Eesti võrkpallikoondis alustas EM-valiksarja mannetu kaotusega tugevale Tšehhile

(18)
Prantsusmaa v Eesti võrkpalli EM finaalturniiri mäng Pala Vela Arenal Torinos.

Eesti võrkpallikoondis alustas täna Rumeenias Craiovas 2017. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri 0:3 (20, 19, 14) kaotusega Tšehhile.

Eesti mäng oli mannetu algusest lõpuni, eriti kehvaks osutus meie servi vastuvõtt, millest said alguse ka kõik muud mured. Tšehhid, Euroopa edetabeli kaheksandad, domineerisid mängu täielikult ja vormistasid seljavõidu vähem kui pooleteise tunniga.

Koondise peatreener Gheorghe Cretu kasutas kaks ja pool geimi vaid tänast algkoosseisu, viimaseks kümneks minutiks said väljakule ka vahetusmehed Henri Treial, Rauno Tamme ja Andres Toobal.

Meie resultatiivseim oli täna Oliver Venno, kes tõi küll 13 punkti, ent eksis rünnakul suisa 12 korral. Andri Aganits kogus 7 ja Keith Pupart 6 silma. Võitjate parimaks kerkis 14 punktiga Donovan Dzavoronok.

Eesti koondise tänane algkoosseis: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Keith Pupart ja Robert Täht, diagonaalründaja Oliver Venno, temporündajad Ardo Kreek ja Andri Aganits ning libero Rait Rikberg.

Teises tänases F-alagrupi mängus võõrustab Rumeenia Makedooniat.

Kõik meeskonnad mängivad omavahel läbi kaks korda - sel nädalal Rumeenias ja järgmisel Tšehhis. Grupi võitja pääseb otse Poolas toimuvale finaalturniirile, teine koht jätkab 16 parema sekka püüdlemist play-off'is.

Eesti rahvusmeeskond on EM-ile jõudnud kolm korda (2009, 2011 ja 2015), ainult esimesel korral suudeti valiksarjas alagrupp võita ja play-off’i mänge vältida. Seekord toimub play-off kohe pärast septembrikuiseid alagrupiturniire ning vastaseks keegi D-alagrupist (Slovakkia, Horvaatia, Läti, Iisrael).

Meie alagrupikaaslastest:

Tšehhi. Tuli suvel maailma liiga teises tugevusgrupis viiendaks. Hiljutistes sõprusmängudes kaotati Saksamaale 2 : 3 ja 1 : 4, kuid alles vormi otsivale Poola hõbemedalistile Rzeszówi Resoviale tehti säru. „Mängijad on füüsiliselt võimsad ja pallivad enamjaolt tugevates välisliigades,” sõnas Eesti koondise peatreener Gheorghe Creţu. Tšehhide trump on see, et teine turniir toimub järgmisel nädalal Jablonecis. Eesti pole Tšehhit senises viies mängus veel võitnud.

Makedoonia. Tunamullu jäi Eesti Euroopa liiga poolfinaalis üllatuslikult Makedooniale alla, tänavu võeti finaalis magus revanš. „Kui lasta neil duhh üles saada, mängivad väga hästi. Kapten Nikola Gjorgiev võib üksinda kohtumise saatuse otsustada,” rõhutas nurgaründaja Robert Täht. Kontrollmängudes jäi Makedoonia alla Montenegrole.

Rumeenia. Kunagine tippriik ei ole tükk aega tugevat meeskonda koostada suutnud. Tihti seetõttu, et kõik andekad mängijad pole koondisedressi selga tõmmanud. Nüüd võib koondisest puududa üksnes arsti loal. „Asi on tehtud sundimiseks. Iseasi, mis meeleolu see loob,” mõtiskles koondise kapten Kert Toobal.

