BLOGI - JA FOTOD | Vägev võit! Eesti võrkpallikoondis surus MM-i kaheksanda meeskonna dramaatilises mängus selili

(7)
Eesti naiskond Sloveeniale vastu ei saanud

Eesti meeste ja naiste võrkpalli rahvuskoondised pidasid täna Euroopa Kuld- ja Hõbeliigas esimesed kodumängud. Eesti naiskond pidi Sloveenia 0:3 (23:25, 21:25, 24:26) paremust tunnistama, meeskond alistas 3:2 (25:22, 25:23, 19:25, 20:25, 16:14) MM-i kaheksanda meeskonna Hollandi. Mõlemad kohtumised toimusid Tartu Ülikooli spordihoones.

Eesti naiskonna resultatiivseimaks kerkisid Kristiine Miilen ja Kristel Moor 15 silmaga. Nette Peit lisas kaheksa, Eliise Hollas kuus silma. Võitjate tulemuslikum mängija Tina Grudina 13 silmaga.

Eestlannadel on kolme mänguga kirjas kaks kaotust ja üks võit, mis annab neile neljaliikmelises alagrupis Sloveenia ja Kreeka järel kolmanda kohta. Sloveenial on koos 9, Kreekal, Eestil 2 ja Portugalil 1 silm.

Meeste mäng kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. Esimene geim kuulus võõrustajatele 25:22. Teise geimi võitsid samuti eestlased, saades võidu 25:23. Kolmandas geimis said hollandlased oma mängu paremini käima ja vähendasid kaotusseisu ühegeimiliseks.

Neljas geim kuulus samuti külalistele, kes võtsid 25:20 geimivõidu. Viies geim läks punkt-punkti heitluseks. Vahepeal oli ees Eesti, vahepeal Hollad. Lõpuks said eestlased võidu kätte, realiseerides 15:14 seisult teise matšpalli. STATISTIKA

22 punktiga oli resultatiivseim Andrus Raadik, Hindrek Pulk lisas 18 silma. Hollandi suurim punktitooja oli 20 silmaga Maarten van Garderen.

