Tartu, kes oli avamängu kodus kaotanud 2:3, jäi eile kiirelt 0:2 taha, ent võitis omakorda kolm järgnevat geimi ja ühtlasi kogu mängu 3:2. Edasipääseja saatus lükkus seega kuldsesse geimi, mille külalismeeskond võitis 25:20. Märgatav roll tartlaste tagasitulekul oli Henri Treialil, kes tõi oma meeskonna parimana 22 punkti (+16).

23-aastane Treial, ametilt temporündaja, tegutses eile nurgaründaja positsioonil. Põhjuseks tõsiasi, et tartlastel on hetkel neli arvestataval tasemel keskblokeerijat, väljakule mahuvad korraga aga vaid kaks. Nii otsustaski Tartu Bigbanki peatreener Oliver Lüütsepp meeskonna parima temporündaja suunata nurgaründaja kohale, kus konkurents on selgelt hõredam.

"Olen mänginud Võrus ühe hooaja diagonaalründajana, aga nurgas tegutsesin alles teistkordselt (esimest korda proovis Lüütsepp teda sel positsioonil nädalavahetusel mängus Kuldigaga - toim). Aga pigem arvan, et minu põhirolliks jääb ikkagi temporündaja," muigas Treial.