Mängu oli küll. Avageimis oli Šmedinši servivea järel seis viigis 16:16, seejärel realiseeris Šmedinš rünnakuvõimaluse ja siis pani Tiisaarele bloki. Järgmise pallivahetuse lõpetuseks ründas Tiisaar auti ja 16:19 kaotusseisu enam päästa ei õnnestunud.

Teise geimi alguses õnnestus eestlastel mõnda aega juhtida, kuid Nõlvaku servivea, Tiisaare vastuvõtu eksimuse ja Samoilovsi rünnaku järel olid lätlased peal 9:7 ja dikteerisid geimi. Ometi võitles Eesti esipaar end mängu tagasi, Tiisaare kahe järjestikuse bloki järel oli kaotusseis minimaalne - 16:17. Lõpp kuulus aga jälle 2015. aastal Euroopa meistriks tulnud lõunanaabritele.

"Olen väga õnnelik. Tükk aega pole saanud rahvusvahelisel tasemel mänge pidada, meil oli vaja rütm leida, alustasime hästi ja suutsime mõlemad geimi lõpud enda kasuks kallutada," rääkis Samoilovs kohtumise järel.

Nüüd seisab eestlastel ees ellujäämismäng. Alagrupi teises poolfinaalis said valitsevad Euroopa meistrid Anders Mol - Christian Sørum Norrast austerlaste Alexander Huber - Christoph Dressleri üle oodatud võidu 21:13, 26:24. Homme mängivad meie mehed austerlastega, kaotaja peab asjad kokku pakkima.

Rivo Vesiku hoolealused, venelastest valitsevad maailmameistrid Oleg Stojanovski - Vjatšeslav Krasilnikov seljatasid B-grupis sissejuhatuseks 30 minutiga lätlased Arnis Relins - Ardis Daniels Bedritis 21:15, 21:15.