Võrkpalli Euroopa liiga
Vot see on tegu!: Teise koosseisuga võita MM-i kaheksandat meeskonda näitab meie võrkpalli hetkeseisu.
Eesti võitis mängu 3:2! Cretu oli hullumas juba enne, kui oli lõplikult selge, et vastased palli tagasi ei toimeta. Milline mäng! MM-i kaheksas meeskond ja meie tulevane EMi alagrupikaaslane sai alistatud!
Olemas! 16:14!
15:14. Hollandi blokk võrgus, matšpall number 2.
14:14. No ei saa seda Van Gardereni kinni.
14:13. Kollo Nimiri kätest auti. Matšpall... Cretu andis Keelele selge juhise, kuhu pallida.
13:13. Van Garderen nurgast ja jälle viik.
13:12. Parkinson eksib servil. Tammemaa kord pallida...
12:12. Läheb ka kolmandat korda julgelt servima, kuid nüüd Raadik eksib.
12:11. Raadik lööb sellisel hetkel ässa! Kohe näha, et see mees tuleb Pärnu Ülejõe gümnaasiumist! Sealt pehmosid ja pooletoobimehi polegi tulnud.
11:11. Tammemaa! Paneb Van Garderenile bloki ja seis viigis. Hea serv Raadikult.
10:11. Ter Horst eksib servil.
9:11. Nimiri löök jääb maha, ehkki Tammemaa sai käed ette.
9:10. Maarilt hea vastuvõtt, Raadik lööb ära.
8:10. Hea serv, paraku jäi Viiber ise Ter Horsti löögi ette, mis oleks auti läinud.
Viiber servima...
8:9. Pulk!
7:9. Ter Horst blokist auti.
7:8. Aganits keskelt.
6:8. Nimir lükkab osavalt Pulga kätest auti.
6:7. Milline mäng! Holland tegi kaitses kolm imelist päästmist, kuid eksisid siis ise rünnakul.
5:7. Tammemaa eksib pallingul.
5:6. Aganitsa blokk! Plak saadab palli jalalöögiga lakke ja saab kollase.
4:6. Parkinsoni serviviga.
3:6. Parkinson lööb serviässa.
3:5. Van Gardereni rünnak.
3:4. Ter Horsti serviviga.
2:4. Kollo ei saa ter Hortsi servi kätte ja mees lahendab ise kontrapalli.
2:3.
2:2. Nimir eksib servil.
1:2. Parkinson keskelt.
1:1. Pulga üsnagi ebalev lööb jääb õnneks maha.
0:1. Ter Horsti rünnak.
20:25. Ja ongi nii - Holland viis mängu viiendasse geimi.
20:24. Plak paneb serviässa ja geimpallid...
20:23. Viiber tuleb Raadiku asemel servima, kuid pall lendab võrku.
20:22.
19:22.
19:21. Ter Maat teeb servivea.
18:21. Plak keskelt.
18:20. Raadik tabab Plaki blokki.
18:19. Pulga rünnak hoiab lootused elus.
17:19. Van Gardereni rünnak.
17:18. Lõpuks Ter Horst eksib servil.
16:18. Parkinson sulustab ka Pulga löögi ja ongi nii - 16:12 eduseis on stiilipuhtalt maha mängitud. 0:6!
16:17. Parkinson paneb Treialile bloki. Miski ei õnnestu! Aganits tuleb Treiali asemel sisse.
16:16. Ter Horst lööb Maari vastu ässa.
16:15. Keel teeb sooja palli. Nüüd on paljuks neid läinud, Keelel selles geimis kolm ja Raadikul üks. Kusjuures just eelnevalt oli Keel kiituse ära teeninud.
16:14. Kollo auti. Tohoh - kas Eesti mängib edu maha?
16:13. Raadiku sööt on ebapuhas.
16:12. Ter Horst auti. Hollandlased vaidlevad, ju tahavad blokipuudet, aga seda ei anta. Tuletame meelde, et kui Eestil on korraldajana koht finaalturniiril olemas, siis turniiri kahe 3:2 võiduga alustanud Holland peab sinna jõudmiseks grupi võitma.
15:12. Nimiri serv on napilt-napilt audis.
14:12. Tammemaa pallingu püüab kinni võrk.
14:11. Pulk!
13:11. Nüüd ei passi Keele tõste Tammemaale.
13:10. Raadik eksib servil.
13:9. Tammemaa blokk/maha suunamine.
12:9. Ter Horsti rünnakuviga
11:9. Nimiri rünnak.
11:8. Raadik!
10:8. Van Gardereni rünnak.
10:7. Kolmene blokk? Pole probleemi - Raadik leiab käte vahelt jälle augu ja pall on maas. Kolme geimi järel oligi tema meie resultatiivseim 16 punktiga, Pulk oli toonud 11, Kollo 9, Treial ja Tammemaa kumbki 6 silma.
