FOTOD | Pulk tulistas Selveri auklikuks, Tartul ja Pärnul läks võitja selgitamiseks vaja viis geimi

Kivisillalt 11 (!) blokki, Laak sai Meistrite Liigas valusa kaotuse

Meeste võrkpalli karikasarja veerandfinaalis lõi Saaremaa koduväljakul Tallinna Selverit 3:0 (23, 17, 23). Teises paaris sai Pärnu väga raske 3:2 (-32, -18, 25, 20, 13) võidu Tartu Bigbanki üle.

Saaremaa rünnakuresultatiivsus oli koguni 57%, Selveril 42%. Kusjuures servi vastuvõtt oli Saaremaal vaid 40%, taas noort 19aastast sidemängijat Renet Vankerit kasutanud Selveril koguni 55%. Diagonaalründaja Hindrek Pulk tegutses pidurdamatult ning tõi võitjatele 22 punkti (rünnak 69%; kasutegur +17), slovakk Tomaš Halanda 11, Rauno Tamme 10, Mihkel Tanila 8. Selveri resultatiivseimaks kerkis 18aastane Albert Hurt 18 punktiga (+15; 64%), Taavi Nõmmistu lisas 14 (+6; 41%). Statistikat saad SIIT

Tartu läks küll Pärnu vastu kohtumist juhtima 2:0, kuid ei suutnud viimast naela Avo Keele hoolealuste kirstu lüüa. Pärnu punktide eest hoolitsesid eelkõige Kevin Saar 21 (+7; 56%), Edvinas Vaškelis 20 ja Taavet Leppik 16. Harri Palmar toetas neid 9 punktiga (rünnak 7st 6, lisaks 3 blokki). Tartu poolt kogus Curtis Stockton 22 silma, 11 (!) blokki pannud Kivisild 17 ning Stefan Kaibald ja Brooke Sedore 16. Statistikat näed SIIT.

Edasipääseja selgub kahe mängu üldarvestuses.

Eesti naiskonna rünnakuliider Kertu Laak osales täna aga Meistrite liiga kohtumises. Tema tööandja LP Salo (Soome) kaotas teise eelringi avamängus Plovdivi Maritzale 1:3, täna vajati koduväljakul 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel tuli parem olla ka kuldses geimis. Esimese poolega saadi hakkama, Salo võitis mängu 3:1, Laak panustas 14 punkti. Paraku osutus see kasutuks, sest kuldne geim, mida pikalt juhiti, läks Bulgaaria naiskonnale 15:12. STATISTIKA

