BLOGI JA FOTOD | Tartu mängis uskumatul kombel viiendas geimis edu maha, ent suutis siiski Saaremaa alistada ja võita Balti liiga!

(6)
Pärnu kindlustas Eestile kolmikvõidu

Võrkpalli Balti liigas peeti täna medalimängud. 3.-4. koha mängus võitis Pärnu RTU/Robežsardzet 3:0 ja Avo Keel sai oma pika treenerikarjääri esimese pronksi. Finaal Tartu ja Saaremaa vahel kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. Tartlased võtsid siiski oma seisuga 3:2 (21:25, 25:22, 25:19, 19:25, 19:17).

Kohtumist alustas paremini saarlased, kes võitsid avageimi 25:21. Seejärel tulid tartlased mängu tagasi, viigistades kõigepealt seisu ning minnes seejärel omakorda ise geimidega 2:1 finaali juhtima.

Saaremaa suutis ise kaotusseisust välja tulla, kui võitsid neljanda geimi 25:19, mis tähendas, et Balti liiga meister selgub otsustavas geimis. Otsustavas geimis sai end paremini käima kodumeeskond, kui mindi 6:2 juhtima. Saarlased tulid järele, viigistades seisu 7:7.

Tartu võitis viis punkti järjest, minnes juhtima 12:7. Taas tulid saarlased järele ning läksid isegi 13:12 juhtima. Viienda geimi lõpp möödus punkt-punkti heitluses. Lõpus näitasid külmemat närvi tartlased, kes tõrjusid kokku Saaremaa neli matšpalli ning kindlustasid otsustava geimi 19:17 võiduga Balti liiga meistritiitli.

Video matšpallist:

Finaalmängu statistikaga saad tutvuda SIIN. Pronksimängu kohta saad lugeda otseblogi alt.

