Esimeses geimis hoidis koduvõistkond pidevalt initsiatiivi ja vastastele võimalust ei jäetud - tasuks kindel 25:16 geimivõit.

Teises geimis oli mänguseis veel 14:14 tasakaalus, pärast mida kogus Eesti esindus neli järjestikust punkti (18:14). Eduseisu eestlased hoida ei suutnud ja õige pea särasid tablool 22:22 viiginumbrid. Põnevalt kulgenud geimi võitis Iisrael tulemusega 27:25, millega viigistati mänguseis üks-ühele, teatab volley.ee.

Kolmanda geimi algfaasis asusid eestlased 10:5 juhtima ja suurendasid eduseisu 15:6-ni ja 17:8-ni. Ometi suutsid vastased mängu põnevaks muuta ja kaotusseisu kolmepunktiliseks mängida (15:18). Geimi teises pooles rünnakul hättajäänud Eesti asus 25:22 geimivõiduga kohtumist siiski kaks-üks juhtima.

Neljandas geimis kulges mäng punkt-punkti heitluses kuni seisuni 13:13. Seejärel jäi koduvõistkond hätta servi vastuvõtmisega (vastased lõid geimis kokku kuus serviässa) ja lisaks eksiti mitmel korral rünnakul. Iisraeli võistkonna 25:19 geimivõit viigistas mänguseisu kaks-kahele.

Viienda geimi võtmehetked toimusid Eesti koondise 3:5 kaotusseisus, misjärel võideti koguni seitse punkti järjest (10:5). Vastased kodumeeskonna hoogu enam pidurdada ei suutnud ja 15:7 geimivõit tagas Eesti koondisele raske 3:2 võidu.

Oliver Orav panustas parimana võitu 27 punkti. Eile vahetusest mängu sekkunud, kuid täna põhikoosseisus alustanud Karli Allik lisas 18, Taavi Arula 13 ja viiendas geimis säranud Joonas Popman 10 silma. Eesti koondis teenis sulustamisega koguni 19 punkti, vastaste sama näitaja oli vaid 6. Rünnakul olid võitjad edukamad protsentidega 47-40.

Pühapäeval toimuvas viimases voorus on Eesti võistkonna vastane tugev Venemaa. Mäng algab Audentese Spordihallis kell 17.30. Kõikidest Eesti meeskonna mängudest toob Eesti Võrkpalli Liit koostöös Baltic Broadcastingu ja DELFI-ga huvilisteni ka veebi otseülekanded.