Tänase kohtumise avageimis, milles mõlemad naiskonnad näitasid 32-protsendilist rünnakuefektiivsust, jäi 25:22 tulemusega peale kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse. Eduseisu asunud kodunaiskond läks eriti hoogu teises geimis, kus lahendati rünnakuid koguni 50-protsendiliselt, samas tartlannade rünnakuefektiivsus langes 21-protsendini. Ühepoolseks kujunenud geimi võitis TalTech 25:18 tulemusega, vahendab Volley.ee.

Mängu ei tulnud pööret ka kolmandas geimis, kus võõrustajad jäid peale 25:20 resultaadiga, võttes seega 3:0 (22, 18, 20) võidu. Enne tänast olid finalistid tänavusel hooajal kohtunud viie korral, mis kõik olid lõppenud tartlannade paremusega.

TalTechi võitu andis suurima panuse Merilin Paalo, kogudes 14 punkti. Raili Kont-Kontson assisteeris 12 ja Marcella Raud 10 punktiga. Tartu naiskonna ridades jõudis ainsana kahekohalise resultaadini esimeses finaalmängus 22 punktiga üleplatsimängijaks tõusnud Jade Šadeiko, kes täna piirdus 10 punktiga.

Kui pallingu vastuvõtul jäi peale Tartu naiskond (51%-39%), siis rünnakul oli omakorda edukam Tallinna esindus (39%-28%). Blokis olid TalTechi edunumbrid 8:6 ja pallingul 10:4.

Viigiseisus finaalseeria jätkub Tartu Ülikooli Spordihoones 24. aprillil kell 19. Neljapäeval kell 19 alustavad Kohilas 5.-7. koha turniiriga Kohila Võrkpalliklubi/E-Service/Briketipoisid ja Tallinna Ülikool. Laupäeval kell 17 pannakse Kuressaares pall mängu pronksmedaliseerias, kus kohtuvad Saaremaa ja Famila/Võru Võrkpalliklubi.