Resultatiivselt on tegutsenud temporündaja Tanila, kes on toonud juba kolm punkti (1 blokk, rünnak 2st 2).
Märt Roosna: Saaremaa alustab koosseisus Tusch, Pulk, Halanda, Tamme, Rjabuhha, Tanila ja Vahter. Tartu poolel on platsil Järv, Stockton, Kaibald, Sedore, Naaber, Kivisild ja Rikberg.
Märt Roosna: Tere, head võrkpallisõbrad! Mäng on kohe algamas.