Võrkpall: Eesti - Tšehhi
Karl Rinaldo: 14:25 Game, Set and Match Tšehhile. Täna 0:3, loodetavasti homme eeldatavate nõrgemate vastaste Rumeenia ja Makedoonia vastu oleme hoopis teisest puust.
Märt Roosna: Mäng on läinud tõesti. Skoorist hullem on viis, kuidas kaotatakse. Kui tegu oleks poisikeste kaklusega, siis meie mitte ei saaks üksnes peksa, vaid ei taha nagu korralikult ja ennastsalgavalt vastugi hakata. Lüüakse vastu, aga justkui moe pärast, mitte täie jõuga. Vabandan, kui mu subjektiivne tähelepanek ei vasta tõele. Aga tahaks rohkem kompromissitut võitlust näha!
Karl Rinaldo: Raske on midagi lisada. Selge see, et Tšehhi näol on tegu Euroopa tippmeeskonnaga, aga sedavõrd mannetus mängus oleme kahtlemata ka ise süüdi. Eelkõige küsimus vastuvõtuosakonnale - mida teha, et homme ja ülehomme vastase servi kätte saaksime?
Karl Rinaldo: 11:19 See mäng on läinud.
Karl Rinaldo: Rauno Tamme ja Andres Toobal tulevad vahetusest mängu.
Märt Roosna: 9:15. Platsile saadeti Keith Puparti asemel Rauno Tamme. Üks pilt kah, autoriks Robin Ristmäe.
Karl Rinaldo: 9:15 Venno lööb madala palli uuesti blokki.
Karl Rinaldo: 9:14 Kohutav mõõn meilt - viimasena lööb Venno palli blokki.
Karl Rinaldo: 9:9 Vennolt vahelduseks ka midagi väga ilusat - kaval hanitus toob punkti.
Karl Rinaldo: 7:7 Puparti blokk toob meid siiski viigiseisuni tagasi.
Karl Rinaldo: 5:7 Täht blokki. Kahjuks pole meie meeskonnas täna olnud ühtegi kindlat õnnestujat rünnakul. Võrkpall on meeskonna mäng, tõestab see.
Märt Roosna: 4:4. Platsile saadeti Henri Treial Ardo Kreegi asemele. Tahtsingi just küsida, et miks ühtegi vahetust ei tule. Ametliku statistika põhja on Kreegi saldo koguni -5 (aga mina ei taha seda kuidagi uskuda, et see nii kehv on).
Karl Rinaldo: 1:3 Jah, Venno on täna täiesti liimist lahti - veel üks eksimus.
Karl Rinaldo: 1:2 Venno ründab auti.
Karl Rinaldo: Cretu jääb oma plaanile kindlaks - Eesti ei tee ka kolmanda geimi alguses ühtegi vahetust.
Märt Roosna: Teine geim pakkus loodetud võitlust täpselt poole geimi jagu. Kuidagi ilmetu on Eesti mäng. Eksimusi palju ja emotsiooni vähe. Nii selget allajäämist ei oleks oodanud. Aga mäng pole veel läbi!
Karl Rinaldo: 19:25 Kahjuks lõpeb ka teine geim Tšehhi kindla võiduga.
Karl Rinaldo: 19:24 Viis geimpalli vastastele. Tähe tagaliinirünnakust lendab pall auti.
Karl Rinaldo: 19:23 Ka Venno eksib servil.
Karl Rinaldo: 18:22 Kreegilt servieksimus.
Karl Rinaldo: 16:21 Eesti võtab viimases hädas veel timeouti.
Karl Rinaldo: 14:18 Eksimusi oleme täna pakkunud küll igale maitsele. Ja teine geim kipub samuti vastastele minema.
Märt Roosna: 13:16. Tšehhi on justkui meist kogu aeg samm ees. Kui läheb tõste tahaliini Tähele - blokk ees. Kui on serv ka hästi käes ja tõste temposse Aganitsale - blokk ees. Kuidagi on meie mänguplaan lahti muugitud. Kas proovida sidemängija vahetust?
Karl Rinaldo: 12:15 Eksimused Vennolt ja Aganitsalt teevad meie olukorra raskeks.
Karl Rinaldo: 12:13 Toobali tõste jääb Vennole natuke liiga taha - järgneb ebaõnnestumine.
Karl Rinaldo: 11:11 Nagu õpikust - Rikbergilt ideaalne vastuvõtt, Toobalilt ideaalne tõste ja Kreegilt ideaalne ründelöök!
Karl Rinaldo: 10:8 Pupart lööb üle võrgu tuleva palli kohe maha!
Märt Roosna: 8:7. See on juba mängu moodi! Aganitsa serviässa puhul läks ka väikeseks vaidluseks, kuid pall oli tõesti sees. Nüüd tekib juba mängu tunne. Paarkümmend Eesti fänni suudavad muidu tühjas hallis tekitada mängu tunnet ja ka platsil toimuv on muutunud põnevaks.
Karl Rinaldo: 8:7 Tehniline aeg ja meie seekord peal!
Karl Rinaldo: 7:6 Aganitsalt planeeriv pallinguäss!
Karl Rinaldo: 5:4 Toobalilt ka ühene blokk otsa!
Karl Rinaldo: 4:4 Toobal-Aganits moodustavad ületamatu bloki - viik!