9:7. Pulga rünnak.
8:7. Ter Horsti rünnak.
8:6. Ter Horsti serviviga.
7:6. Keelelt teine soe pall selles geimis.
7:5. Kollo blokist auti.
6:5.
6:4. Hea serv Tammemaalt ja Treil nopib lihtsa punkti.
5:4. Treial paneb Parkinsonile bloki!
4:4. Nimir auti.
3:4. Pulk!
2:4. Plak keskelt. Too on meile tuttav mees, mängis sel hooajal Saaremaa rivistuses.
2:3. Nimir auti.
1:3. Keele soe pall.
1:2. Pulk lööb blokist auti ja vastaste treener Roberto Piazza laseb kuuldavalt vihase möirge.
0:2.
19:25. Kollo nõrk löök maandub võrku ja sellega on geim läbi. Eesti juhib 2:1, kuid Holland on jalad kõhu alt välja võtnud.
19:24. Van Gardereni rünnak.
19:23. Treial eksib servil, tal hakkab neid vigu juba tulema.
19:22. Raadiku rünnak.
18:22. Kollo serviviga.
18:21. Treial keskelt.
17:21. Parkinson keskelt.
17:20. Kollo sokutab palli hästi vabasse kohta ja hollandlased sinna ei jõua. No kui Sinilõvid selles geimis suudavad tõesti võitjana välja tulla, on see küll paras ime.
16:20. Ter Horst eksib servil.
15:20.
15:19. Kollo blokist auti.
14:19. Parkinson keskelt.
14:18. Servima toodud Viiber teeb hea pallingu, Kollo lahendab kontrapalli.
13:18. Nimir tegi ootamatu liigutuse ja üritas kahe käega söötes eestlasi üllatada. Üllataski, aga pall kukkus auti.
12:18. Nüüd tulevad vead, Pulk eksib servil, Raadik rünnakul.
12:16. Raadik!
11:16. Tammemaa keskelt.
10:16. Van Garderen lööb Raadiku alasse ässa.
10:15. Ter Horst blokist auti.
10:14. Treial eksib servil.
10:13. Raadik mängib kolmese bloki üle.
9:13. Keel, Tammemaa ja... nätaki. Temporünnak toimib hästi.
8:13. Pulk blokist auti.
7:13.  Nimir Abdel-Aziz, ikka tema.
7:12. Nimiri rünnak. Kui seda meest kinni ei saa, venib võrkpalliõhtu täna pikaks.
7:11.
6:11. Ter Horst nurgast.
6:10. Hollandi rünnak auti.
5:10. Pulk blokist auti.
4:10. Nurgamees Ter Horst lööb palli maha.
4:9. Õnneks Nimir eksib servil.
3:9. Veel üks äss Nimirilt. Ma ju ütlesin, et see mees võib üksinda platsi puhtaks lüüa!
3:8 Nimir servib ässa
3:7 Pulk lööb vastu blokki ja pall taas meie poolel maas
3:6 Raadik servib võrku
3:5 Raadik asub servima
2:5 juba hollandlastele
2:4 Raadik lööb vastu blokki, pall langeb meie poolel.
2:3 Holland ees
2:2 Eesti viigistab
1:2 Pulk lööb vastu blokki ja Holland ees.
1:1
1:0 Eesti ette blokist!
Kolmas geim algab kohe! Kas Eesti võtab kolmanda geimi ka jutti?
25:23. Pulk! Eesti juhib 2:0 ja hollandlased on üsna jahmunud nägudega: kas me tõesti kaotame nüüd Eesti teisele koosseisule?
24:23. Keel annab jälle mõnuga keskele ja Tammemaa ei hellita.
23:23. Pulk tulistab auti.
23:22. Treiali rünnak.
22:22. Nimir viigistab.
22:21. Lõpp kisub tuliseks, Hollandile vilistati soe pall.
21:21. Kollo viigistab.
20:21. Nimiri rünnak.
20:20. Treial auti. Nüüd oleme ise teinud kolm viga järjest. Cretu võtab aja.
20:19. Pulk lööb auti.
20:18. Van Gardereni serviviga.
19:18. Tammemaa pallib auti.
19:17. Hollandi serviviga.
18:17. See Parkinson on ikka paras loom, nüüd lõi hirmsa nätaka ülevalt alla.
18:16. Raadik nurgast.
17:16.
17:15. Van Gardereni rünnak.
17:14. Keel annab pikale läinud vastuvõtu enesekindlalt temposse ja Tammemaa ei hellita.
16:14. Smit keskelt.
16:13. Raadik!
15:13. Nimir on platsil ja lööb kohe ära. See mees võib üksinda platsi puhtaks lüüa.
15:12. Kollo nurgast.
14:12. Keele serviviga.
14:11. Gardereni serviviga.
13:11. Parkinson keskelt.
13:10.
