Kahes esimeses geimis Eesti põhjanaabritele vastu ei saanud, kogudes vastavalt 15 ja 19 punkti. Kolmanda geimi jooksul hoidis Eesti väikest initsiatiivi, tasuks 25:18 geimivõit. Paljude vahetustega kulgenud mängu lõpetas soomlaste neljanda geimi 25:17 võit.

Peatreener Urmas Tali asemel juhendas Eesti koondist Raul Reiter, kirjutab volley.ee. Tali sõitis Pärnusse, kus tema hoolealused Pärnu VK-st võõrustavad täna õhtul Eesti meistrivõistluste pronksiseerias TTÜ-d.

Eesti punktid jagunesid väga ühtlaselt ning keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Parimatena tõid Andri Aganits ja Taavet Leppik 8 punkti, Karl Külaots oli 16 punktiga Soome edukaim. Eilses mängus Soomest nii blokis kui servil üleolnud Eesti jäi tänases mängus mõlemas elemendis vastasele alla, samuti oli parem põhjanaabrite rünnakuprotsent.

Soome koondises kaasa teinud eestlane Karl Külaots on ligi kaks meetrit pikk, Soome kodakondsuse sai ta jaanuaris. "Oleme Eesti vastu üldiselt võidukad olnud, kuid viimasel ajal saame lüüa," ütles Külaots volley.ee-le. EM-i alagrupis loodame siiski kolme edasipääseja hulka saada." Eestist lahkus ta koos vanematega kaheaastaselt, kuid räägib eesti keelt peaaegu veatult.

Esimest kohtumist pukikohtunikuna vilistanud Mati Koorepi meelest Eesti koondis eile selgelt üle, kuid nägi täna väsinum välja. "Servi vastuvõtt oli vilets, esimest tempot kasutati harva. Ilmselt annab tunda tihe võistluskalender. Alles sai läbi Scenkeri liiga, samuti esiliiga, kus poisid edukalt mängisid, peale selle omad noortevõistlused ja täna jätkuvad ka Eesti meistrivõistlused. EM-i alagrupimängud tuleb läbi teha järgmisel nädalal," tuletas Koorep meelde.

Sõprusmängud Soomega olid ettevalmistuseks enne järgmisel nädalal peetavat Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri, kus Eesti noormeeste koondise vastasteks on Hispaania, turniiri korraldaja Tšehhi, Rumeenia, Prantsusmaa ja Sloveenia. Mängud toimuvad 11.-15. aprillini Tšehhi väikelinnas Žďár nad Sázavous.

Urmas Tali juhendatav (abitreener Raul Reiter) Eesti meeskond mängib koosseisus: Denis Losnikov, Karel Ellermaa, Mikk Markus Sihver, Helger Hääl, Keiro Vantsi, Helar Jalg, Robert Täht, Andri Aganits, Kaur Koiduste, Kevin Soo, Karlis Mesila, Renee Teppan, Ronald Järv ja Taavet Leppik.