Eesti juunioride võrkpallikoondis alustab täna Itaalias otsustavat EM-valikturniiri

 (1)
Võrkpalli juunioride koondise trenn, Oliver Orav
Juunioride koondise liider Oliver Orav servil.Foto: Tanel Meos

Eesti juunioride (sündinud 1995 ja hiljem) meeskond alustab täna Itaalias Montesilvanos peetavat Euroopa meistrivõistluste valiksarja kolmandat ringi. Eesti kuulub H-alagruppi, kus vastasteks on Itaalia, Hispaania ja Saksamaa. Tänases avamängus minnakse eesti aja järgi kell 19.30 vastamisi Itaaliaga, kohtumise live-skoori näeb siit.

Meeskonna peatreener Raul Reiter ütles, et ootused on kõrged: "Proovime ikka edasi saada. Alagrupp on kõva, aga kaotame ei lähe kellelegi." EM-valiksarja kolmandas ringis mängitakse kahes alagrupis ning finaalturniirile pääsevad mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha saavutanud meeskond. Eestlaste homne vastane on Hispaania ja pühapäeval kohtutakse Saksamaaga. Teise kolmanda ringi alagruppi kuuluvad Serbia, Belgia, Kreeka ja Soome.

Itaallaste kohta on Eesti treeneritel olemas videomaterjal neljast mängust - kaks EM-valiksarja teise ringi kohtumist ja hiljutised sõprusmängud Slovakkia noortega. "Kõik algab meie servist ja vastuvõtust. Kui saame need elemendid toimima, suudame itaallastega mängida küll," sõnas Reiter avakohtumise eel.

Lennukirike ajas reisiplaanid sassi

Eesti meeskond saabus Montesilvasse eile, kuid kohalejõudmine viibis 11 tundi ja reis kestis seega peaagu ööpäeva. Varahommikune lend Tallinnast Helsingisse tühistati lennuki mootoririkke tõttu ning uus lend viis meeskonna põhjanaabrite pealinna kolm tundi hiljem. Selleks ajaks oli Helsingi-Rooma lennuk ammu õhku tõusnud ning reisi jätkati õhtul, kui läbi Brüsseli jõuti Rooma ja sealt bussiga Montesilvasse. Meeskond jõudis pika reisi lõpuks südaöö paiku sihtkohta, seega kaotati ka võimalus mängueelse päeva treeninguks. "Eilne päev pani kogu meeskonna proovile, kuid nagu öeldakse - mis ei tapa, teeb tugevamaks," ütles Reiter kurnava reisi kohta.

Seotud lood:

Eesti meeskond pääses EM-valiksarja kolmandasse ringi tänu aprilli lõpus Tallinnas toimunud II ringi turniiri teise koha saavutamisega. Tallinnas kaotati kindlalt tugevale Venemaale, kuid edestati Iisraeli ja Läti meeskondi.

Eesti meeskonna koosseis EM-valikturniiril:
Sidemängijad: Martti Keel ja Robert Viiber
Nurgaründajad: Taavi Arula, Karli Allik, Stefan Kaibald ja Kevin Saar
Diagonaalründajad: Oliver Orav ja Markus Uuskari
Temporündajad: Lauri Aksalu, Ragnar Kalde ja Joonas Popman
Libero: Johan Vahter