12:10. Mees, kellega oleme raskustes, on van Garderen. Nüüdki jääb ta löök maha.
12:9. Raadiku serv pole tugev, aga kukub täpselt kahe mehe vahele maha.
11:9.
10:9. Smit keskelt.
10:8. Raadik nurgast.
9:8. Treiali serv võrku.
9:7. Pulk on leidnud hea enesekindluse ja paneb jälle palli kätest välja.
8:7.
8:6.
7:6. Ter Maadi rünnak.
7:5.
7:4. Keel annab eriti terava pika temposöödu ja Treial lööb palli maha.
6:4. Keemink hanitab teist puudet.
6:3. Hollandi blokk võrgus.
5:3. Van Gardereni rünnak.
5:2. Raadik tagaliinist. Eesti mängib hoopis teist mängu kui kahes esimeses matšis, tore vaadata.
4:2. Raadik põmmutab kolmesest blokist läbi. Ju seal oli kuskil imepisike hiireauk...
3:2. Keele ja Tammemaa koostöö klapib kaunilt.
2:2. Smit servib imepalli mööda joont ja kukub sisse.
2:1. Van Gardereni rünnak.
2:0. Pulk tulistab serviässa!
1:0. Pulk!
Holland alustab taas Wouter Ter Maadiga,  Nimir Abdel-Aziz on tagasi pingil.
25:22. Raadiku rünnak kuulutab eesti geimivõitu, juhime 1:0.
24:22. Van Gardener paneb Pulga blokiga kinni.
24:21. Nimiri rünnak.
24:20. Holland on platsile toonud diagonaali Nimiri. Too teeb servivea.
23:20. Keele serv läheb pikaks.
23:19. Vana hea Raadik on tagasi - tagaliinirünnak!
22:19. Hollandi serviäss ja Gheorghe Cretu võtab aja maha: "Hei, ettevaatlikult - nende kutidega ei saa kergelt midagi..."
22:18.
22:17. Jorna rünnak.
22:16. Kollo ei hellita - pall maha.
21:16. Raadiku serviviga.
21:15. Nurka aetud Holland riskib serviga, aga tuleb veel üks viga.
20:15. Pulga serviviga.
20:14. Vastaste sidemängija Wessel Keemink teeb sooja palli.
19:14. Hollandi serviviga.
18:14. Van Gardeneri rünnak.
18:13. Superpunkt! Keel ja Pulk seisid kaitses kui kalju ja Hollandi rünnakud ei jäänud maha, lõpuks pani Pulk bloki! Rahvas, keda siin on umbes 1200, juubeldas.
17:13. Koondise eest 100. mängu pidav Treial teeb kaks uhket rünnakut järjest ja juubeldab.
11:10.
11:9. Võimas kaitsemäng Maarilt ja Pulgalt ja Raadik lööb palli maha.
10:9.
10:8. Raadiku rünnak.
9:8. Pulga hanitus.
8:8. Van Gardeneri rünnak.
8:7. Raadik blokist auti.
7:7. Kollo serviviga.
7:6. Hea kiire tõste ja Pulk saab ühese bloki vastu kenasti hakkama.
6:6. Keel saab nüüd kaitses palliga korralikult vastu pead, aga ei hullu, jätkab.
6:5. Hollandi serviviga.
5:5. Pulk lööb kolmese bloki vastu auti.
5:4. Kollo lükkab osavalt blokist auti.
4:4. Hollandis serviviga.
3:4. Keele tõste jääb veidi eemale ja Tammemaa teeb palli päästes sooja palli.
3:3. Van Gardener nurgast.
3:2. Raadiku toks-löök jääb maha.
2:2. Parkinsoni temporünnak.
2:1. Kollo rünnak.
1:1. Ter Maat viigistab.
1:0. Tammemaa  blokk!
Tuletame meelde, et Holland sai mullusel MMil kõrge kaheksanda koha. Midagi lihtsat ootamas ei ole.
Eesti alustab koosseisus Markkus Keel, Hindrek Pulk, Andrus Raadik, Kristo Kollo, Henri Treial, Timo Tammemaa ja libero Silver Maar.
Kohe on algamas meeste mäng, vahetame lipu ära ja paneme edasi :)
24:26. Zatkovici serviäss lõpetab mängu, Sloveenia võidab 3:0.
24:25. Šcuka rünnak.
24:24. Miilen lööb julgelt - kahesest blokist auti!
23:24. Zatkovici rünnak.
Uskumatu! Moor lööb blokist auti, aga kohtunik annab uue palli.
23:23. Hollase blokk!
22:23. Sloveenia ründab auti, antakse veel võimalus.
21:23. Sloveenia keskelt.
21:22. Miilenilt ilus tagaliinirünnak.
20:22. Zatkovici rünnak.
20:21. Moor eksib servil.
20:20. Nüüd Miilenilt lõpuks perfektne vastuvõtt ja Moor lööb palli maha.
