Eesti vollenaiskond jäi Bakuus geimivõiduta

 (1)
Eesti vollenaiskond jäi Bakuus geimivõiduta
Foto: Rauno Volmar

Eesti võrkpallinaiskond kaotas Bakuus toimunud maailmameistrivõistluste valikturniiri viimases mängus Iisraelile 0:3 (-21, -20, -18) ning jäi alagrupis kindlalt viimaseks.

Kui märgatavalt tugevamate vastaste Serbia ja Aserbaidžaani vastu võis selget allajäämist eeldada, siis just viimasest mängust lootis peatreener Peeter Vahtra tasavägist heitlust. Kahjuks oli Iisrael meie naiskonnast selgelt üle ning eestlannad turniiril geimivõiduni ei jõudnud, kirjutab volley.ee.

"Võidame kindlalt vastuvõtu, aga vastase rünnakuprotsent on peaaegu 20 protsenti kõrgem, mis näitab vastase äärmiselt efektiivset kaitsemängu ja pallikäsitsust. Au vastasele. Ei saa midagi öelda, Iisrael on tugev võistkond," ütles Vahtra.

Vaata Vahtra pikemat kommentaari videost:

Eesti naiskond oli täna suures hädas rünnakute realiseerimisega (28% vastaste 48% vastu) ning blokis (3 punkti 10 vastu). Positiivse poole peale võib kirjutada korraliku pallingu vastuvõtu (65%) ning 6 serviässa.

Eestlannade parim oli kolmandat päeva järjest Polina Bratuhhina, kes kogus 12 punkti (efektiivsus +7), teine nurgaründaja Anu Ennok toetas naiskonda 8 silmaga.

Esimese mängu kaotas Eesti naiskond reedel Serbiale 0:3 (-21, -18, -15), teise laupäeval Aserbaidžaanile samuti 0:3 (-17, -19, -13).

Finaalturniiri pileti teenis Aserbaidžaan, kes võitis viimases mängus Serbiat 3:2 (-19, 18, -18, 16, 16). J-alagrupi tabeliseis: 1. Aserbaidžaan 8 punkti, 2. Serbia 7, 3. Iisrael 3, 4. Eesti 0.