Kuigi eile Läti alistanud Eesti meeskond võitis soomlaste vastu kaks esimest geimi kindlalt 25:16 ja 25:18 ning jõudis kolmandas geimis matšpallini, tuli lõpuks vastu võtta kaotus 2:3 (16, 18, -26, -20, -8).

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Ardo Kreek, Keith Pupart, Siim Ennemuist, Kardo Kõresaar, Argo Meresaar ja Asko Esna. Esimene geim oli ootamatult ühepoolne, kui Soome Eesti meeskonnale vastupanu osutada ei suutnud, kirjutab volley.ee. Seejuures oli märksõnaks koduvõistkonna hea serv, millele vastased õiget rohtu ei leidnudki. Eesti läks Meresaare servide abil 1:4 kaotusseisust 7:4 juhtima. Teisele tehnilisele vaheajale mindi eestlaste 16:12 juhtimisel ning geim võideti tulemusega 25:16.

Teise geimi alguses juhtis Eesti 2-3 punktiga, kuid Soome suutis mänguseisu 14:14 viigistada. Seejärel läks Eesti võistkond 21:16 juhtima ning geimivõit kindlustati tulemusega 25:18.

Kolmandas geimis vahetati Toobali ja Puparti asemel mängu vastavalt Martti Keel ja Kristjan Õuekallas. Geimi algus oli mõneti üllatuslik kui Soome läks 4:0 juhtima, kuid Eesti suutis omakorda 7 punkti järjest koguda ning 7:4 ette minna. Seisul 13:13 teenis Soome peatreener Daniel Castellani kollase kaardi, kinkides nii punkti Eesti koondisele. Geimi lõpp kujunes väga närviliseks, kui Soome mängijale anti vaidlemise eest punane kaart. Eestil oli seisul 25:24 kasutada ka matšpall, kuid Soome suutis 28:26 geimivõiduga kaotusseisu 1:2-le vähendada.

Neljas geim algas paremini Eestile, kui 4:1 eduseisu hoiti 13:10-ni. Karjääri esimese punkti Eesti koondise ridades kogus Andri Aganits, kui temporündaja tõi tabloole Eesti 19:18 juhtnumbrid. Soome näitas geimi lõpus head kaitse- ja ründemängu, tasuks 25:20 geimivõit.

Nädalavahetusel esmakordselt mängu pääsenud Priit Luik tõi viienda geimi esimese punkti. Lisaks Luigele vahetati viimaseks geimiks mängu ka debütant Mart Tiisaar. Soome haaras kiirelt 10:3 eduseisu ning 3:2 mänguvõit kindlustati viienda geimi 15:8 paremusega. Seega said täna koondise ridades esimese ametliku mängu kirja nii Tiisaar kui Aganits. Eesti parimana tõi Meresaar 16 punkti, Kreek lisas 15 punkti.

Turniiri viimases mängus kohtub Eesti pühapäeval kell 15.30 Türgi meeskonnaga.