Eesmärgi saavutamiseks on homses kohtumises vaja võita Hollandit tulemusega 3:0 või 3:1. Hollandil on hetkel 10, Belgial 9, Eestil 9 ja Iisraelil 2 punkti. Eesti-Hollandi mäng algab homme kell 20:00.

Koduvõistkond alustas tänast mängu Belgiaga algkoosseisus: Keith Pupart, Martti Juhkami, Kert Toobal, Oliver Venno, Ardo Kreek, Raimo Pajusalu ja Rait Rikberg. Esimene geim oli tasavägine kuni seisuni 9:9, misjärel suutis Belgia 13:9 ja 16:11 juhtima minna. Eesti oli hädas servi vastuvõtul, samas lõid vastased kontrarünnakud sisuliselt ilmeksimatult maha. Esimene geim kuulus tulemusega 25:17 Belgiale. Seejuures oli Eesti vastuvõtt vaid 33%, kirjutab volley.ee.

Teine geim jätkus sealt, kus eelmine lõppes. Kodumeeskond oli servi vastuvõtul raskustes, samas Belgial õnnestus kõik. Vastased asusid 8:4 juhtima, misärel sai mängu käima ka Eesti. Tabloole suudeti tuua 10:10 viiginumbrid, misjärel asuti ise 14:12 ja 16:13 juhtima. Belgia viigistas omakorda 20:20, kuid Venno kahe hea servi abil asus Eesti 22:20 juhtima. Eesti 25:22 geimivõit viigistas mänguseisu 1:1-le.

Kolmas geim oli väga võitluslik ja hea tasemega. Seisuni 9:9 kulges mäng punkt-punkti heitluses, seejärel sai Belgia 12:10 juhtima. 15:15 viigiseis vahetus mitmel järgneval punktil kuni seisuni 20:20. Kordus teise geimi stsenaarium, kui Venno ässpalling viis Eesti 22:20 juhtima. Seejuures oli tähtis roll Asko Esnal, kes mängis tagaliinis Juhkami asemel. Venno blokist väljalöödud rünnak tähendas Eesti 25:22 geimivõitu ning üldseisu 2:1.

Ka neljanda geimi alguses ei saanud kumbki meeskond pikalt eest ära. Tablool olid viiginumbrid 11:11 ja 13:13, kuid teiseks tehniliseks vaheajaks pääses kodumeeskond Kreegi ässast 16:14 juhtima. Raskes olukorras tõi 19:17 juhtnumbrid Toobali ühene blokk ning Marrti Keel servis seejärel planeerival servil ässa (20:17). Eesti kogus Keele hea servi abil veel kaks järjestikust punkti (22:17) ning võistluslikult kulgenud geim lõppes Kreegi rünnakuga.