19:20. Taas Miilen vastuvõtul hädas, pikk pallivahetus lõppeb Sloveenia rünnakuga.
19:19. Miilenilt halb vastuvõtt, Ennok ei suuda kahest blokki üle mängida ja pall kukub maha. Nagu ka eelmine geim käriseb meie mäng otsustaval hetkel Miileni vastuvõtu pealt.
19:18. Miilen ei saa servi kätte.
19:17. Zatkovic Ennoki blokist auti. Meie poolel on vahetusmängijatest platsil ka Eliisa Peit.
19:16. Grudina jääb meie blokeerijatele endiselt liig kiireks ja püüdmatuks. Aga ei hullu.
19:15. Moori blokk!
18:15. Hollase rünnak.
17:15. Paraku... Miileni serviviga.
17:14. Mori toksab auti. Muide, Eesti juhtis kahes esimeses geimis mõlemas 17:15. Näis, kas nüüd suudetakse otsustavas faasis kindlamalt tegutseda.
16:14. Moori rünnak.
15:14. Zatkovici serviviga.
14:14. Väike ja väle Grudina teeb meie naiskonnale palju pahandust temporündajana.
14:13. Õnne on ka vastastel, Zatkovici imelik löök toob punkti.
14:12. Miilen blokist auti.
13:12. Moor blokki.
13:11. Miilen blokist auti.
12:11. Eesti kolmene blokk peab.
11:11. Nõlvaku vastuvõtt jääb kaugeks ja Miilen eksib väga kõrge tõste realiseerimisel. Ja niuhti ongi jälle eduseis kadunud.
11:10. Nüüd nõuti Moorile sooja palli, aga Sloveenia sai lõpuks niigi punkti kättte.
7:4. Hollas blokist auti.
6:4. Moor lööb auti ja peidab näo kätesse.
6:3. Sloveenia rünnakuviga. Taas on Eestil geimi alguses edu, aga siiani pole seda suudetud kordagi hoida.
5:3. Miileni hanitus.
Eesti poolelt käib liberona platsil ka nooruke Nathalie Anett Haidla.
4:3.
4:2. Moor! Väga hästi varjab rünnakusuunda.
3:2. Planisec keskelt.
3:1.
2:0. Eesti on taas geimi alguses hea.
21:25. Scuka löök lõpetab geimi, Sloveenia juhib 2:0. Üldiselt on Eesti mänginud nendega väga võrdselt, aga kuidagi tundub, et Sloveenia on rohkem nö valmis võistkond. Meil mõõnad pikemad ja valel ajal.
21:24. Taas temporünnak, seekord lööb palli maha Kullerkann.
20:24.
20:23. Hollas keskelt! Ilus rünnak.
19:23. Nüüd kukub paras pioneeriserv meie poolele, Miilen teeb valearvestuse. Teda asendab Hanna Pajula.
19:22. Peit hanitab võrku.
19:21. Miilen ei saa servi kätte.
19:20. Scuka rünnak.
19:19. Scuka lööb osavalt blokist mööda.
19:18. Sloveenia suisa pakub meiel geimivõitu, veel üks serviviga.
18:18.
18:17. Sloveenia serviviga.
17:17. Miilen auti.
17:16. Kiisk taas servima, taas eksib ja neiu on ikka kuri enda peale.
17:15. Nüüd kasutab Mõnnakmäe palju rünnakul just Miilenit ja taas lööb too kahesest blokist auti.
16:15. Moor vajutas võrku. Peiti asendab Ennok.
16:14. Sloveenia temporünnak.
16:13. Miilan jälle kahesest blokist parem.
15:13. Raske pall Miilenil, kuid saab kahesest blokist jagu.
10.11.
10:10. Miilen saab blokist jagu. Just temalt ootaks rünnakul rohkem, võimu on tal küll ja veel.
9:10. Peit astub tagaliinijoonele.
9:9. Peidi sihik on paigast ja pall lendab meetreid auti.
9:8. Sloveenia side Eva Mori "viskab" palli meie poolele.
9:7. Erženi serv läheb pikaks.
8:7. Lühike Grudina keskelt.
8:6. Jälle imepikk pallivahetus, imeline võrkpall! Sloveenia tõi kaitses hullud pallid üles, kuid lõpuks skoorib Miilen.
7:6. Ülipika pallivahetuse lõpetab Sobocani rünnak.
7:5.
7:4. Erženi rünnak.
7:3. Sloveenia rünnakuviga.
6:3. Sloveenia serviviga.
5:3. Scuka rünnak.
5:2. Peit lööb palli maha.
4:2. Miilen saab kaitses palli kätte, kuid Kullerkann on võrgus olnud.
4:1. Miileni hanitus.
3:1. Hollaselt serviäss!
2:1. Eesti juhib teist geimi.
