Eesti rannavolle esipaar ei saanud EMile eripääset

 (1)
rannavolle 2016
Kusti Nõlvak ja Mart TiisaarFoto: Ago Tammik

Eile selgusid Euroopa Võrkpalli Konföderatsiooni (CEV) rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistluste finalistid ja alagruppide jaotus. Eesti meeste esipaaril Kusti Nõlvakul ja Mart Tiisaarel oli ainuke võimalus pääseda finaalvõistlusele üksnes erikutsega, mida nad paraku ei saanud.

16.-20. augustini Läti kuurortlinnas Jurmalas toimuval EMil astuvad võistlustulle 32 naiste paari viieteistkümnest ja 32 meeste paari seitsmeteistkümnest Euroopa riigist.

Tiimid võistlevad 8 alagrupis ning igas alagrupis on neli võistkonda. Võistluste auhinnafond on 200 000 eurot.

Eestit seob rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustega Venemaa koondise teine treener Rivo Vesik, kelle juhendatavad Stoyanovski-Yarzutkin ning Liamin-Krasilnikov ka finaalturniiril üles astuvad. Vesik toob võistluse favoriitidena välja Itaalia paari Nicolai-Lupo, Brouwer-Meeuwseni Hollandist ja Poola tiimi Kantor-Losiak. Medalivõitlusesse võivad endise tippvõrkpalluri hinnangul sekkuda ka korraldajamaa Läti tiim Samoilovs-Šmēdiņš ja Vesiku juhendatavad Stoyanovski-Yarzutkin ning Liamin-Krasilnikov Venemaalt.

Euroopa meistrivõistluste finaaliks rajatakse Jurmala randa rannavõrkpallikompleks koos kuue rannavõrkpalliväljakuga – neli võistlus- ja kaks soojendusväljakut. Kokku peetakse väljakutel viie päeva jooksul 144 mängu. Tribüünidele mahub võistlustele kaasa elama ligi 3000 pealtvaatajat.