FOTOD: Milline mäng! Selver alistas põnevuslahingus Belgradi ja võttis Eesti koondise EMil saadud kaotuse eest revanši

(15)

Tallinna Selveri võrkpalliklubi sai Meistrite liiga teise eelringi avakohtumises Serbia meistri Belgradi Crvena Zvezda üle magusa 3:2 võidu.

Eesti koondis kaotas EM-il 2 : 0 eduseisust Serbiale ülimalt valusal kombel 2 : 3. Tallinna Selver jäi Crvena Zvezdale viimati alla samade numbritega. Ja lisaks kaotas päev varem ka Kohila Belgradi naiskonnale taas viies geimis. Kõik tundus jälle samas suunas minevat, kui Selver eile Meistrite liiga eelringi avamatšis 2 : 0 eduseisu maha mängis ja viiendas geimis 6 : 11 taga jäi. Jälle 2 : 3?

Imeline comeback

Selverit vedanud austraallane Lincoln Williams ja samuti väga hea mängu teinud Oliver Orav arvasid teisiti. Vahe nõeluti kinni ning Orav suutis realiseerida neljanda matšpalli! Audentese halli kogunenud rahvahulk juubeldas, sest Selver oli täiesti lootusetust seisust välja tulnud. „Meie comeback tuli puhtalt emotsiooni pealt!“ lausus Orav. „Servid õnnestusid ja vastased tegid ise lollusi. Aitasid ka treener Rainer Vassiljevi nõuanded – keda keskblokeerijad jälgima peavad ja kus libero Denis Losnikov nende diagonaalründaja löökide puhul seisma peab. Tänud talle!“

Williams tõi 32 punkti (kasutegur +23), Orav lisas 22 (+13) ja koguni üheksa blokki pannud Siim Ennemuist 13 (+12). Kohati näitas suurepärast söödukunsti ukrainlasest sidemängija Dmitri Dolgopolov. Crvena Zvezda toetus diagonaalründaja Aleksandar Blagojevicile, tema kontosse jäi 28 silma (+21).

Selver võinuks võita ka 3 : 0 või 3 : 1, paraku oli nurgaründaja Karli Allikul must päev. Kokku jäi tema nimele 2 punkti ja kasutegur oli -8. Vassiljevil puudus aga vahetus, kuna Rauno Tamme oli päev varem põlvele haiget teinud. Olude sunnil asendas Allikut vahepeal alles 17-aastane Albert Hurt. Viimase geimi pingelises lõpus usaldas treener ikkagi Allikut.

„Võit on võit, selles pole küsimustki,“ õhkus Vassiljevist esimese suure eurovõidu järel rõõmu. „Kahju, et andsime vastasele ühe punkti ära. Täna oli kõik võimalik. Kolmandas geimis tekkis meestel natuke ülearust rapsimist, kuna arvati, et peame midagi muutma. Tegelikult polnud seda vaja.“

Edasipääseja selgub pühapäeval Belgradis peetavas kordusmängus. Igasugune võit viib Selveri järgmisse ringi, 2 :3 kaotuse korral peetakse kuldne geim. Teises eelringis ootab võitjat väga tugev Izmiri Arkas.

Mängu eel:

Kuigi sari on Selveri jaoks uus, siis vastane mitte. Crvena Zvezdaga on eurosarjas varem kahel korral madistatud. Kuulsa ajalooga võistkonnaga olime esmakordselt vastamisi 2007/2008 hooajal CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis, kus mõlemad võistkonnad võtsid kodus 3:0 võidu, ent Selverile tagas edasipääsu Balkani põrgukatlas saadud kuldse geimi 15:10 edu. Sama kohtumise esimene geim lõppes muide seisuga 38:40!

Neli aastat hiljem said punatähed revanši, kui CEV Cupi 1/16-finaali kohtumised võideti 3:2 võõrsil ja 3:0 kodus. Kodumängus libises Selveril seejuures käest 2:0 eduseis.

