Ainsas Eesti pinnal toimunud kohtumises võitis TTÜ Orissaare spordihoones 3:2 hetke parima Läti klubi Riia Lase. TTÜ läks geimidega 1:0 ja 2:1 juhtima, kuid Riia Lase viigistas ja võitja selgus viiendas geimis. Lõppvaatuses saatis edu Eesti meeskonda, kui Lasel oli kasutada kokku 11 matšpalli, kuid realiseerida neid ei suudetud ning TTÜ võitis põnevusgeimi 24:22, kirjutab volley.ee.

Suurepärase mängu tegi TTÜ võõrleegionär Denis Sintov, kes tõi 33 punkti, Karlis Mesila lisas 15 punkti.

Tiitlikaitsja Tallinna Selver võitis võõrsil peetud mängus põhiturniiri kaheksandana lõpetanud VK Biolarsi 3:0. Meeskonna kapten Argo Meresaar tõi mängu parimana 17 punkti (efektiivsus +13), Kristjan Õuekallas toetas Selverit 15 punktiga.

Põhiturniiri teine meeskond Pärnu VK ei andnud Lätis toimunud mängus Daugavpilsile võimalust ning võttis kindla 3:0 võidu. Aivar Silm tõi hea rünnakuprotsendiga (17-st 13=76,5%) 13 punkti, Tamar Nassar lisas 11 punkti.

Eesti klubide eduka päeva lõpetas Tartu Pere Leib, kes ei loovutanud Ozolnieki/Poliurs meeskonna vastu geimigi. Tartu parimana tõi lätlane Lauris Iecelnieks 14 punkti, Siim Ennemuist ja Martti Juhkami toetasid meeskonda vastavalt 13- ja 12 punktiga.

Veerandfinaalides mängitakse kokku kaks mängu, poolfinaali pääsevad vastasest rohkem geime võitnud meeskonnad (kui pärast teist mängu on geimide seis võrdne (0:3/3:0, 1:3/3:1 või 2:3/3:2), siis mängitakse "kuldne geim" 25 punktini, mis otsustab finaalturniirile pääseja).

Veerandfinaalide korduskohtumised peetakse laupäeval-pühapäeval, neist kolm mängitakse Eestis. Märkimist väärib asjaolu, et kõikides veerandfinaalides toimub Eesti-Läti vastasseis, seega on teoreetiliselt võimalik, et finaalneliku turniir on emma-kumma riigi siseasi.