FOTOD | Eesti võrkpallikoondis võitis Lätit taas kuivalt

 (1)

Eesti võrkpalli rahvusnaiskond pidas teise kontrollmängu Läti koondisega ning sai sarnaselt eilsele 3:0 (25:22, 25:17, 25:22) võidu. Taas peeti ka lisageim, selles oli samuti parem Eesti, tulemuseks 27:25. Homme kell 12.00 kohtutakse Lätiga kolmandat korda. Ka see mäng peetakse pealtvaatajateta.

Suuresti Eesti kontrolli all kulgenud mängu resultatiivseimaks kerkis 22 punktiga (+18) Kertu Laak, Liis Kullerkann lisas 10 (+9) ja Eliisa Peit 5 silma (+3), kirjutab Volley.ee. Eesti vastuvõtt oli 40%, rünnakuid lahendati 45-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 12 (3 sulustamist said kirja Kullerkann, Peit ja Helena Loos), servil löödi 8 ässa ja eksiti 12 pallingul. Läti edukaim oli 9 punktiga (+2) Vlada Pridatko, lätlannade vastuvõtt ja rünnak olid mõlemad 31%, blokipunkte saadi 8 ja servipunkte 6 (4 viga).

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Eva Liisa Kuivonen, Polina Bratuhhina-Pitou, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, libero Anu Ennok.

Avageimis jäädi 4:9 kaotusseisu, Kuivoneni asemele tuli platsile Ingrid Kiisk. Sellest suudeti siiski välja tulla ja Kibbermanni äss andis meile 13:12 edu. Geimi lõpus tuli platsile teine sidemängija Helena Loos. Bratuhhina-Pitou rünnakust oli Eesti juhtimas 23:19, geimi lõpetas Laak võrgu kohalt - 25:22.

Teises vaatuses tuli algkoosseis tagasi väljakulem geimi algul vahetati taas sidemängijaid ja Loos asendas Kibbermanni, ka Kiisk vahetas Kuivoneni välja. Seegi geim kulges eestlannade dikteerimisel ning Laagi rünnaku järel oli kodunaiskonna eduseis 14:9. Geim Eestile 25:17.

Seotud lood:

Kolmandas geimis saatis peatreener Lorenzo Micelli taas platsile algkoosseisu. 10:10 viigiseisul tuli Loos Kibbermanni asemele mängu ja lõi kohe serviässa. Veel tehti mitmeid vahetusi, mäng kulges punkt-punktis. Geimi lõpus olid taas kindlamad eestlannad, võites selle 25:22 ja mäng seega 3:0 Eestile.

Taas peeti ka lisageim, kus Eesti teenis 27:25 võidu.

Rahvusnaiskonna koosseis mängudeks Lätiga:

Sidemängijad: Karolina Kibbermann, Helena Loos

Nurgaründajad: Kristiine Miilen, Nette Peit, Eva Liisa Kuivonen, Polina Bratuhhina-Pitou

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann

Temporündajad: Liis Kullerkan, Eliise Hollas, Eliisa Peit

Liberod: Anu Ennok, Ingrid Kiisk