Avageimis oli Kristel Moor imeline - 8 punkti (rünnak 9st 6; 2 blokki). Peit ja Miilen toetasid teda 3 punktiga, Sloveenia punktid jagunesid väga ühtlaselt, neli mängijat 4 peal.
23:25. Tõste Peidile jääb madalaks ja ta lööb blokki. Avageim oli võrdne ja võitluslik, kuid lõpp läks käest. Sloveenia ees 1:0.
23:24.
23:23. Moori vasak käsi ei hellita - pall maas ja seis viigis!
22:23. Moor blokist auti. Veel on võimalus!
21:23. Oeh... Eesti platsimäng laguneb ja pall kukub lihtsalt maha.
21:22. Nüüd söötis vastane suisa kahe käega ja pall jäi meie poolele maha.
21:21. Scuka trossi ja jälle viik!
20:21. Ei tea mitmendat korda eksib Sloveenia blokk ja Eesti punkt.
19:21. Mõnnakmäe hanitus blokist auti, kui mu vanad silmad õigesti nägid.
18:21. Oi pärgel! Moori löök tuuakse imekombel üles ja siis jookseb eestlannadel juhe kokku - Mõnnakmäe tõstab, aga lööjat seal pole. Ju arvati, et eelmine pall jääb maha. See oli väga oluline punkt.
18:20. Hollase löögil on käed ees - blokk. Ennok tuleb Peidi asemel servivastuvõttu parandama.
18:19. Väga kindlalt pommitanud Moor eksib nüüd.
18:18. Aga käsi vist värises, pall lendas meetri jagu auti.
18:17. Mõnnakmäe päästis Peidi kehvapoolse vastuvõtu ja Moor lööb palli maha. Ingrid Kiisk servima.
17:17. Eesti hädas vastuvõtul ja eduseis kiirelt läinud.
17:16. Eržen, kes on parajalt kogukas ja jõuline, raiub palli läbi Miileni bloki maha.
17:15. Uhh! Sloveenia serv kukub napilt auti.
16:15. Erženi rünnak.
16:14. Planinseci temporünnak.
16:13. Nette Peidi rünnak jääb maha.
15:13. Moor!
14:13. Nüüd vastuvõtt käes ja Scuka lööb ära.
14:12. Super! Peit saab nüüd käed "blokiseks" ja Hollas jätkab oma jalad-maas servidega vastase kiusamist.
13:12. Moori blokk! Teist ringi järjest ei saada kätte Hollase serve.
12:12. Sloveenia blokeerijad rikuvad reegleid.
11:12.
10:12. Taas Miilenilt ebatäpne vastuvõtt, Scuka lööb ära.
10:11. Sloveenia serviäss, nüüd Miilen hädas vastuvõtul.
10:10. Planisec keskelt.
10:9. Grudina servib võrku.
9:9. Nette Peit ei saa kätte Grudina planeerivat servi.
9:8.
9:7. Zdovc Sporeri serviviga.
8:7.
8:6. Lana Scuka rünnak.Huvitav nimi.
8:5. Eesti blokk! Hollas vist punkti autor.
7:5. Sloveenia teeb lihtsa vea, tagaliinis olnud mängija ründas eespool tagaliinijoont.
3:1. Moori rünnakuviga.
3:0. Vuhh! Moor lõi palli maha ja äärepealt oleks see mu kohvitopsi pikali löönud.
2:0. Miileni hanitus jääb  maha.
1:0. Ilus algus, Moor lööb palli maha.
Hümnid kuulatud, läheb lahti! Sloveenia pole tänavu Euroopa liigas veel geimigi kaotanud, loodetavasti lõpetavad eestlannad selle pulli kohe avageimis ära :)
Eesti naiskond alustab samas koosseisus nagu eelmises võidukas mängus Portugali vastu. Sidemängijaks Julija Mõnnakmäe, diagonaalis Kristel Moor, nurgas Kristiine Miilen ja Nette Peit, keskel Liis Kullerkann ja Eliise Hollas ning libero Kristi Nõlvak.
Eile toimunud teises Hõbeliiga B-grupi mängus sai Kreeka 3:1 jagu Portugalist. Kui Eesti täna võidaks, oleks nii meil, Sloveenial kui ka Kreekal kolme vooru järel kaks võitu.
Tervitused Tartust! Soojendus käib, publikut koguneb. Arutasime asja ka Eesti naiskonna treeneritega ja jõudsime üksmeelele, et pagana hea oleks siit skalp ära võtta :) Reaalsuses see kindlasti väga lihtne pole, avamängu Eesti ju kaotas kuivalt ja peale seda on Sloveenia saanud veel täiendusi. Ehk ilmselt hakkab Eesti teise koha eest võitlema eelkõige Kreekaga.

