FOTOD | Iisraeli tiim võitis 16-aastase poisi abil üllatuslikult geimi, kuid kanged saarlased võtsid eurosarjas ikkagi võidu

(18)

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas Challenge Cupi 1/16-finaali võidukalt, kui koduväljakul seljatati mõnusa atmosfääri loonud 800-pealise toetajaskonna ees 3:1 Iisraeli meeskond Kfar Saba Hapoel. Euroopas olid võistlustules veel mitmed teisedki Eesti võrkpallurid.

Täpsemalt olid saarlaste võidunumbrid 25:18, 23:25, 25:23, 25:16. Võidust hoolimata olid võidumehed matši järel üsna rahulolematud. Miks? Sest kordusmäng tuleb hoopis teisest puust. Esimese tagasilöögi sai Hapoel juba nädal tagasi, kui nende nurgaründajast liider Evandro Dias de Souza jalga vigastas. Mängida ta sai, aga läbi valu. Teise paugu sai Hapoel Eestisse reisides, kui Tel Avivi lennujaamas selgus, et Keenia päritolu diagonaalründaja Michael Chemos lennuki peale ei saa, kuna tal puudub vajalik viisa. Iisraeli klubi esindajate sõnul oli see neile suur üllatus, sest eelinfo põhjal teadsid nad, et viisat pole vaja.

Avageimis prooviti tema koha peal temporündajat Antony Koyfmani, teises tehti selline käik, et platsile toodi diagonaali 16-aastane ja 189-sentimeetrine nurgaründaja Alon Haas. Ja oh imet – saarlaste suurepäraselt töötanud mängumootor jooksis kinni ja geim kaotati. Mitte nüüd just Haasi tõttu, aga samas ei suudetud tema tulekut ja fakti, et vastase rünnak muutus ettearvatavaks (noor poiss sai sööte haruharva) ära kasutada. Ka kolmandas mängiti korduvalt suured eduseisud maha, neljas tuli õnneks juba kindlalt.

„Rabe,” tõdes nurgaründaja Keith Pupart. „Nagu Ameerika mäed. Kipume alustama hästi, avageimis on duhh üleval, aga teises oleks meid, kurat, nagu uinutipüssist maha võetud. Oleme uimased. Kas jääme liigselt ootama ja lootma? Mäng kuidagi kaob. Äkki alateadvuses mõtlesimegi, et neil pole põhidiagonaali. See noor, kes tuli, oli ju lühem kui meie liberod.”

Mõistagi ei saanud Pupart üle ega ümber kodupubliku kiitmisest – kokku oli inimesi Kuressaare spordihallis ligemale 800 ja esimesed fännid võtsid pinkidel istet juba rohkem kui tund aega enne mängu algust. „Sellist publikut nagu Saaremaal pole kuskil mujal Eestis. Ega ka mujal, kus ma mänginud olen. Okei, Poolas oli ka rahvas saalis. Belgias aga oli ainult vanadekodu. Olenes mängust, kas viitsiti tulla. Siin on atmosfäär alati väga hea,” rääkis Pupart.

Daniel Maciel tõi saarlastele 20 punkti (+14), koguni 8 blokiga hiilanud Beau Graham lisas 17 (+15), Henri Treial 12 (+9), suurt rünnakukoormust kandnud Javier Jimenez 10 (+8) ja Pupart 7 (+2). Hapoeli resultatiivseimaks kerkiski haavatud de Souza 21 punktiga. Vaid kuus tõstet saanud Haasi arvele jäi 4 punkti (+3), korra võis nooruk juubeldada ka õnnestunud bloki järel.

Korduskohtumine peetakse nädala pärast, Saaremaa vajab edasipääsuks kahte geimi.

