FOTOD: Eesti võrkpallimeeskond alistas play-offi avamängus Rootsi ja astus sammu EM-i suunas!

 (72)
Lisatud videointervjuud
Eesti - Rootsi võrkpall
Eesti - Rootsi võrkpallFoto: Priit Simson

Eesti võrkpallikoondis võõrustas täna Euroopa meistrivõistluste valikturniiri play-off'is Rootsit ja teenis 0:1 kaotusseisust võidu 3:1 (-20, 24, 26, 23). Eestit lahutab nüüd EMi finaalturniirist kaks geimivõitu.

Eesti kaotas Tondiraba jäähallis peetud mängus avageimi 20:25, kuid suutis kolm järgmist pingelist geimi lõppudega enda kasuks pöörata. Eesti võidunumbrid olid 26:24, 28:26 ja 25:23.

„Raskelt ta tuli, aga suutsime eesmärgi täita ja avamängust kolm punkti saada," lausus Eesti parimana 24 punkti toonud Oliver Venno.

Esimene geim oli Eesti fännide jaoks justkui külm dušš. Rootsi meeskonna diagonaalründajast kapten Marcus Nilsson tegi platsil, mida vaid ise tahtis, kirjutab volley.ee. Ta lõi tosinast tõstest punktiks kaheksa, lisas kaks serviässa ja juhtis Rootsi avageimis 25:20 võidule. „Alustasime mängu väga hästi, ent pärast esimest geimi meie agressiivsus langes," kommenteeris Rootsi koondise liider.

Pärast seda näitas Eesti koondis tõelist võitlejahinge. Teises geimis tuldi välja 21:23 ja 23:24 kaotusseisust. Kolmandas jäädi kohe taha 1:5, lisaks olid tablool ka rootslaste edunumbrid 18:13 ja 21:18. Neljandaski oli Rootsi vahepeal 18:14 ees. „Rootsi mängis kogu aeg ühtlaselt, ent meil oli kõvasti kõikumist ja seda eriti just geimi algustes," lausus Venno.

Kolmanda geimi keskel olid just Venno järjestikused punktid need, mis meid mängus hoidsid. Nurgaründaja Robert Täht tõi küll kavala hanitusega tabloole numbrid 14:18, ent maandumisel tegi ta liiga nii randmele kui ka hüppeliigesele ja pidi ülejäänud kohtumist pingilt vaatama. Eesti järgmisest viiest punktist neli tõi Venno, lisaks temalt ka geimi viimased kaks punkti. Kokku realiseeris ta täna 43 tõstest 18, lisaks temalt kolm servi- ja kolm blokipunkti.

Seotud lood:

Ardo Kreek tõi Eestile 12, Robert Täht üheksa, Martti Juhkami kaheksa, Keith Pupart ja Andri Aganits kuus ning Kert Toobal kaks punkti. Rootslastel sai Nilsson lõpuks 63 tõstet, millest punktiks lõi ta 24. Lisaks temalt koguni kaheksa serviässa. Linus Tholse toetas meeskonna liidrit 17 punktiga.

Rünnakuprotsendilt olid meeskonnad peaaegu võrdsed: meie näitaja oli 39, vastastel 38 protsenti. Vastuvõtul oli Rootsi parem 56 vs 44. Serviässasid lõid vastased 11, meie neli. Blokis jäime jällegi peale 12:7.

„Teadsime, et Rootsi on raske vastane ja nad lõid tugevat hüppelt servi, millega olime tõesti hädas. Meie meeskond näitas aga iseloomu ja mida mäng edasi, seda rohkem suutsime pikki pallivahetusi enda kasuks kallutada," võttis kohtumise kokku Eesti koondise peatreener Gheorghe Crețu.

Tänane matš oli siiski alles avavaatus. EM-ile pääseja selgub 31. mail Rootsis Halmstadis toimuvas korduskohtumises. Küll saab Eesti aga avamängust kaasa võtta kolm punkti, mis tähendab, et võõrsil piisab meiele ka kahe geimi võitmisest. Juhul kui kordusmängu võidab Rootsi 3:0 või 3:1, selgitab EM-ile pääseja 15 punktini mängitav kuldne geim.

Intervjuu Oliver Vennoga:

Intervjuu Kert Toobaliga:

Intervjuu peatreener Gheorghe Cretu:

Intervjuu Marcus Nilssoniga:

Enne Eesti ja Rootsi kohtumist toimus showmäng
endiste Eesti koondislaste ja U18 koondise vahel. Endised tipud võitsid
18:16, 16:14, ehkki neil õiget sidemängijat platsil polnud, selle koha
mängis kenasti välja Argo Arak. "Mõni asi ei kao, ehkki Argo pole
sidemängija olnud, on tal endiselt hea pehme tõstekäsi," rääkis Argo
Meresaar, kes esindas Eestit 175 korral. 100 mängu klubi palluritest
tegid kaasa ka Raimo Pajusalu (160), Janis Sirelpuu (154), Jaanus
Nõmmsalu (133), Kristjan Õuekallas (124), Eerik Jago (123). Kokku on
platsil käinud meestel kirjas 1207 koondisemängu.

Eesti koondislased EM-valikmängudes:

Sidemängijad: Kusti Nõlvak (TTÜ), Andres Toobal (Selver Tallinn), Kert Toobal (Inegöli Belediyesi, Türgi)

Nurgaründajad: Martti Juhkami (Hypo Tirol Innsbruck, Austria), Keith Pupart (Arago de Sete, Prantsusmaa), Robert Täht (Bigbank Tartu)

Diagonaalründajad: Renee Teppan (Altotevere Citta di Castello, Itaalia), Mart Tiisaar (Kuopio LEKA Volley), Oliver Venno (Hypo Tirol Innsbruck, Austria)

Temporündajad: Andri Aganits (Altotevere Citta di Castello, Itaalia), Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Henri Treial (Bigbank Tartu)

Liberod: Madis Pärtel (TTÜ), Rait Rikberg (Bigbank Tartu)

Meenuta, kuidas Eesti võrkpallikoondis pääses 2008. aastal esmakordselt finaalturniirile, alistades dramaatilises mängus 3:2 Poola!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.