Karl Rinaldo: 2:3 Eesti asub teist geimi korraks küll juhtima, aga Venno eksimus viib omakorda ette vastased. Renee Teppan võiks end valmis ilmselt panna.
Märt Roosna: Avageim Tšehhile 20:25. Halb uudis on see, et Eesti algus oli väga näotu. Hea see, et Eesti tuli mängu tagasi ja järgmisest geimist võib juba loota võitlust. Serv tuleb, nui neljaks, kätte saada! Ja veidi rohkem ise pallingul riske võtta.
Karl Rinaldo: 20:25 Meie servieksimus toob avageimi võidu Tšehhile.
eid_1528101b10cb7d: Haha leidsin, eks teinekord loeb juttu, ma vaatan parem pilti postiljoni vahendusel.
Karl Rinaldo: 19:24 Soe pall Kreegilt ja viis geimpalli.
Märt Roosna: 18:21. Hea uudis on see, et Eesti on jõudnud mängu tagasi.
Märt Roosna: Kuss, Karl!
Karl Rinaldo: 17:21 Pupart lõpetab pika pallivahetuse kena tagaliinirünnakuga.
Karl Rinaldo: 16:20 Toobal lahendab võrgu kohal ise rünnaku ja toob punkti.
Karl Rinaldo: Pilt on kolinud konkureerivasse kanalisse, mille nime me avalikult nimetada ei tohi.
eid_1528101b10cb7d: Pilti polegi? Just oli mingi uudis et pidi ülekandma.
Märt Roosna: Täname tähelepanelikku lugejat! Ma nüüd "jõudsin" Craiovasse. Seis 15:19.
Karl Rinaldo: 15:18 Järjestikused punktid meile! Seekord Aganits.
Märt Roosna: Paar õnnestumist (ja Aganits!) on mängu elavdanud. Puparti serv läheb õnnega pooleks üle ja seis on juba 14:17.
Karl Rinaldo: 14:17 Pupart servib viie peale viie peale ja pall kukub kenasti võrgu tripsust vastaste väljakupoolele maha.
Jaan Kapsas: Kuna Märt Roosna nime all figureerib jätkuvalt "Rio de Janeiro" siis tundub, et vaene mees on Brasiiliasse peale OMi kinni jäänud!
Karl Rinaldo: 12:17 Toobal kiirelt temposse Aganitsale ja sealt tuleb ka vahelduseks punkt meile.
Märt Roosna: 9:16. Algus on olnud tõesti äärmiselt mannetud. Eelkõige on süüdi servi vastuvõtt - kui pall ei jõua korralikult Toobalini, pole ka rünnakut. Praegu on asi ikka väga ühepoolne. Eesti on üle vaid fännide poolest.
Karl Rinaldo: 9:16 Teine tehniline aeg ja vahe liiga suur.
Karl Rinaldo: 7:15 Esimest korda õnnestub meil temporünnak - autoriks duo Toobal-Kreek.
Karl Rinaldo: 7:14 Oma rünnakute realiseerimine jätab soovida.
Karl Rinaldo: 6:12 Venno algus mängule on olnud kehva - seekord blokki -, aga oma osa on siin kindlasti ka meie kohutavas vastuvõtus.
Karl Rinaldo: 6:10 Ardo Kreegi ühemeheblokk toob kenasti meile punkti.
Märt Roosna: Algus on halb, kohati isegi koomiliselt halb. Koostöö sidemängijaga ei toimi, Venno rünnak lõppeb sellega, et rünnakut ei tulegi.
Märt Roosna: 4:8. Kuidagi pole suudetud pidurdada Tšehhi diagonaalründaja Michal Fingerit.
Karl Rinaldo: 4:8 Esimesele tehnilisele ajale läheme selges kaotusseisus. Seni meie poolt veel ei midagi ilusat.
Märt Roosna: 2:6. Cretu võtab mõtlemisaja. Miski ei toimi. Servi vastuvõtt on vilets, Toobal andis ühe tõste sootuks üle võrgu, Venno põmmutas auti.
Karl Rinaldo: 2:6 Toobali täiesti ebaõnnestunud tõstele (ja vastaste punktile) järgneb veel ka Venno eksimus rünnakul.
Karl Rinaldo: 1:3 Eesti on alustanud kohtumist kahvatult - probleemid eelkõige servi vastuvõtul.
Karl Rinaldo: Mäng algab!
Karl Rinaldo: Eesti koondise tänane algkoosseis üllatusi ei paku: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Keith Pupart ja Robert Täht, diagonaalründaja Oliver Venno, temporündajad Ardo Kreek ja Andri Aganits ning libero Rait Rikberg.
Märt Roosna: Tänane mäng on libero Rait Rikbergile juba 100. koondisemäng. Loodame, et see kujuneb võidukaks!
Karl Rinaldo: Alustame tänase mängu jälgimist ka Tallinnast.
Märt Roosna: Tervitused Sala Polivalentast! Meeskonnad teevad soojendust. Hall mahutab 4200 inimest, kuid praegu on siin vaid paarkümmend Eesti fänni. Ja hirmus palav! Ehkki maja on sisuliselt tühi, on kord karm: uksel võeti kenasti kõik veepudelid ära - mine tea, mis sees olla võib...