Balti liiga finaal
Märt Roosna: Saaremaa meeskonna juhendaja Urmas Tali sõnas, et vastane suutis leida uued käigud. "Kaibaldi ja Naabri sissetulek tõi Tartule uue hingamise ja muutis mängu käiku. Ise muutusime pärast avageimi kerget üleolekut mentaalselt natuke lohakaks ja kaks järgmist geimi olid rasked. Neljandas murdusid vastased ise, mis andis meile võimaluse," kommenteeris peatreener ja tunnistas, et viiendast vaatusest on kahju. "Suutsime kaks korda suurest kaotusseisut välja ronida ja neli matšpalli omada, aga ikka kaotada, muidugi on see valus. Aga finaal on finaal ja selline see sport on," rääkis Tali.
Märt Roosna: Hindrek Pulk valiti finaalturniiri MVP-ks. Nüüd on ta aidanud Balti meistriks juba nelja eri klubiga ja iga kord olnud ka MVP.
Märt Roosna: Üleväljamees oli 22 punkti (kasutegur +12) toonud Siim Põlluäär. Tartu resultatiivseimad olid Hindrek Pulk (+2), Meelis Kivisild 13 (+8), Samuel Walker 13 (+4) ja Stefan Kaibald 11 (+4). Viiendas geimis säranud Mart Naabri arvele jäi 10 punkti (+7).
Märt Roosna: 19:17. Pulk lööb palli blokist auti ja Tartu on Balti meister!!!
Märt Roosna: 18:17. Šlomin põrutab ässa ja nüüd on Bigbankil matšpall...
Märt Roosna: 17:17. Walker blokist auti.
Märt Roosna: 16:17. Kivisild eksib samuti servil. Nii ei saagi Bigbank ju võita.
Märt Roosna: 16:16. Jalg auti. Uskumatu finaal!
Märt Roosna: 15:16. Kaibaldilt serviviga. Saaremaale kolmas matšpall.
Märt Roosna: 15:15. Kaibald viigistab. Milline finaal!
Märt Roosna: 14:15. Jalg lööb blokist auti.
Märt Roosna: 14:14. Saaremaa blokk võrgus.
Märt Roosna: 13:14. Kaibald auti ja Saaremaal on matšpall.
Märt Roosna: 13:13. Naaber blokist auti.
Märt Roosna: 12:13.
Märt Roosna: 12:12. Walker ei saa servi kätte ja Tanila ei hellita - kõmm!
Märt Roosna: 12:11. Pulk ületas keskjoone.
Märt Roosna: 12:10. Pulk auti ja kõik on endiselt lahtine.
Märt Roosna: 12:9. Tamme nurgast.
Märt Roosna: 12:8. Põlluääre välja vahetanud Boehm lööb palli maha.
Märt Roosna: 12:7. Naaber lööb palli maha.
Märt Roosna: 11:7. Tamme uuesti blokki, nüüd olid need vist Pulga käed ees.
Märt Roosna: 10:7. Naaber blokeerib Tamme löögi.
Märt Roosna: 9:7. Pulk lööb palli blokist auti.
Märt Roosna: 8:7. Pulk nurgast.
Märt Roosna: 7:7.
Märt Roosna: 7:6. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 6:6. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 6:5. Põlluäär paneb Walkerile bloki - see mees on hoos.
Märt Roosna: 6:4. Veel korra Põlluäär.
Märt Roosna: 6:3. Põlluäär mängib kahese bloki üle.
Märt Roosna: 6:2. Kaibaldilt hea kaitsemäng ja Naaber lööb palli punktiks.
Märt Roosna: 5:2. Naabri löök paneb saali rõkkama. Kas lõpuks jälle Tartu?
Märt Roosna: 4:2. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 3:2. Kaibaldi serviviga.
Märt Roosna: 3:1. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 2:1. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 2:0. Šlomin püüab Jala löögi ühesesse blokki.
Märt Roosna: 1:0. Põlluäär astus tagaliinijoonele.
Märt Roosna: 19:25. Kivisillalt serviviga ja seis Balti liiga finaalis on 2:2.
Märt Roosna: 19:24. Palmar puudutas blokki hüpates võrku.
Märt Roosna: 18:24.
Märt Roosna: 18:23. Jalg blokki. Mõlemalt poolt mängitakse väga head kaitset, pall ei taha maha jääda.
Märt Roosna: 17:23. Kaibaldi rünnak.
Märt Roosna: 16:23. Jalg lööb palli maha.
Märt Roosna: 16:22. Tanila blokk Kivisillale.
Märt Roosna: 16:21. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 15:21. Boehm on platsil ja Boehm on hoos - pall on maas.
Märt Roosna: 15:20. Tammearu paneb Tammele ühese bloki.
Märt Roosna: 14:20.
Märt Roosna: 13: 20. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 13:19. Põlluäär lööb blokist mööda.
Märt Roosna: 13:18. Naaber keskelt.
Märt Roosna: 12:18. Palmar, kes on täna igati priimalt tegutsenud, lööb serviässa ja tundub, et saame näha ka viiendat geimi.
Märt Roosna: 12:17. Pulk lööb Tanila blokki ja Ojamets asendab ta Märt Tammearuga.
Märt Roosna: Nagu näha, siis publikut on Tartu Ülikooli spordihoones palju.
Märt Roosna: 12:16. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 12:15. Põlluäär Naabri blokki.
Märt Roosna: 11:15.
Märt Roosna: 11:14. Walker blokist auti.
Märt Roosna: 10:14. Jala löök lõpetab väga pika pallivahetuse.
Märt Roosna: 10:13. Jalg blokist auti.
Märt Roosna: 10:12. Šlominilt mõõdetud sööt selja taha ja Kivisild lööb palli maha.
Märt Roosna: 9:12. Palmar paneb Pulgale juba ei-tea-mitmenda bloki.
Märt Roosna: 9:11. Pulk servib võrku.
Märt Roosna: 9:10. Kaibaldi rünnak.
