Pärnu võitis avageimi 26:24, teise geimi keeras enda kasuks Saaremaa 25:22, kolmanda võitis taas Pärnu 25:23. Nüüd oli Saaremaal selg vastu seina, lisaks olid nad seeria avakohtumise juba kaotanud ja vajasid seega väga võitu. Neljas geim pakkus kõike, mida võrkpallimängult oodata võib ja leidis lõpplahenduse alles seisul 37:35, kui geimi keeras enda kasuks Saaremaa meeskond. Nii pidi võitja selguma viienda geimiga. Otsustavas vaatuses oli mitmeid võimalusi mõlemal meeskonnal, seegi geim ei tahtnud kuidagi lõppeda ja matšpalle oli kasutada nii Pärnul kui Saaremaal. Mäng oleks võinud lõppeda ka Samuel Boehmi serviässa järel, ent kohtunik vilistas autipalli (videokordus näitas, et pall oli tegelikult sees). Brasiillasest diagonaaründaja Chizoba Neves Atu eestvedamisel jõudis lõpuks geimivõiduni Pärnu meeskond, seisuks 22:20. Kogu kohtumine seega Pärnule 3:2 ja ühtlasi asus Pärnu kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:0 juhtima, vahendab volley.ee.

Chizoba tõi Pärnule uskumatuna tunduvad 46 punkti (+26), ta realiseeris koguni 79st (!) tõstest 42 (53%). Taavet Leppik lisas 16 punkti (+5), Atvars Ozolins 11 silma (-1). Pärnu vastuvõtt oli 52%, rünnak 44%, blokipunkte kogunes 21 (5 sulustamist sai kirja Toms Švans, 4 blokki said kirja nii Leppik, Tamar Nassar ja Ozolins), servil löödi 5 ässa (eksiti 24 viga).

Saaremaa meeskonna resultatiivseimana tõi Eddie Rivera 27 punkti (+15), Samuel Boehm lisas 20 (+10) ja Mihkel Tanila 13 punkti (+4). Saaremaa vastuvõtt oli 59%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokipunkte saadi 10 ja servipunkte samuti 10 (4 ässa lõi Harri Palmar), eksiti 17 pallingul.

Pärnu on nüüd mängudega 2:0 eduseisu, seeria kolmas mäng peetakse 24. märtsil kell 17.00 Kuressaares. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 18.00 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 20.00 Kuressaares.