Eesti võrkpallinaiskond mängib kontrollkohtumised tugeva Valgevenega


Eesti ja Soome sõpruskohtumine naiste võrkpallis
Eesti koondis möödunud suvel.Foto: Rauno Volmar

Sel nädalal tuleb MM-valikturniiriks valmistuvale Eesti naiskonnale külla tugev Valgevene koondis, kellega peetakse Tallinnas kolm sõprusmängu. Mängud toimuvad Audentese spordihallis 26. detsembril kell 16:00 ning 27. ja 28. detsembril kell 17:00.

Kontrollkohtumised said teoks tänu Eesti ja Valgevene naiskondade peatreenerite headele sidemetele. Juba kümmekond aastat tuttavad Peeter Vahtra ja Viktor Gontšarov kohtusid erinevatel noortevõistlustel ning sellest arenenud head sidemed viisid ka Valgevene küllakutseni.

"Kui nii tugev võrkpalliriik tuleb siia, ju siis meid ja meie taset ikkagi natuke aktsepteeritakse," sõnas Vahtra vastase kohta ja lisas: "Valgevene on väga tugev ja heade võrkpallitraditsioonidega maa, kes võib kõigile maailmas vastu hakata. Loodame, et me ei jää vastaste jaoks liiga nõrgaks."

Viimasest võib välja lugeda, et eestlannate peatreeneri jaoks ei ole mängud tähtsad vaid MM-valikturniiriks ettevalmistust silmas pidades. "Peame minema ka hea tulemuse peale mängima, sest hea esitlus Valgevene vastu tooks Eestisse tulevikus teisigi kõrgel tasemel naiskondi," ütles vahtra.