ENNE MÄNGU:

Rahvusmeeskond on Kuldliiga B-alagrupis pidanud kaks mängu, viimati jäädi 1:3 alla Horvaatiale, enne seda kaotati Hispaaniale 0:3. Alagrupi liider on 4 punktiga Holland, sama palju punkte on ka Horvaatial ja Hispaanial, Eesti jätkab võiduta. Koondise põhituumiku mängijatest saavad pärast klubihooaega pikemalt puhata kapten Kert Toobal, Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Ardo Kreek ja Rait Rikberg, kes liitusid meeskonnaga täna. Tänases mängus neist keegi veel kaasa ei tee.

Peatreener Gheorghe Crețu sõnul on Hollandi näol tegu seni tugevaima vastasega. "Neil on kohal kõik staarid peale ühe ja mõistagi on Holland väga hea meeskond, kes riskib servil palju. Meie püüame oma mängus parandada detaile, mis kahes esimeses kohtumises ei õnnestunud, kindlasti vajame rohkem agressiivsust servil. Loodan, et Tartu publik leiab tee saali ja meie anname endast kõik, et esimene võit oma fännide silme all kätte saada," ütles juhendaja.

Ka sügisesel EM-finaalturniiril kuuluvad Eesti ja Holland ühte alagruppi.

Naiskond kohtub pühapäeval kell 17.00 Sloveeniaga, kellele võõrsil jäädi alla 0:3. Seejärel alistati Portugal samuti võõrsil 3:2. Peale kahte esimest vooru on Sloveenial 6, Kreekal 3, Eestil 2 ja Portugalil 1 punkt.

Peatreener Andrei Ojamets ütles, et niigi tugev Sloveenia on pärast avamängu oma ridu veelgi tugevdanud. "Esimeses mängus puudus neil üks põhimängija, diagonaalründaja, kes nüüd samuti olemas on. Viimati alistasid nad võõrsil Kreeka 3:0 ja kui me seda videot nägime, siis pole midagi imestada - Sloveenia on läinud veel kõvemaks. Selge see, et meie oleme samuti nüüd enesekindlamad ja tahaksime paremini mängida vaatamata sellele, et vastane on tugevamaks läinud. Parandamisruumi meil jagub, eelkõige servi ohtlikkuse poole pealt. Vaatamata sellele, et nende servi vastuvõtt pole väga hea, on neil väga kvaliteetne sidemängija ja piisavalt võimsad ründajad nurkades. Lihtsat mängu kindlasti ei tule," kommenteeris peatreener.