Märt Roosna: 8:10. Ilus kombinatsioon Saaremaalt, mille lõpetab Tamme täpne löök piki piiri.
Märt Roosna: 8:9. Caics ja Tanila hüppasid võrgu all kokku ja Naaber lükkas palli segamatult maha.
Märt Roosna: 7:9. Walkeri serviviga.
Märt Roosna: 7:8.
Märt Roosna: 6:8. Naaber tulistab auti.
Märt Roosna: 6:7. Tartu blokk on võrgus.
Märt Roosna: 6:6. Šlomini serviviga.
Märt Roosna: 6:5. Naabri temporünnak on võimas.
Märt Roosna: 5:5. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 5:4. Pulga rünnak.
Märt Roosna: 4:4. Jalg saab käed ette Pulga löögile.
Märt Roosna: 4:3. Põlluääre jaoks pole ühese bloki üle mängimine probleem.
Märt Roosna: 4:2 Tanila serviviga.
Märt Roosna: 3:2 Nüüd üritab Šlomin olla kaval, aga tema hanitus läheb võrku.
Märt Roosna: 3:1. Üritab serveerida teistki, aga üle üritab ja pall lendab auti.
Märt Roosna: 3:0. Pulk serveerib serviässa.
Märt Roosna: 2:0. Tamme lööki aimab hästi Kivisild ja blokk on tõsiasi. Urmas Tali on Rivera asemel platsile saatnud Helar Jala, samas on Põlluäär tagasi.
Märt Roosna: 1:0.
Märt Roosna: 25:19. Boehm eksib rünnakul. Hea serviseeria tegi geimi lõpus Kaibald. Tartu Bigbank juhib 2:1 ja ihaldatud trofeest lahutab neid üks geimivõit.
Märt Roosna: Põlluäär lahkub, Boehm tuleb platsile.
Märt Roosna: 24:19. Šlomin paneb blokis Tamme kinni.
Märt Roosna: 23:19. Kaibaldi serv on parem kui saarlaste vastuvõtt, äss see pole, aga pall Bigbanki poolele ka ei jõua.
Märt Roosna: 22:19. Kivisilla blokk.
Märt Roosna: 21:19. Kaibaldi rünnak.
Märt Roosna: 20:19. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 20:18. Walkeri hanitus jääb maha.
Märt Roosna: 19:18. Pulk lööb üle kahese bloki.
Märt Roosna: 18:18. Naaber eksib servil.
Märt Roosna: 18:17. Pulk nurgast.
Märt Roosna: 17:17. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 17:16.
Märt Roosna: 16:16. Šlomini serviviga.
Märt Roosna: 16:15. Põlluäär teeb palli päästes kaksk puudet.
Märt Roosna: 15:15. Naabri Mart vajutab ülevalt alla ja tõmbab meeskonnakaaslasi käima.
Märt Roosna: 14:15. Ja nüüd raiub palli vihaga maha.
Märt Roosna: 14:14. Põlluääre rünnakuviga. Mees pole otsusega rahul ja saab kollase kaardi.
Märt Roosna: 13:14. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: Platsile tuleb Mart Naaber, ära läheb Soo.
Märt Roosna: 12:14.
Märt Roosna: 11:14. Kaibaldi serviviga.
Märt Roosna: 11:13. Tamme ründab kõrgelt... kuid auti.
Märt Roosna: 10:13. Kivisilla blokk.
Märt Roosna: 9:13. Palmar lajatab serviässa.
Märt Roosna: 9:12. Tanila keskelt. Bigbank on eksinud lihtsate pallide mängimisel, nüüdki läks Kivisilla tõste Kaibaldile nii pikaks, et viimane pidi palli lihtsalt sõrmedega üle mängima
Märt Roosna: 9:11. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 8:10. Pulk üritab palli päästa, jõuabki kohale, kuid löök ebaõnnestub.
Märt Roosna: 8:9. Pulk blokist auti.
Märt Roosna: 7:9. Pulk lööb blokki ja Bigbanki treener Ojamets annab noorele Märt Tammearule märku: ole valmis sisse minema!
Märt Roosna: 7:8. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 7:7. Pulk auti.
Märt Roosna: 7:6. Soo rünnak ei jää maha ja Põlluäär karistab ära.
Märt Roosna: 7:5. Põlluäär lõi Ribergi palliga pikali. Sõna otseses mõttes.
Märt Roosna: 7:4. Rivera hanitas auti.
Märt Roosna: 6:4. Tanila rünnak.
Märt Roosna: 6:3. Tamme serviviga.
Märt Roosna: 5:3. Caicsi hanitus.
Märt Roosna: 5:2. Walkeri rünnak. Tartu on leidnud selle enesekindluse, mis neil oli eile poolfinaalis Pärnu vastu. Aga saarlastel on mitu käiku veel varuks, kui vaadata pingi poole.
Märt Roosna: 4:2. Pulk auti.
Märt Roosna: 4:1. Väga pikk ja huvitav pallivahetus. Pulk libastus rünnakule minnes ja kukkus, suutis siiski palli üle lükata ja Kivisild pani seejärel Saaremaa rünnakule bloki ette.
Märt Roosna: Kolmas geim on alanud, Bigbank on peal 3:1.
Märt Roosna: 25:22. Kaibald lükkas osavalt palli võrgu kohalt blokist auti ja Bigbank viigistab üldseisu 1:1-le.
Märt Roosna: 24:22. Walkeri palling läheb pikaks. Helenius asendab teda.
Märt Roosna: 24:21. Pulk hanitab. Geimi lõpp on kuulunud temale.
Märt Roosna: 23:21. Pulk lööb väga otsustavalt ja toob punkti.
Märt Roosna: 22:21. Põlluääre rünnak. Saame ühe põneva geimi lõpu.
Märt Roosna: 22:20. Pulk toksab blokist auti, hea serv Šlominilt.
Märt Roosna: 21:20. Walker raiub palli maha.
Märt Roosna: 20:20. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 20:19. Pulga löök jääb maha.
Märt Roosna: 19:19. Rivera toob kaitses üles Kivisilla pommlöögi ja Tamme realiseerib kontrarünnaku.