Võrkpalli Challenge Cup
25:16. Macieli serviäss paneb mängule ilusa punkti. Saaremaa võitis 3:1.
24:16. Platsile tulnud Rauno Tamme toob punkti.
23:16. Poilovi rünnak.
23:15. Treialilt blokk.
22:15. On õige seis ikka.
22:17. Grahamilt veel serviäss.
21:15. Grahami blokipidu jätkub, nüüd oli "aukülaliseks" seal de Souza.
20:15. De Souza rünnak.
20:14. Grahami rünnak.
19:14. Macieli rünnak.
18:14. Koyfman keskelt.
18:13. Hapoeli rünnak lõppeb segaduse ja eksimusega.
17:13. Puparti rünnak.
16:13. De Souza rünnak.
16:12. Koyfman keskelt.
16:11. Grahamilt blokk.
15:11. Mend kavaldab, kuid eksib. Meie noor sõber Haas tuleb platsile tagasi.
14:11.
13:11. Formela rünnak.
Hapoel on nüüd toonud juba kolmanda mehe puuduoleva diagonaalründaja kohale.
11:6.
11:5. Ja veel - teine blokk meie brasiillaselt nende brasiillasele.
10:5. Maciel sulustab de Souza löögi.
9:5. Treialilt punkt.
8:5. Graham hullab, nüüd blokk Formelale.
4:2. Treiali serviviga.
4:1. Grahamilt blokk. Saarlased tahavad asja kiiresti ära lõpetada.
3:1. Pupart näeb läbi vastaste sidemängija plaani ja blokeerib hanituse.
2:1. Poilov eksib pallingul.
1:1. Formela rünnak.
1:0. Treiali rünnak.
CEV Cupi 1/16-finaali avamängus on Galatasaray seljatanud Libereci Dukla 3:1, Venno on võitjatele toonud 25 punkti (+16; 60%).
25:23. Giger hanitab ja lõpetab geimi, Saaremaa juhib 2:1. Oli see vast napp pääsemine.
24:23. Taas usaldab Giger Macieli ja brasiillane lööb palli maha.
23:23.
23:22. Macieli rünnak.
22:22. Maciel auti ja Saaremaa on eduseisu maha mänginud.
22:21. De Souza rünnak, saarlased ei suutnud palli maha lüüa, võimalusi oli õige mitu.
22:20. Haasilt tuleb (planeeriv)serviäss.
22:19. De Souza sokutab läbi mingi ime palli meie bloki vahelt maha.
22:18. Graham taas keskelt.
21:18. Pupart eksib servil.
21:17. Jimenez nurgast.
20:17. Gigerilt mõõdetud sööt ja Graham lööb palli maha.
19:17. Koyfman keskelt.
19:16. Oluline blokipunkt Pupartilt.
18:16. Jimenez vastab.
17:16. Formela rünnak.
17:15. Treial!
16:15. Treiali löögi pidurdab blokk ja mees kukub vastaste poolele ning mäng peatatakse.
16:14. Formela rünnak, saarlased ei saa nüüd kuidagi palli maha.
13:6. Jimenez nurgast.
12:6. Graham nopib võrgu kohalt kerge punkti.
11:6. Pupart blokki.
11:5. Jimenez ründab.
10:5.
10:4. Gigerilt võimas blokk Formelale ja Saaremaa on korralikult ette rebinud. Tundub, et see eelmise geimi kaotis on saarlaste eneseuhkust kõvasti puudutanud ja mehed on isuga asja kallal.
9:4. Macieli rünnak. Kahe geimi järel oli ta 10 punktiga Saaremaa resultatiivseim.
8:4. Treiali rünnak.
7:4. Formela blokist auti.
7:3.
6:3. De Souza rünnak.
6:2. Haas eksib servil.
5:2. De Souza rünnak.
5:1. Grahamilt hea serv, Treial lükkab palli maha.
4:1. Macieli rünnak.
3:1. Haas virutas julgelt ja ilusasti palli maha - tubli kutt.
2:0. Macieli rünnak.
1:0.
23:25. De Souza rünnak ja seis ongi viigis 1:1. No oli see vast külm dušš: Hapoel tõi diagonaalründaja kohale poisikese ja võitis geimi!
23:24. Puparti rünnak.
