Peatreener Gheorghe Crețu saatis algrivistuses platsile kapten Kert Toobali kõrval Robert Tähe, Andri Aganitsa, Renee Teppani, Rauno Tamme, Timo Tammemaa ja Rait Rikbergi, kirjutab volley.ee. See seitsmik kandis matši jooksul ka meie meeskonna põhiraskust. Episoodiliselt sekkusid kohtumise käigus Oliver Venno, Denis Losnikov, Andres Toobal ja Kevin Soo.

Olles matši avanud ilusa 25:20 geimivõiduga, jäime kahes järgmises Kreeka surve alla. Kolmandas geimis tõestas Eesti juba enda firmamärgiks saanud suurepärast geimilõppude mängimise oskust. Rahvusmeeskond oli pidevalt tagaajaja rollis, ent suutis otsustavatel hetkedel seisul 20:22 teha neljapunktilise spurdi. Paraku lõpuks suutis Kreeka geimi siiski 27:25 enda kasuks kallutada.

Neljandas viisid Timo Tammemaa suurepärased servid meid 16:11 ette. Rauno Tamme eduka rünnaku järel juhtisime juba 21:14. Kreeka jõudis küll punkti kaugusele (21:22), ent lõpuks geim meile seisuga 25:23. Otsustava geimi lõpus hullas Robert Täht rünnakul, Kert Toobal blokis ja Timo Tammemaa servil ning nii saimegi 15:8 võidu.

Rünnakul vedasid Eesti koondise vankrit täna enim Robert Täht (22 punkti, 43 tõstest lõi punktiks 20), Renee Teppan (21 punkti, 34 tõstest 17 punktiks) ja teist kohtumist järjest väga hea partii teinud Timo Tammemaa. Keskblokeerija arvele jäi 16 punkti, millest koguni kuus (!) tulid servijoone tagant. Sidemängija Kert Toobal hiilgas lisaks kvaliteetsetele tõstetele ka blokis, millega ta teenis kolm punkti. Rauno Tamme lisas meeskonna saldosse üheksa punkti ja Andri Aganits viis.

Rünnakuprotsent oli Eestil 52, Kreekal 51. Vastuvõtt vastastel 50 ja meil 47. Võrdsed olime ka blokis, kus mõlemad teenisid kaheksa punkti. Vahe tuli aga sisse servil. Me eksisime küll 21 korda, ent lõime tosin ässa. Hellenite näitajad olid 14 ja viis.

Teises turniiri avapäeva mängus alistasid võõrustajad 0:2 kaotusseisust Hispaania. Reedel kell 17.30 on meie vastasteks just Türgi.