Märt Roosna: 19:18. Kaibaldilt halval hetkel serviviga.
Märt Roosna: 19:17. Pulga löögil taas käed all, kuid seekord palli tagasi mängida ei suudeta.
Märt Roosna: 18:17. Palmari serviga.
Märt Roosna: 17:17. Veel üks blokk Pulgale.
Märt Roosna: 17:16. Palmar sulustab Pulga löögi. No ei ole Pulga fenomen selles finaalis veel õieti avanenud.
Märt Roosna: 17:15. Kivisild keskelt.
Märt Roosna: 16:15.
Märt Roosna: 16:14. Caics päästab võrgu kohalt palli, kuid teeb kaks puudet.
Märt Roosna: 15:14. Põlluäärel on õnne, pall keerab trossist platsile.
Märt Roosna: 15:13. Kaibald tagaliinist.
Märt Roosna: 14:13. Šlomini serviviga.
Märt Roosna: 14:12. Tamme auti.
Märt Roosna: 13:12. Saarlased astuvad üle keskjoone - tehniline viga.
Märt Roosna: 12:12. Pulk uuesti blokist auti ja seis viigis.
Märt Roosna: 11:12. Pulk blokist auti.
Märt Roosna: 10:12. Rivera paneb Pulga blokiga kinni.
Märt Roosna: 10:11. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 10:10. Põlluääre serviviga. No eks täna ole suur tõestamine, kes on kõvem diagonaal - Põlluäär või Pulk.
Märt Roosna: 9:10. Pulk lööb auti.
Märt Roosna: 9:9. Kaibaldi serviviga.
Märt Roosna: 9:8. Kivisild.
Märt Roosna: 8:8. Põlluäär blokist auti.
Märt Roosna: 8:7. Kaibald lööb - julgelt, tugevalt ja edukalt.
Märt Roosna: 3:3.
Märt Roosna: 2:3. Caicsi rünnak. Saaremaa B-kapten on olnud finaalis hea. Kapten A on siis Põlluäär.
Märt Roosna: 2:2. Walkeri rünnak.
Märt Roosna: 1:2. Tartu saab kaitses palli kätte, kuid tekib segadus ja keegi ei lähe tõstma.
Märt Roosna: 1:1. Rünnakupunktid Tammelt ja Walkerilt.
Märt Roosna: Fototõestus, et Tartu liberol Rait Rikbergil on käed-jalad tööd täis.
Märt Roosna: 21:25. Lõpuks suudavad saarlased geimpalli realiseerida, Tanila rünnak jääb maha. Saaremaa juhib 1:0.
Märt Roosna: 21:24. Pulk lööb palli maha.
Märt Roosna: 20:24. Kivisild lajatab serviässa. Bigbank on ärkamas.
Märt Roosna: 19:24. Kivisild keskelt.
Märt Roosna: 18:24. Tanila keskelt.
Märt Roosna: 18:23. Kaibaldilt äss.
Märt Roosna: 17:23. Palmari serviviga.
Märt Roosna: 16:23. Tamme blokist auti.
Märt Roosna: 16:22. Märt Tammearu rünnak.
Märt Roosna: 15:22. Siim Tammearu eksib serviga.
Märt Roosna: 15:21. Rivera auti.
Märt Roosna: 14:21. Pulga rünnak.
Märt Roosna: Märt Tammearu asendab Walkerit.
Märt Roosna: 13:21. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 13:20. Veel korra Põlluäär, ta on meeskonda hästi vedanud.
Märt Roosna: 13:19. Walker blokist auti.
Märt Roosna: Kaibald asendab Heleniust.
Märt Roosna: 12:19. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 12:18. Soo Caicsi blokki. Saarlased mängivad tõesti hästi ja Bigbank on üsna nõutu.
Märt Roosna: 12:17. Tanila rünnak.
Märt Roosna: 12:16. Walker sulustab Põlluääre löögi.
Märt Roosna: 11:16. Caics paneb Walkerile bloki.
Märt Roosna: 11:15. Soo tõste ebaõnnestub ja Tartu ei jõua rünnakule.
Märt Roosna: 11:14. Kivisillalt äss.
Märt Roosna: 10:14. Pulga rünnak, lõpuks saadi Põlluäär servijoone tagant minema.
Märt Roosna: 9:14. Walker ei saa hästi servi kätte ega suuda ise keerulist olukorda klaarida, vaid lööb auti.
Märt Roosna: 9:13. Põlluäärelt serviäss!
Märt Roosna: 9:12. Tanilalt osav pettelöök ja pall on maas.
Märt Roosna: 9:11. Šlomin hanitab tõstmise asemel.
Märt Roosna: 8:11. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 8:10. Rivera serviviga.
Märt Roosna: 7:10. Riveralt serviäss, kliendiks Walker.
Märt Roosna: 7:9. Tamme paneb Pulgale bloki ja peab ütlema, et Tartu rünnakuliider ei ole hästi alustanud.
Märt Roosna: 7:8. Rivera saab käe valgeks.
Märt Roosna: 7:7. Kivisilla rünnak viigistab.
Märt Roosna: 6:7. Pulk blokist auti.
Märt Roosna: 5:7. Pulk pikalt auti.
Märt Roosna: 5:6. Soo on mänguks hästi valmis ja naelutab palli põrandale.
Märt Roosna: 4:6. Pulk hanitab auti.
Märt Roosna: 4:5. Tamme hanitus. Tema on esimene mängija, kes punkti teenib.
Märt Roosna: 4:4. Tamme serviviga. Uskumatu algus, keegi ei suuda servi sisse lüüa.
Märt Roosna: 3:4. Kivisilla serviviga. Mis toimub?
Märt Roosna: 3:3. Põlluääre serviviga.
Märt Roosna: 2:3. Helenius eksib servil.
Märt Roosna: 2:2.
Märt Roosna: 1:2. Pulga serviviga.
Märt Roosna: 1:1. Rivera serviviga.
Märt Roosna: 0:1. Walker lööb võrku.
Märt Roosna: Tartul tulevad platsile Dmitro Šlomin, Hindrek Pulk, Jan Helenius, Samule Walker, Meelis Kivisild, KevinSoo ja libero Rait Rikberg.
Märt Roosna: Saaremaa alustab koosseisus Mihkel Tanila, Rauno Tamme, Eddie Rivera, Artis Caics, Harri Palmar, Siim Põlluäär ja libero Johan Vahter.