Praegusest võistkonnast on Selveri meeskonnal igati korralik ülevaade olemas. „Tegemist on korralikul tasemel võistkonnaga, kus peamist rünnakuraskust kannavad diagonaal (Aleksandar Blagojević või vahetusmängijate pingilt sekkuv Alkesandar Gmitrović) ja üks väga kiire käe ja jalaga nurgaründaja (Dusan Stojsavljević). Lisaks, kui vaadata põhitegijate sünniaastaid, siis meie oleme ikkagi tublisti nooremad,” kirjeldas Selveri meeskonna juhendaja Rainer Vassiljev.

Algava matši kohta ütles ta järgmist: „Iga rahvusvaheline väljund on meie noore võistkonna jaoks väga hea võimalus karastumiseks. Eesmärk on omi asju võimalikult hästi teha ja vähemalt kodus ka vastastele võimalikult palju pahandust tekitada.”

Nädala jooksul peavad meie võistkonnad Serbia klubidega neli kohtumist, millest tänane mäng on seerias teine. Eile olid Meistrite liigas vastamisi Kohila VK/E-Service ja Belgradi Vižura, kus vägeva esituse pakkunud Eesti naiskond sundis serblannasid võidu nimel viis geimi pingutama. Laupäeval toimub Belgradis samade vastaste korduskohtumine, pühapäeval on vastakuti meeste võistkonnad.