Kertu Laak rünakul. cev.lu

VÕRKPALLIKOLMAPÄEV
Tänud...: ...ülekannete eest.
Märt Roosna: Salo võidumängus (statistikast on puudu veel ilmselt kuldne geim) kirjutati Laagi arvele 14 punkti.
Märt Roosna: Pärnu punktide eest hoolitsesid eelkõige Saar (21), Vaškelis (20) ja Leppik (16). Harri Palmar toetas neid 9 punktiga (rünnak 7st 6, lisaks 3 blokki). Tartu poolt kogus Stockton 22 silma, 11 (!) blokki pannud Kivisild 17 ning Kaibald ja Sedore 16.
Märt Roosna: Natuke siiski veel numbreid...
Märt Roosna: Täname jälgimast ja kaasa elamast! Võrkpall on jätkuvalt võrratu. Tõmbame siit otsad kokku ja vaatame, kas kodanik Pahv on suutnud juba Walesist oma ralliloo saata või mitte :)
Märt Roosna: Ja kahjuks tuleb serviviga. Salo võitis mängu küll 3:1, kuid kuldne geim Plovdivile 15:12.
Märt Roosna: 12:14. Laak servib.
Märt Roosna: Ja 11:14...
Märt Roosna: Laagi rünnak ei jää taas maha ja Salo on taga 11:13.
Märt Roosna: Nüüd ei jää Laagi kaks rünnakut maha, Plovdiv ründab julgelt ja läheb ette 12:11.
Märt Roosna: Tasapeli 11:11.
Märt Roosna: Salo juhib kuldset geimi samal ajal 11:10.
Märt Roosna: Kui mu vanad silmad õigesti nägid, siis oli Vaškelis see mees, kes viimase palli maha lõi - viies geim Pärnule 15:13 ja mäng 3:2.
Märt Roosna: No ei saa läbi 14:13!
Märt Roosna: Kivisild lööb keskelt ära. 14:12 Pärnule.
Märt Roosna: Pärnu juhib 14:11. Matšpall...
Märt Roosna: Salo ees 8:7.
Märt Roosna: Vabandust, kiirustasin vist sündmustest ette. Pärnu edu nüüd 13:10.
Märt Roosna: Markkus Keele ässa järel juhib Pärnu 14:9.
Märt Roosna: Nüüd on ka LaolaTV pilt tagasi.
Märt Roosna: Seis Salos 5:5.
Märt Roosna: Salo juhib kuldses geimis 5:3.
Märt Roosna: Tundub, et Pärnu võtab ikkagi oma - 11:6.
Märt Roosna: Huvitaval kombel lõpetas Laola TV pildi edastamise Salost. Skoori saab jälgida siit: https://cevlive.cev.lu/DV_LiveScore.aspx?ID=30603
Märt Roosna: Pärnu juhib 8:4.
Salo: Tervist, Kuna endal otsepilt puudub, pean nõjatuma sellele tekstipõhislee ülekandele, kas Salo mänguseisu saaks nüüd tihedamini uuendada :) Ette tänades
Märt Roosna: Head uudised Salost: neljas geim võideti 25:19, mäng 3:1 ja tuleb kuldne geim.
Märt Roosna: Geim Pärnule 25:20, seis viigis 2:2 ja viies geim tulekul.
Märt Roosna: Pärnu ees 16:10. Kas näeme viiendat geimi?
Märt Roosna: Salo võitis samal ajal ülipõneva geimi Plovdivi vastu 26:24 ja juhib 2:1.
Märt Roosna: Tartul oli kasutada matšpall, kuid Pärnu päästis selle ja võitis geimi 27:25. Tartu siiski peal 2:1.
Märt Roosna: Tõsi, Pärnu võitleb ja juhib kolmandas 16:13.
Rannaorkester: Pärnu võitleb võiduni!
Märt Roosna: Pärnu vastuvõtt parem (60% vs 52%), kuid rünnakul see ei kajastu (44% vs 58%). Tartul kirjas juba 9 blokki, neist 6 on kirjutatud Kivisilla arvele. Tartul tegutseb kogu tiim hästi, Pärnu tunneb puudust Leppiku panusest eelkõige.
Põlva poiss: mis statistikast silma hakkab?
Märt Roosna: Tundub, et maratongeimiga murdiski Tartu Pärnu. Teine Bigbankile juba 25:18. Stockton ja Sedore on kumbki 12 punkti toonud, suvepealinna esindust hoiab üleval Kevin Saar (12), aga paljudel põhimeestel on must päev.
Põlva Serviti: Reporter Märt, oled väga tubli, et nii mõnusalt võrku kajastad! Lausa lust on jälgida.
Märt Roosna: Salo võitis teise geimi 25:22, seis viigis 1:1. Laagil nüüd kirjas juba 7 punkti, 3 blokist!
Märt Roosna: Tartu juhib teist geimi 16:12 (ja Reio Tilk nuputab, kuidas saaks pildi juurde ka skoori organiseerida).
eid_1551001634a2c3: Miks seisu pole näha ülekandes ?
Märt Roosna: Väga pikk ja põnev geim sai läbi Pärnus. Tartu võitis selle 34:32 ja juhib 1:0.
Märt Roosna: Salo kaotas esimese geimi Plovdivile 14:25, Laak kätt valgeks ei saanud.
xv: Sellest Hurdast võib tulevikus päris kõva mängumees kasvada.
Märt Roosna: Saaremaa võidab kolmanda geimi 25:23 ja mängu 3:0. Saaremaa rünnak oli 57%, Selveril 42%. Kusjuures servi vastuvõtt oli Saaremaal vaid 40%, Selveril koguni 55%. Hindrek Pulk tõi võitjatele 22 punkti (rünnak 69%: kasutegur +17), Tomaš Halanda 11, Rauno Tamme 10, Mihkel Tanila 8. Selveri resultatiivseimaks kerkis Albert Hurt 18 punktiga (+15; 64%), Taavi Nõmmistu lisas 14 (+6; 41%).
Märt Roosna: Algab mäng Pärnu ja Tartu vahel, sellestki saame vahendada Facebooki vahendusel tehtavat otsepilti.
lul: Nõmmistu ei saa kohe üldse palle maha.
Märt Roosna: Teine geim kindlalt Saaremaale 25:17 ja seis 2:0. Saarlased on rünnakul pidurdamatud, Pulk on toonud 14 punkti (rünnak 70%). Selveri eest on Hurt kogunud 11 ja Nõmmistu 10 punkti.
panda: Hea kui noored vastutust saavad ja suudavad kanda.
Fänn: Ei tea, kas on põhjust muretsemiseks, aga Oliver Orav ei toonud 1. geimis ühtegi punkti. Kokkuvõttes jäi saldoks -5.
Märt Roosna: Geim Saaremaale 25:23. Viigiseisul 23:23 lõi Oliver Orav korra auti ja järgmisel rünnakul blokki. Saarlaste rünnak on olnud koguni 64%, Selveril kõigest 39. See-eest on nad löönud viis ässa. Pulk on toonud Saaremaale 8, Tamme 6 punkti, Selveri resultatiivseim on 8 silmaga Hurt.
Märt Roosna: Saaremaa peal 16:15. Renet Vanker on endast tõesti juba hooaja alguses rääkima pannud. Vaatame, kuidas läheb Saaremaa vastu.
Tuline fänn: Märkimisväärne on see, et Selver mängib teise sidega, noore kuti Renetiga ja juba on 18-aastane Hurt kolm ässa löönud.
Märt Roosna: Selver juhib esimeses geimis 8:7.
Märt Roosna: Volley.ee teeb siiski Saaremaa kohtumisest ka Facebookis otseülekande. Väga lahe!
Selveri tibu: No Selver on kindlasti võidumeeskond, Nõmmistu saab püssi paukuma, Orav on niigi hea, Hurt ja Rannar toetavad. Pakun 3:2 Selverile, Pärnu võidab 3:0.
Märt Roosna: Tere õhtut! Hoiame silma peal tänastel mängudel ja ootame ka lugejaid sõna sekka ütlema. Et oleks põnevam, teeme ka väikesed ennustused: Saaremaa võidab Selverit 3:1, Pärnu Tartut 3:2 ja Salo võtab vastu 2:3 kaotuse.