22:24. De Souza rünnak. Ütleme nii, et see geim ei lähe Saaremaa võrkpalliklubi kullafondi...
22:23. Hea kaitse Hapoelilt ja Poilovi rünnak jääb maha.
22:22. De Souza viigistab seisu.
22:21. Too Hapoeli 16aastane Haas sai esimese tõste ja lõi blokist auti.
22:20. Giger sulustab de Souza löögi.
21:20. Formela samuti.
20:20. Jimenez eksib servil.
20:19. Formela lööb auti, Hapoeli mehed vaidlevad: kätest, kätest!
19:19. Maciel eksib servil ja oleme üllatuslikult jõudnud väga põneva lõpuheitluseni.
19:18. Treiali rünnak.
18:18.
18:17. Grahami serv on parem kui vastaste libero vastuvõtt.
17:17. Jimenezi rünnak.
16:17. Maciel lööb blokki.
16:16. Graham paneb nüüd kinni de Souza rünnaku.
15:16. De Souza rünnak.
15:15. Graham sulustab Formela löögi ja seis viigis.
9:10.
7:9. Formela rünnak. Iseenesest peaks saarlastel olema nüüd blokist kergem, sest 16aastane Haas pole veel ühtegi tõstet saanud.
7:8. De Souza eksib servil.
6:8. Grahami rünnak ebaõnnestub, hanitab võrku.
6:7. Mend hanitab.
6:6. Grahami temporünnak.
5:6. de Souza rünnak.
5:5.
Hapoel on toonud tuld kustutama 16aastase diagonaalründaja Alon Haasi.
1:0. Macieli rünnak.
25:18. Macieli blokk lõpetab ühepoolse avageimi, Saaremaa juhib 1:0.
24:18. Poilov toob serviässaga punkti.
24:17. Formela blokist auti.
24:16. Puparti rünnak.
23:16.
23:15. Hapoeli serviviga.
22:15. Koyfmani rünnak. Temporündaja hakkab end diagonaali kohal käima saama tasapisi.
22:14. Giger saab kirja ka blokipunkti.
21:14. Giger hanitab ise ja publik hüppab vaimustusest püsti.
20:14. Formela eksib servil.
19:14.
19:13. Treial keskelt.
18:13. Koyfmani rünnak.
18:12. Maciel on võimu ja väge täis ning pall jääb maha.
17:12. Formela rünnak.
17:11.
16:11.
16:10. Macieli rünnak.
15:10. Hapoel proovib pidevalt keskelt rünnata ja seekord see õnnestub.
15:9. Pupart mängib ühese bloki üle.
14:9. Treial eksib servil. Aga hea seeria temalt.
14:8. Poilov lööb keskelt auti ja saarlastel on taas turvaline eduseis.
13:8. Treial lööb serviässa.
12:8. Vastaste serviviga.
11:8. Jimenez pudistab servi läbi näppude ega saa palli kätte.
8:3. Maciel eksib servil.
8:2. Veel üks hea serv ja saarlaste blokk peab.
7:2. Maciel tulistab serviässa ja saarlaste pidu jätkub. Saalis on väga vägev atmosfäär.
6:2. Jimenez blokist auti.
5:2. Formela rünnak.
5:1. Macielilt blokk ja vastased võtavad aja maha. Üks võistkond on olnud ilmselgelt paremini alguseks valmis.
4:1. Jimenez ründab.
3:1. Hapoelilt kaks viga järjest, esiteks astutakse kolme meetri joonele, siis lüüakse auti.
2:1.
1:1. Graham keskelt.
0:1. Hapoeli temporünnak.
Saaremaa alustab koosseisus Reto Giger, Daniel Maiciel, Keith Pupart, Javier Jimenez, Henri Treial, Beau James Graham ning liberod Johan Vahter ja Alari Saar.
Sünge värk, 20 minutit enne mängu algust on Kuressaare spordihallis peaaegu juba täismaja.
Tervitused, võrkpallisõbrad! Hakatuseks tahaks kiita saarlasi. Esimesed fännid võtsid tribüünil istet juba tund ja 15 minutit enne mängu algust. Pool tundi enne kohtumise algust on juba nii 60-70 protsenti kohtadest hõivatud.