Eesti meeskond jäi 0:3 alla Hispaaniale. Koondist tabas tagasilöök juba kohtumise eel. Nimelt tegi treeningul seljale liiga Ardo Kreek ja pidi tänasest matšist eemale jääma.

Mehed kaotasid kõik geimid võrdlemisi napilt. Avageimis saadi 24, teises 23 ja viimases geimis 20 punkti.

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Robert Täht, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg. Treenerid oleksid soovinud alustada Renee Teppaniga, kuid pikalt õlaga audis olnud diagonaalründaja seis oli enne mängu 50-50, nii otsustati mitte riske võtta.

Üllatuslikult oli Eesti resultatiivseim hoopis avageimis Kollo asemel sekkunud Rauno Tamme, kelle arvele jäi 9 punkti. STATISTIKA

Ühtlasi selgusid ka kõik edasipääsejad järgmisel nädalal Tallinas toimuvale Kuldliiga finaalturniirile. Viimasena pääses edasi Valgevene. Eestlasi tänane kaotus ei mõjutanud, sest korraldajariigina oli juba algselt meile koht kindlustatud. Eesti võõrustab seega järgmisel nädalal Valgevenet, Hollandit ja Türgit. Poolfinaalpaarid loositakse homme.

Naiskond alustas Portugali vastu suurepäraselt. Esimesed kaks geimi võideti kindlalt, loovutades vastastele 15 ja 11 punkti. Kolmandas geimis oldi veel ees 21:19, kuid seejärel mäng lagunes.

Portugal võitis kolmanda geimi 25:22 ja neljanda geimi 25:16. Viies geim möödus samuti üles-alla mänguna. Kõigepealt jäid eestlannad 0:3 maha, aga suutsid seejärel 14:8 juhtima minna. Portugallased suutsid viis matšpalli päästa, kui Anu Ennok lõi palli kuuendal matšpallil maha, mis tõi viienda geimi Eestile numbritega 15:13.

Kristel Moor tõi 18, Kristiine Miilen 17, Ennok 11 ja Liis Kullerkann 10 punkti. Eesti võitis kuuest mängust kaks – Portugali võõrsil 3:2 ja kodus 3:2 – ning sai alagrupis kolmanda koha. Edasi pääses vaid grupi võitja.