Tallinna Selver - Belgradi Crvena Zvezda
Märt Roosna: Selver võitis mängu 3:2.
Märt Roosna: 19:17. Orav lõpetab pika pallivahetuse!
Märt Roosna: 18:17. Tanila! Neljas matšpall... Kas nüüd?
Märt Roosna: 17:17. Belgradi temporünnak
Märt Roosna: 17:16. Williams jälle! Tema peale saab loota!
Märt Roosna: 16:16. Blagojevic vastab
Märt Roosna: 16:15. Taas Williams!
Märt Roosna: 15:15. Orava serviviga
Märt Roosna: 15:14. Williams! Meil on matšpall!
Märt Roosna: 14:14. Škrbici serviviga!
Märt Roosna: 13:14. Williams ühesesse blokki. Oi pärgel!
Märt Roosna: 13:13. Milutinovic
Märt Roosna: 13:12. Ennemuisti blokk!
Märt Roosna: 12:12. Williams viigistab! Milline mäng!
Märt Roosna: 11:12. Orav blokist auti!
Märt Roosna: 10:12. Orav jõuga blokist auti.
Märt Roosna: 9:12. Blagojevici rünnak
Märt Roosna: 9:11. Dolgopolovi blokk! Kas tekib veel võimalus?
Märt Roosna: 5:8. Williams!
Märt Roosna: Meie meeste näod on juba löödud.
Märt Roosna: 4:8. Belgradi rünnak
Märt Roosna: Ennemuisti asemel tuleb Rannar.
Märt Roosna: 4:7. Ennemuisti blokk! Kas tekib veel võimalus?
Märt Roosna: 3:7. Ennemuist blokki
Märt Roosna: 3:6. Kipub võit käest ära libisema. Selveri time-out.
Märt Roosna: 3:5. Stojsavljevic
Märt Roosna: 3:4. Škrbici serviviga
Märt Roosna: 2:4
Märt Roosna: 2:3. Blagojevici serviviga
Märt Roosna: 1:3. Blagojevic taas
Märt Roosna: Hurt jätkab mängu. Ilmselt on Tammel mingi vigastus.
Märt Roosna: 1:2. Blagojevic
Märt Roosna: 1:1. Belgradi sidemängija teeb sooja palli
Märt Roosna: 0:1. Muncan
Märt Roosna: 20:25. Sidemängija Veljovici osav hanitus viigistab mänguseisu 2:2-le.
Märt Roosna: 16:20. Aga nüüd teeb Hurt servivea otsa
Märt Roosna: 16:19. Hurt põrutab serviässa!
Märt Roosna: 15:19. Orava blokk!
Märt Roosna: 14:19. Tanila
Märt Roosna: 13:19. Orav tagaliinist.
Märt Roosna: 12:19. Hurt auti
Märt Roosna: 12:18. Tanila keskelt. Üldiselt on meie temporündajaid liiga vähe kasutatud.
Märt Roosna: 11:18. Lahti on läinud puhas pidu Serbia stiilis.
Märt Roosna: 11:17. Blagojevic
Märt Roosna: 11:16. Škrbici serviviga.
Märt Roosna: Hetkel on probleemiks, et Selveri puudub Orava kõrval teine nurk.
Märt Roosna: 10:16. Hurt lööb auti
Märt Roosna: 10:15. Selveri mäng on kaardimaja kombel kokku varisenud.
Märt Roosna: 10:14. Milutinovic
Märt Roosna: Alliku asemel tuleb Hurt.
Märt Roosna: 10:13. Williams
Märt Roosna: 9.13. Williams auti
Märt Roosna: 9:12. Blagojevic. Ikka ja jälle tema.
Märt Roosna: 9:11. Orava blokk tõstab Selveri lootusi.
Märt Roosna: 8:11. Blagojevic
Märt Roosna: 8:10. Orava rünnak
Märt Roosna: 7:10. Stojsavljevici rünnak
Märt Roosna: Vassiljev oli juba vahetust tegemas ja kutsus enda juurde Hurda. Aga mõtles ümber.
Märt Roosna: 7:9. Williams
Märt Roosna: 6:9. Ja nüüd ei saa Allik servi kätte
Märt Roosna: Alliku kasutegur kahe geimi järel oli -7. Huvitav, miks treener Rainer Vassiljev ei usalda sellel kohal Rauno Tammet? Ilmselgelt pole täna Alliku päev.
Märt Roosna: 6:8. Williamsi serviviga.
Märt Roosna: 6:7. Williams!
Märt Roosna: 5:7. Allik jälle blokki. No kuidagi ei saa ta end käima...
Märt Roosna: 5:6. Stojsavljevic
Märt Roosna: 5:5. Škrbici serviviga
