Eesti vollekoondise viimastest vastastest: Supermees Gjorgiev veab Makedooniat, tšehhide üks kahest põhimehest on haavatav


Nikola Gjorgiev
Nikola Gjorgiev eilses 0:3 kaotusmängus Tšehhi vastu.Foto: Ondra Driml, cev.lu

Palusime Eesti võrkpallikoondise abitreeneril Rainer Vassiljevil iseloomustada meie meeskonna kahte viimast vastast - Makedooniat ja Tšehhit.

Makedooniast (täna kl 16):
"Kõigepealt näitas eelmine nädal muidugi seda, et nende suur liider Nikola Gjorgiev on tagasi. Tema mäng paranes iga päevaga märgatavalt: Rumeenia vastu ta krampide tõttu veel ei mänginud, Tšehhile lõi 19 (+14) ja viimasel päeval meile 37 punkti (+28). Makedoonia võib alati ka raskest seisust end välja võidelda, samas on selge, et väga ohtlikke vahetusmehi neil võtta pole ning näiteks blokist said nad esimese punkti alles teises mängus teise geimi lõpus."

Tšehhist (homme kl 19):
"Tšehhi mängib valikturniiri suures joones samamoodi nagu suvel Maailmaliiga teises grupis viiendaks tulles. Neil on kaks põhilist ründejõudu – kogenud diagonaal Michal Finger ja noor Donovan Dzavoronok. Finger mängib oma taseme sisuliselt alati välja, aga Dzavoronoki puhul sõltub palju sellest, kas suudame oma serviga ta rünnakult välja lülitada. Selge on see, et teda pommitavad servil kõik meeskonnad. Tšehhi on äärmiselt ühtlane meeskond, kelle suureks tugevuseks kaitsemäng. Neil õnnestus avaturniiril oma tase välja mängida, meil mitte – sellest tuli ka vahe."