Pronksimatš Pärnu - Riia 3:0

1. geim 25:23
Pärnu alustas koosseisus Martti Keel, Eduardo Chizoba Nevez Atu, Ilja Kovaljov, Atvars Ozolins, Siim Ennemuist, Toms Švans ja libero Silver Maar. Mäng oli kui lõõtspill, kord juhtis Pärnu pikemalt (8:4, 14:9), kord jälle vähem. Lätlased ei andnud alla ja võitlesid välja viigi ja ka eduseisu (21:20). Lõpus päästsid Pärnu peaasjalikult blokid - kaks Švansilt ja üks Kovaljovilt ning Riia meeskonna enda rumalused - olulisel hetkel kiilus ühes olukorras näiteks Riia noore sidemängija Vladimirs Visockise mõistus kinni ja rünnakut ei toimunudki.

2. geim 27:25

Võrdne mäng, RTU-l oli kasutada ka geimpall, kuid seisul 24:23 maandus Armands Abolinsi palling väga napilt audis. Geimi lõpu otsustas Kovaljovi tegutsemine, esmalt hanitas ta hästi ja siis pani punkti serviässaga. Pärnu poolel tuli geimi lõpus Ozolinsi asemel platsile Taavet Leppik, RTU vahetas diagonaalründaja kohale Renars-Pauls Jansonsi, kes eksis geimi lõpufaasis rünnakul kolm korda.

3. geim 25:21

Viigiseisul 17:17 lööb Chizoba serviässa ja teeb veel ühe väga hea pallingu, Pärnu saab väikese edu ning seda enam käest ei anta, nii kuulub taas kolmikvõit Balti liigas Eesti klubidele. Pärnu resultatiivseim on 14 punkti toonud Chizoba, Kovaljovi arvele jäi 11 silma. STATISTIKA