Märt Roosna: 4:5. Allik blokki.
Märt Roosna: 4:4
Märt Roosna: Blagojevic on saanud kogunid pooled tõstetest. Mingil hetkel peab ta väsima.
Märt Roosna: 4:3. Blagojevic eksib servil
Märt Roosna: 3:3.
Märt Roosna: 2:2. Blagojevic
Märt Roosna: 3:1. Dolgopolovilt äss
Märt Roosna: 2:1. Williamsi rünnak
Märt Roosna: Platsil on tagasi Orav ja Allik.
Märt Roosna: 1:1
Märt Roosna: 1:0. Saame punkti vastaste serviveast
Märt Roosna: Geimi kaotamine pole iseenesest hull asi, sest 3:0 ja 3:1 võit annab ühtmoodi 3 punkti. 3:2 võit annab kordusmänguks 2 punkti ja 2:3 kaotus 1 punkti.
Märt Roosna: 17:25. Tanila serviviga. Selver juhib 2:1.
Märt Roosna: 17:24. Williams!
Märt Roosna: 16:24. Škrbici rünnak.
Märt Roosna: 16:23. Blagojevici rünnak
Märt Roosna: 16:22. Ja nüüd saab Hurt käe ka rünnakul valgeks! Tubli poiss!
Märt Roosna: 15:22. Tanila rünnak. Hurda esimest servivastuvõttu saadab tribüünil tunnustav kisa.
Märt Roosna: 14:22. Williams blokki
Märt Roosna: 14:21. Tamme rünnak jääb maha. Ülivajalik oleks, et ta saaks enesekindluse kätte.
Märt Roosna: Oliver Orava asemel tuleb platsile 17aastane Albert Hurt.
Harald: Uskumatu. Kolmanda geimi needus.Mängiad on kaotanud huvi 3-0 võidu vastu.
Märt Roosna: 13:21. Belgradi blokk võrgus
Märt Roosna: 12:21. Stojsavljevic
Märt Roosna: 12:20. Ennemuist teeb sooja palli.
Märt Roosna: 12:19. Ennemuisti rünnak
Märt Roosna: 11:19. Tamme ei saa servi kätte
Märt Roosna: 11:18. Orava serviviga
Märt Roosna: 11:17. Belgradi serviviga
Märt Roosna: 10:17. Blagojevic
Märt Roosna: 10:16. Orava-poisilt blokipunkt
Märt Roosna: 9:16. Williamsi rünnak. Alliku asemel tuli platsile Rauno Tamme, igati oodatud vahetus.
Märt Roosna: Meenub Eesti ja Serbia kohtumine EMil. Ka seal juhtisime 2:0, kuid kolmandas geimis saime sauna. Lõppskoori mäletavad kõik. Loodame, et Selver tuleb august välja.
Märt Roosna: 8:16. Blagojevici serv kukub lihtsalt maha. Oeh... Selver on korraga täiesti liimist lahti.
Märt Roosna: 8:15. Orav täiesti tühjalt võrgult auti.
Märt Roosna: 8:14. Blagojevici rünnak
Märt Roosna: 8:13. Williams auti
Märt Roosna: 8:12. Pagan! Tanila ja Allik jooksevad kokku ja teevad seepeale sooja palli.
Märt Roosna: 8:11. Loodetavasti äratas Williamsi pommlöök kaaslased taas üles.
Märt Roosna: 7:11. Orav eksib taas rünnakul.
Märt Roosna: 7:10. Orav kolmesesse blokki.
Märt Roosna: 7:9.
Märt Roosna: 7:8. Alliku kuues serviviga!
Märt Roosna: 7:7. Tanila!
Märt Roosna: 6:7. Belgradi rünnak
Märt Roosna: 6:6. Lätlasest kohtunik vilistab vastastele sooja palli.
Märt Roosna: 5:6.
Märt Roosna: 5:5. Williamsi monsterblock!
Märt Roosna: 4:5. Williamsi rünnak
Märt Roosna: 3:5. Williams lööb kahjuks ühesesse blokki
Märt Roosna: 3:4. Blagojevic blokist auti
Märt Roosna: 3:3. Ennemuisti blokk!
Märt Roosna: Williams on toonud 15 ja Orav 12 punkti. Kuidagi pole end täna leidnud Allik, kel kirjas vaid 2 silma.
Märt Roosna: 2:2. Blagojevici serv läheb üsna pikalt auti
Märt Roosna: 1:2
Märt Roosna: 1:1. Oravalt hea rütmiga löök
Märt Roosna: 0:1. Alliku serviviga. Seekord proovis lüüa hüppelt jõuservi.
Märt Roosna: 25:21. Belgradi serviviga lõpetab geimi. Selver juhib 2:0!
