Eesti võrkpallikoondis alustas EM-valiksarja kindla võiduga

(12)
Eesti võrkpallikoondise treening Pärnus
Eesti võrkpallikoondise treening Pärnus.Foto: Ago Tammik

Gheorghe Cretu ametlik debüüt Eesti võrkpallikoondise peatreenerina osutus edukaks - eestlased võitsid EM-valikturniiri teise ringi avakohtumises Popradis Kreekat 3:0 (26:24, 25:21, 27:25).

Punkt-punktis kulgenud avageimis oli eestlastel raskusi käimasaamisega ja kiiresti jäädi 1:4 taha, kuid esimesele tehnilisele vaheajale minnes säras tablool juba 8:7 eduseis, teatab volley.ee. 25:24 eduseisul sai Ardo Kreek blokis käed vahele vastaste põhiründaja Mitar Tzouritsi rünnakule ning lõi kaitses ülestoodud palli ka ise punktiks.

Teist geimi alustas Eesti enesekindlalt ja kasvatas eduseisu 17:11-ni, kuid jäi siis hätta vastuvõtul ja rünnakute realiseerimisel ning lasi vastased 18:18 järele. Raskes seisus lülitus edukalt vahetusest Robert Täht ning Eesti võttis soliidse 25:21 võidu.

Ka kolmas geim algas eestlastele hästi, kuni 19:12 eduseis suudeti maha mängida ja seis oli 23:23 viigis. Närvilises lõpus hoidis Eesti nappi eduseisu, kuni vastaste vahetusest sekkunud diagonaalründaja Georgios Tzioumakas lõi palli Eesti 27:25 võiduks napilt auti.

Eesti mängis suure osa kohtumisest algkoosseisuga (Kert Toobal, Keith Pupart, Andri Aganits, Oliver Venno, Martti Juhkami, Ardo Kreek ja libero Rait Rikberg), vahetusest sekkusid Robert Täht, Andres Toobal, Renee Teppan. Resultatiivseim oli täna 11 punkti (+5) toonud Juhkami, üheksa silmaga toetasid Pupart (+6) ja sünnipäevalaps Venno (+1). Eestlased olid täna raskuestes vastuvõtul (57%), kuid näitasid vastastest paremat rünnakut, blokis hiilgas 5 punktiga kapten Toobal.

Lisaks Eestile ja Kreekale kuuluvad C-alagruppi veel Slovakkia ning Ungari. Kui käesolev valikturniir peetakse Slovakkias, siis lõplik paremusjärjestus pannakse paika nädala pärast Kreekas.

Alagrupi võitja pääseb otse 2015. aasta EM-ile, teise koha omanik asub uuesti pääset püüdma täpselt aasta pärast, 2015. aasta maikuus.

Homme mängib Eesti suurfavoriidi Slovakkiaga.

Mängude ajakava/tulemused:
23.05 kell 16:30 Eesti - Kreeka 3:0 (26:24, 25:21, 27:25).
24.05 kell 19:00 Eesti - Slovakkia
25.05 kell 16:30 Eesti - Ungari

Eesti - Kreeka võrkpalli EM-valikmäng 3:0 (26:24, 25:21, 27:25)
Kreeka ründab auti ja mäng on lõppenud! Kolmas geim 27:25 Eestile ja terve mäng 3:0!
26:25 Eestile. Kolmas matšpall.
Viik 25:25.
Eesti blokk taas tasemel - 25:24.
Viik 24:24.
Kreek viib Eesti ette 24:23. Esimene matšpall!
Venno lööb auti. Viik 23:23. Kreeklastelt 3:0 vahespurt.
Täht toob vajaliku punkti - 23:20.
Kreeka servib auti ja eestlaste eduseis 22:19.
21:18 eduseisus võtab Eesti mõtlemisaja.
20:16 Eesti juhib.
20:14.
Kolmandas geimis seisul 19:14 mõtlemisaeg.
Vahe püsib - 19:13.
Eesti juhib 18:11.
Pupart toob rünnakust punkti ja eestlaste eduseis 16:10.
Eesti liigub kindlalt mänguvõidu suunas - kolmandas geimis juhitakse 15:9.
Juba 13:8. Kreekal ei jää muud üle, kui mängu päästmiseks uus mõtlemisaeg võtta.
Kreegi rünnak kasvatab eduseisu 12:8-le.
Kreeka meeskond võttis mõtlemisaja.
Eesti eduseis on kasvanud 10:7-le.
Eesti juhib 8:6.
Eesti on asunud kolmandat geimi 4:2 juhtima.
Taas ilus blokipunkt ja Eesti võidab teise geimi 25:21. Mängu üldseis 2:0.
Eesti liigub ka teise geimi võidu suunas - 24:21.
23:20. Kreeka kingib serviga punkti.
Eesti kasvatab edu 22:19-le.
Eesti juhib 21:19.
Tähe ja Toobali teenitud punktid ning Eesti juhib 20:18.
Viik 18:18. Eesti võtab mõtlemisaja. Viimaste minutitega on 17:11 eduseis maha mängitud...
Venno lööb auti - eduseis on kahanenud 18:17-le.
Kreeka vähendab vahe 16:18-le.
18:14. Venno rünnakust punkt.
Eesti võtab teises geimis 17:14 eduseisus mõtlemisaja. Kreeka on saanud kolm viimast punkti.
17:13 Eestile.
Eesti eduseis juba 16:11. Mõtlemisaeg.
Neljapunktiline vahe püsib - 14:10.
Eesti ees juba 13:9.
Eesti edu püsib - 12:9. Kreeklased võtavad mõtlemisaja.
10:7 teises geimis. Nii suurt edu polegi eestlastel tänases mängus olnud.
Eesti saab juba mitmenda punkti järjest blokist - 9:7.
Eesti on kasvatanud eduseisu 8:6-le.
Eesti juhib 5:4.
Teises geimis on jõutud seisuni 3:3.
armin: Tuleb ära.tublid
Avageim Eestile 26:24! Eesti otsustava punkti tõi esimeses geimis Kreegi rünnak. Suurepärane algus mängule.
Juhkami viib Eesti ette 25:24.