Märt Roosna: 24:21. Blagojevic
Märt Roosna: 24:20. Belgradi sidemängija teeb sooja palli. Geimpallid!
Märt Roosna: 23:20. Williamsi rünnak!
Märt Roosna: 22:20. Blagojevic auti.
Märt Roosna: 21:20. Williamsi rünnak!
Märt Roosna: No nii, kelle närvid on tugevamad?
Märt Roosna: 20:20. Stojsavljevici serviäss
Märt Roosna: 20:19. Allik taas serv auti. Paljuks läheb neid vigu!
Märt Roosna: 20:18. Allikult löök blokist auti
Märt Roosna: 19:18. Stjasavljevici rünnak.
Märt Roosna: 19:17. Williams riskib serviga, kuid lööb võrku.
Märt Roosna: 19:16. Williamsi rünnak. Vahemärkuseks, et Allik on jube vähe tõsteid saanud.
Märt Roosna: 18:16. Ennemuisti serviviga.
Märt Roosna: 18:15. Williams!
Märt Roosna: 17:15. Blagojevic taas
Märt Roosna: 17:14. Williams hanitus jääb õnnega pooleks maha.
Märt Roosna: 16:14. Williams! Elame veel!
Märt Roosna: 15:14. Orava löök päästab Selveri tardumusest. Aga kindel eduseis mängiti kahjuks maha.
Märt Roosna: 14:14. Mis ometi?! Orav lööb pehmelt, pall tuleb tagasi, Williams lööb kolmese bloki vastu auti. Järgmisel rünnakul pannakse aga kinni Ennemuist.
Märt Roosna: 14:12. Blagojevici äss. Ja veel üks hea serv, mis toob punkti.
Märt Roosna: 14:10. Oi-oi! Losnikovilt hea kaitsemäng, kuid pall kukub Dolgopolovil sõrmede vahelt läbi.
Märt Roosna: 14:9. Dolgopolov blokeerib
Märt Roosna: 13:9. Orav rammib kolmesesse blokki.
Märt Roosna: 13:8.
Märt Roosna: 13:7. Orav taas! Orav on toonud juba 8 ja Williams 7 punkti.
Märt Roosna: 11:7. Orav nurgast!
Märt Roosna: 11:7. Tanilalt serviäss!
Märt Roosna: 10:7. Kus häda kõige suurem, seal Ennemuisti blokk kõige lähem!
Märt Roosna: 9:7. Williams võlub kolmese bloki vastu punkti välja.
Märt Roosna: 8:7. Orav on sunnitud rusikaga toksama ja pall kukub auti.
Märt Roosna: 8:6. Allik eksib planeerival servil. Kokku temalt juba kolmas pallinguviga.
Märt Roosna: 8:5. Orav tagaliinist!
Märt Roosna: 7:5. Muncan keskelt
Märt Roosna: 7:4. Lätlasest kohtunik vilistab vastastele sooja palli. Ja oli kah!
Märt Roosna: 6:4. Belgradi rünnak
Märt Roosna: 6:3. Škrbici Serviviga
Märt Roosna: 5:3. Allik lööb nüüd kõrge palli võrgu alt läbi. Tavaliselt tähendab see seda, et ta peab hooaja lõpus tooma tiimikaaslastele kasti õlut. Ei tea, kas ka Selveris on sama meeskonnasisene reegel.
Märt Roosna: 5:2. Ennemuist paneb Blagojevici kinni!
Märt Roosna: 4:2. Kui nüüd põrutab ta servi võrku.
Märt Roosna: 3:2. Taas diagonaalründaja Blagojevic.
Märt Roosna: 3:1. Belgradi rünnak võrku.
Märt Roosna: 2:1.
Märt Roosna: 1:1. Blagojevic viigistab.
Märt Roosna: 1:0. Orav lööb blokist auti. Tema on küll siiani väga hästi mänginud.
Märt Roosna: 25:21. Orav lõpetab geimi elegantse ässaga! Selver juhib 1:0.
Märt Roosna: 24:21. Selverilt taas hea kaitsemäng ja Williams lahendab kontrapalli.
Märt Roosna: Ja nüüd võtab Crvena Zvezda teise vaheaja.
Märt Roosna: 23:21. Williamsi rünnak!
Märt Roosna: 22:21. Orav rammib servi nö ristnurka! Rahvas huilgab ja mehed samuti.
Märt Roosna: 21:21. Orav ei värista kätt!
Märt Roosna: 20:21. Belgradi rünnak jääb maha, ehkki Allik saab käe alla.
Märt Roosna: 20:20. Williams suudab kolmese bloki lahti harutada!
Märt Roosna: 19:20. Just nii, Orav näitas hetk hiljem, et ühese bloki vastu pole tal probleemi.
Märt Roosna: 18:20. Orav blokki. Tal oli päris raske olukord.
Märt Roosna: 18:19. Milutinovic keskelt
Märt Roosna: 18:18. Orav!
Märt Roosna: 17:18. Williams näitas, et hankinud lenduripaberid - lajatab palli maha tugevalt ja kõrgelt!
Märt Roosna: 16:18. Alliku serviviga. Neid on Selveril juba päris palju kogunenud.
Märt Roosna: 16:17. Allik jääb teist korda hätta vastuvõtul, aga lahendab ise hästi raske olukorra ja lööb palli punktiks.
Märt Roosna: 15:17. Blagojevici löök lõpetab pika pallivahetuse.
Märt Roosna: 15:16. Williamsi serviviga. Siiani oleme näinud kahe võrdse meeskonna heitlust. Näis, kellel lõpus tugevamad närvid on.
Märt Roosna: 15:15. Taas töötab hästi liin Dolgopolov - Williams.
Märt Roosna: 14:15
Märt Roosna: 14:14. Belgradi serviviga.
Märt Roosna: 13:14. Losnikovi halba vastuvõttu ei suuda Allik ära paigata
Märt Roosna: 13:13. Orava serv seekord auti. Selver võtab servil teadlikult riske.
Märt Roosna: 13:12. Veel kord Ennemuist blokis!
Märt Roosna: 12:12. Ennemuist saab kirja bloki.
Märt Roosna: 11:12. Ja nüüd vajutab Alliku ette serviässa ka.
Märt Roosna: 11:11. Škrbici rünnak
Märt Roosna: 11:10. Belgradi rünnak auti
Märt Roosna: 10:10. Blagojevici serv lendab võrku
Märt Roosna: 9:10. Tanile serviviga. Mees lööb täna tugevat hüppeservi.
Märt Roosna: 9:9. Belgradi mängija võrgus
Märt Roosna: 8:9. Losnikov ja Williams sööstavad mõlemad palli päästma, tulemuseks on see, et kumbki seda kätte ei saa.
Märt Roosna: 8:8. Blagojevic lööb auti, kuid Selveri blokk on kahjuks võrgus.
Märt Roosna: 8:7. Muncan keskelt
Märt Roosna: 8:6. Williamsi rünnak. Taas tahaks kiita sidemängijat, kes austraallase ühese bloki vastu mängis.
Märt Roosna: 6:6. Dolgopolovi ühene blokk!
Märt Roosna: 3:3. Skrbic viigistab
Märt Roosna: 3:2. Orav! Dolgopolov mängib väga kiirelt ja teravalt.
Märt Roosna: 2:2. Belgradi temporünnak
Märt Roosna: 2:1. Orav tühjalt võrgult - pall maha kinni!
Märt Roosna: 1:1. Alliku serviviga
Märt Roosna: 1:0. Williamsi rünnak. Kolmel korral ei jää maha vastaste diagonaalründaja Blagojevici löögid
Märt Roosna: Mäng algab!
Märt Roosna: Selveri koosseis: Mihkel Tanila, Oliver Orav, Dmitro Dolgopolov, Karli Allik, Siim Ennemuist ja Lincoln Williams. Libero on Denis Losnikov.
Märt Roosna: Tegelikult tahaksin kiita Selverit, et selline samm üldse ette võeti. Kindlasti pole Euroopa tugevaimas sarjas mängimine odav lõbu, kuid saadavad kogemused on hindamatud.
Märt Roosna: Kui vaadata Alliku statistikat Balti liigas, siis ta on toonud küll 31 punkti, kuid efektiivsusnäit on -5. Loodetavasti suudab ta täna lihvigade arvu miinimumini viia.
Märt Roosna: Tänase kohtumise saatus sõltub paljuski just Selveri nurgaründajatest. Kui Rauno Tamme, Karli Allik või Oliver Orav suudavad servi hästi kätte saada ja rünnakul Lincoln Williamsile piisavalt abi anda, võib Eesti meister Serbia tšempionile hambaid näidata küll.
Märt Roosna: Tere, võrkpallisõbrad! Alustame ülekannet Audentese hallist. Meeskonnad on saalis ja soojendus käib.